Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa Tsunami_X k tomuto seriálu (2)

To byl Jiří Sovák (2000) (S01E24)

Se Sovákem se muselo skvěle chlastat. Jenže reflexe osobností není jenom o usměvavých chlastacích historkách donutilovského typu, ve kterých se náhodou na pivě objeví vedoucí kultury ÚV KSČ, aby bodrému herci v opileckém rauši přislíbil ten jeho seriál s Horníčkem. Naproti tomu se pak střízlivá herecká legenda dojímá nad tím, že jej Hrušínský a Růžek nenechali vrátit se do národního, protože nebyl národním umělcem a že to všechno bylo docela jinak. Morální arbitr by v tom možná začal hledat Švejka, já vzhledem k nedostatku relevantních informací přihodím raději taky jednu chlastací historku. Bylo to prý v sedmašedesátým, když se u nás na nádraží točila Nejlepší ženská mého života. Na hotelu Podhoran se tehdy pilo, prý i s Menšíkem který se u nás taky objevil, až do pozdních nočních hodin. Když už se mělo zavírat, rozhodli se oba dotyční, že takhle to přece nejde a že se musí hodit trochu do pucu. Objednali si tak z pětadvacet kilometrů vzdáleného Kroměříže vozidlo taxislužby, které je následně vyvezlo nahoru do kopce na poutní místo Hostýn. Tam se dotyční v rámci sušáku napili svatohostýnské vody (samo, že léčí) a jeli zase dolů chlastat. Zní to líp, když jste tam od nás. A přesně tak je to i s tímhle dokumentem. ()

Tichý muž (2004) (S05E03)

Mluvící a kariéru rekapitulující hlavy, které do nadprůměru vytahuje několik výtečných jednotlivostí. Hlavní devizou je zde bezpochyby takřka apokalyptická 16 mm story z pouště v Turkmenistánu (archivní záběry k nezaplacení) a její cenzurní dohra, oproštění se od neustálého zbožšťování herecké legendy spolu s minimalizací patosu a šťastná dramaturgova (režisérova) ruka v linii vyprávění synů Jana a Rudolfa. To má hlavu, patu a světe div se i dramatický oblouk. Jako bonus lze vnímat i lehké nakousnutí Hrušínského politické kariéry na počátku devadesátých let. ()