Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

jorgus

od odpadu tento film zachranila jeste vetsi sracka letostniho roku a to dvojka sexu ve meste..tohle je prece jenom lepsi..ale sledovat pres dve a pul hodiny egoistickou kravu jak najde stesti je taky trochu moc:) ()

ashtangi

Asi jsem se do Julie znovu zamiloval. Poslední dobou mi přišla taková nijaká, ale zde opět ukázal, že je skvělá herečka a táhne celý film svým přirozeným kouzlem a spontánním hereckým výkonem. Je rozkošná a z celého filmu pro mě udělal a úžasnou podívanou. Je to skvělá jízda a moc jsem si u filmu odpočinul a načerpal nové síly. ()

Kvítek

Další Rosamunde Pilcher, která pro tentokrát nepochopitelně získala do své soap opery Julii Roberts. Cesta věčně uslzené ženské, která je asi tak za vodou, že si může dovolit obcestovat půlku světa aby vyřešila svůj život a nám všem dokázala, že ONA šťastná může být i bez chlapa. Jen kdyby mezitím ládováním se špagetama, ómováním a hledáním ztracené rovnováhy pořád nevypadala jako hromádka neštěstí, možná bychom jí to nadšení z hledání sebe sama i věřili. Takhle Elizabeth spíš šije habaďuru, o které všichni tušíme jak skončí. Nicméně, dívat se na to dá, Itálie, Bali a špagety prostě táhnou. ()

IBBY

...naprosté totální velmi nečekané ale definitivní zklamání...TAKHLE to zkrátka nejde a nefunguje...snad s jinou herečkou? s jiným scénářem? režisérem? ale hlavně s větší odvahou vsadit na příběh a ne na exotiku... ()

jasanka

Když jsem před dobou četla obsah tohohle filmu, tak jsem si říkala, že asi nebude stát za nic, ale že knížka (podle které byl film vytvořen) by mohla být pěkná. Nakonec jsem ale viděla první film a konalo se velice příjemné překvapení. Nečekala jsem nic, ale bylo to pěkné. Nejde o žádný slaďák, rozumy, ani žádné velké drama, prostě od všeho akorát. ()

Kaja.Kolarova

Ne příliš náročný a duchaplný film. Co jsem však velmi ocenila je ta pastva pro oči v každém záběru. Po obrazové stránce bych film ohodnotila pěti hvězdičkami, nicméně "problémy", které řeší hlavní hrdinka, se mi zdály hloupé a poměrně snadno řešitelné. Po celý film jsem pak k sobecké Liz měla odpor pro její sebestřednost a sobectví, ale ta krásná podívaná tomu dodala "koukatelnost". Výrazně nedoporučuji pouštět si dabovanou verzi, zkazíte si dojem... ()

Blackhawks

Musím říct, že kdybych měl číst knihu, tak jí asi odložím po prvních stránkách. U filmu jsem to chtěl vydržet až do konce a nakonec vydržel. Neříkám že by to byl špatný film,ovšem příběh nebyl nijak zajímavý.. jedna hvězdička je za obsazení Julie Roberts, která je fakt úžasná a ta druhá je za tu část filmu, která se odehrává v Itálií. Zbytek filmu mě spíše nudil a mohl být klidně o půl hodinky kratší,možná by to bylo lepší. A o snadno předvídatelném závěru nemá cenu se zmiňovat.. ()

KayTee

Krásný film, nechápu to nízké hodnocení :-(. Hlavně první dvě části - Itálie, Indie - se mi moc líbily. A Bali taky ušlo :-) A Julie je skvělá :-) ()

Narciska

Ztělesňuje film ducha doby? Jestli ano, je dnešní společnost uspěchaná a neklidná. Nevíme kudy kam a možností, kde hledat odpověď, je tolik, že je to až k zbláznění. Ať už zabrouzdáte na internet, podíváte se na film, zajímáte se o náboženské a filozofické směry atd. atd. I tento film, resp. jeho hrdinka hledá odpověď a přitom ukazuje, že peněz máme jako nikdy, můžeme si dovolit cestovat a jíst, co hrdlo ráčí, a přece nejsme šťastní. Film nás tak místy trochu nešikovně a místy celkem humorně přináší k tomu, že odpověď leží v našem srdci a v lidech a radostech kolem nás. ()

Jabro

Stopaz tohohle filmu je doslova nesnesitelna! A to co se v nem odehrava vlastne taky! Bezduchy film o nicem, jen na tu hlavni postavu se da divat.. ()

jochanan

Já jsem byla spokojená. Nenáročná romantika (poté, co se na plátně objevil Bardem, to předpremiérovým sálem příjemně zašumělo :) na odpočinutí, místy navíc víc než příjemná kamera. Tempo bylo sice vražedné (začátek super, ale jak film postupoval, tím to bylo odfláknutější...), hvězdičku tomu přidává i jako vždy skvělá Julia Roberts :), byť hrála dost... hloupou (nebo typickou?) Američanku, která na nic nepřijde sama a všechno se jí musí říkat polopaticky. Každopádně rada pro příště: Víc Bardema! ()

vickeyek

Film samotný mě tolik nenadchl, ale ta myšlenka je mi tak blízká, že mi nezbývá, než ho ohodnotit výš. Hlavně ukazuje dva pohledy na svět, z kterýchžto by si člověk měl něco vybrat - italské dolce far niente a indické odpoutání se od těžkých myšlenek... Část "Bali" už byla horší. Čekal bych spíš nějaké místo jako symbol lásky, což u mě Bali nevzbuzuje. Julia Robertsová ale předvedla obstojný výkon. Bohužel mužské obsazení velice slabé. James Franco se ve své roli opravdu nepředvedl, Javier Bardem neměl moc co předvádět... Billy Crudup byl lepší. Celkově přesto ***. ()

fionael

Taky bych chtěla mít takové charisma, aby mi všude na cestách přiskakovali lidé do cesty a byli celí pav, že si se mnou můžou pokecat. Tyhle situace se stávají, ale rozhodně nejsou tak samozřejmé a rozhodně na každém rohu nenatrefíte na namakané hezounky, ať už cvičí jógu nebo hrajou na bubny nebo se vás snaží srazit ze silnice. Tohodle filmu je fakt škoda, začátek se odvíjel slibně, oči jásají nad parádními scenériemi, z dobrot Itálie se mi sbíhají sliny ještě teď, ale v mnoha momentech šel film rychle do kytek. Julie občas působí jako samotná Marie a ač se zdá, že stále hledá, nachází jen věci díky vlastnímu tučnému kontu a celý vybudovaný svět je tu jen proto, aby této neodolatelné Elíze pomohl, pofoukal bolístky a naservíroval osudového chlapa v závěru. No, tři dám, jen proto, že jsem měla horečku, ve filmu je skvělá hudba a mnoho parádních cestopisných obrázků a ta původní prázdnota, chuť cestovat a skrz svět poznat sama sebe, nejsou špatným tématem, jen ty opratě trochu moc zdrhly a hluboko nespadly :-p ()

BOURQUE

Tento film nie je úplne dokonalý, no panuje v ňom dokonalá harmónia. Aby ste mohli pochopiť otázky a odpovede filmu, tak aj vy sa musíte vydať na jednu dlhú a náročnú cestu. Vy taktiež musíte nájsť duševný pokoj, rovnováhu a harmóniu. Bez toho si ten film jednoducho nemôžete užiť. Hudba a réžia priemerná, ale herecké výkony sú nadpriemerné, hlavne u J. Roberts a R. Jenkins. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

bagetka007

Je neskutečné, jaký fenomén to v USA vzbudilo (ano, převážně kniha). Bylo neskutečné utrpení tento film vůbec dokoukat, každopádně druhá půlka byla lepší než první. ()

Rokle

V Itálii to ještě ujde. Pozorovat to báječný jídlo, krásu Říma je fajn, ale jakmile se to posune do Indie a pak na Bali, jde to z kopce. Ke konci jsem měl pořádný problém to vůbec dokoukat. ()

matkoulko

Na úvod to vyzeralo veľmi zaujímavo. Plagát, obsadenie, námet filmu... Klišovitý začiatok prešiel a hlavná hrdinka sa rozhodla, že bude hľadať samu seba vo svete. Taliansko bolo plné výborného jedla a krásnych scenérií. Asi najlepšia pasáž filmu. Pomaly som sa začal dostávať do nálady... a tu zrazu bum bum a sme v Indii. Všeto odznovu... Iné postavy, iné príbehy, stále tá istá stratená hrdinka. Hmmm, hmmm, hmmm... Postupne to upadalo a vlieklo sa k nekonečnému koncu. Ku gýčovému Bali. Tu už miestami film pripomínal latinskoamerickú telenovelu. Ako bonus príšerný "happyend"... Nepresvedčivé, umelo pôsobiace, miestami nasilu a hrozne povrchné. Príbeh a krásne obrazy zo sveta, ktorý sa ma vôbec nedotkol. Ani za mak makový... :( ()

šarka

hlavní hrdinka mi přišla jako nesympatická, povýšená a sobecká nána, kteru ale každej naprosto žere, a která neví, co chce...když k tomu připočtu délku filmu a tu spoustu klišé, je s podivem, že jsem u něj vydržela a zvládla vytřídit a vstřebat těch pár myšlenek, které opravdu za něco stály a stojí...a právě kvůli nim si myslím, že mi ten film i přes svou nepříjemnost něco přinesl. ()