Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Torgal

Ak toto mala byť sonda do krízy stredného veku a vysporiadaním sa s ním, tak poteš košte. Hlavná hrdinka si za svoje problémy môže sama, ale to nevadí, lebo si naordinuje zaručené riešenie aplikovateľné pre každého z nás. Jednoducho sa vykašlite na prácu a choďte na pol roka cestovať po svete a spoznávať úžasných ľudí a ich životné príbehy. Je to strašná povrchná limonáda, navyše so zbytočne nafúknutou dĺžkou. Jedenie v Taliansku dýchalo ešte ale dobrou atmosférou, tá sa pri meditáciách v Indii ale vytratila a hľadanie lásky na Bali už bolo regulérne pekelné. 4-/10 ()

kondor77

Ach jo... . Krásná a slušně hrající Julia ve filmu pro divačky, které zrovna menstruují, protože jinak nevím pro koho je film určen. A chlapům, kterým se film líbí bych doporučil pravidelné užívání mužských hormonů, neboť se jinak bojím o jejich sexualitu. Vážně divný film. ()

billyador

Páni... až s ČSFD zjišťuji, že jsem hrdinsky přežil 140 minut docela zajímavého nedodělku.... přijde mi to, jak když smícháte časopisy National Geografic, Žena a život, Bravíčko a PhotoLife dohromady a z výsledku si budete předčítat jen článkové synopse. Přitom potenciál velký nejen námětem, ale i obsazením (zde nic nevytýkám, moc se mi líbila "mamkovská Julia"). Myslím, že složení osazenstva předpremiérového sálu jednoznačně potvrdilo cílovku.... A chlapi kolem 30 v ní nejsou ;o) ()

haWranka

Hm, tenhle film má svoje lepší i horší stránky (a taky ty úplně nejhorší). Když přetrpíte naprosto nudnej začátek, dostanete se do úžasný Itálie. Všude plno jídla, hezká atmosféra, milý lidi. Pak se ale hrdinka přesune do Indie a to pro mě nastalo reprve utrpení. Nuda, zbytečnost, nuda... Pfuj... No a Bali, to bylo fajn, ale jenom díky naprosto kouzelnýmu Javieru Bardemovi. Jeho postava zvedla film hodně nahoru. Dávám tři hvězdičky, ale jenom proto, že mám úctu k Julii... A taky kvůli hudbě, tu musím vyzdvihnout. ()

VeeDee

O ženě, která neví, co chce a nepřestane, dokud to nedostane... Na jednu stranu to chápu, na druhou stranu je ve filmu vše přehnané a hrdinka mi docela lezla na nervy. Každopádně jsem se opět setkala s Javierem Bardem...hmmm...to je ale chlapák. :-) ()

Bludicka.Julie

Snad největší zklamání mé Julie, nečekala jsem nic extra, ale tohle bylo i na oddychovku slabé. Co se týče Javiera Bardema to Eat, Pray bych vynechala!:)) ()

Lasombra

Část v Římě na 4 hvězdičky, ale zbytek Indie.. achjo, proč to tak natáhli, je to velká škoda, protože filmeček měl velmi dobré téma. ()

martyraz

Filmík na nedelne poobedie ako stvorený, asi zbitočne dlhý,ale realne vykreslujúci ako máloktorý. A ak niekto povie o Liz ,že je sebec, tak dáva o sebe vediet ,že životu ešte moc nerozumie, vid koment: Sysel_CZ. Je to film pre ludi ,ktorí sa aspoň trocha venujú duchovnu,nehovoriac o duchnách a paplonoch(dal by som aj ****,ale neviem dať nohy do jogínskeho posedu:) ()

Anayka

2 a půl! hodiny keců s Julií Roberts. Hlavní hrdinka mě už od začátku neskutečně vytáčela. Měla všechno, ráda cestovala a měla na to peníze, měla manžela, který ji moc miloval (jenom trochu nerad cestoval s ní), a stejně jí to nestačilo, a tak si vymyslela, že citově strádá, a hledala problémy tam, kde nebyly. Plusové body za italské obžerství, zajímavé exteriéry a Javiera Bardema. ()

LuckyDuckie

neskutečná kravina. oplácaná a strhaná Julia za zenitem, děj o ničem, utahaný a zbytečně dlouhý. líp bych udělala, kdybych se nacpala nějakou dobrotou, pustila si mantry na cédéčku a završila bych to kvalitním autosexem s vibrátorem jménem Javier Bardem. ()

E lan

Ne, tenhle film není pro mne. Ještě neskončil a už si tu musím ulevit. A nebo ne, radši si půjdu otevřít další víno a pokusím se na tuhle neskutečně dlouhou sentimentální blbost co nejrychleji zapomenout. Hlavně ať už přestanou žvatlat, brrr, to se opravdu nedá... ()

Anschutz odpad!

Něco tak děsivě nudného a otravného zároveň jsem dlouho neviděla. Na tento film jsem se do kina dostala v podstatě náhodou a opět se mi potvrdilo, že nemá smysl experimentovat, protože potom se může 2 a půl!!! hodiny v kině proměnit v neskutečně prudivou záležitost. Asi jsem pointu nepochopila nebo tam zkrátka nebyla, každopádně divím seJulii, že do něčeho takového šla - neměla co hrát a nezachránil to ani Javier. Hrůza děs běs!!! Už nikdy více! ()

ljukyljuk

Neviem, vôbec mi to nepripadalo také hrozné, aké sú na to hodnotenia. Bolo to milé, často s vtipnými vsuvkami, cítil som aj Taliansko, aj Indiu, aj Bali, no a Juliin úsmev ja môžem v každom filme, čiže... Len škoda tej stopáže, lebo dve a pol hodiny na takýto žáner je fakt priveľa a niektoré tie scény by sa pokojne ešte dali zosekať alebo úplne vynechať, vďaka čomu by som sa možno menej stratil v tom celkovom vyznení a myšlienke. Zaslúžené 3* ()

cyright

Nevím, co tím chtěl básník říci, ale v kostce řekl ve 140ti minutách jediné: smyslem života je pořádně si za*ukat (a pro lepší vnitřní pocit tomu říkat láska) a celé životní hledání je o tom s kým. A toho pravého člověk pozná, až trošku pochopí sebe sama, což však zdaleka není zadarmo ani samo sebou a takřka nikdo to nepodstupuje. Film je jedna obrovská bagatelizace životních pravd. Fakt, že i přesto dokáže cosi sdělovat a vyznívat alespoň na oko hlubokomyslně a oduševněle, vypovídá leccos o dnešní neuvěřitelně povrchní době a zakrnělých lidských duších. Konec kázání. Dalo se na to koukat, ač na svou plytkost to bylo superdlouhé. Vrcholem a nejdůležitějším sdělením filmu je ve skutečnosti toto: "Musíš se usmívat svými ústy, musíš se usmívat svou myslí, musíš se usmívat i svými játry." Tím si film vysloužil alespoň 3*. Ale já už jsem vám to podstatné nyní řekl, takže kvůli tomu nemusíte ztrácet 140 minut života a místo toho se můžete rovnou usmívat svými játry :-) ()

Issabela

Nevím proč, ale tenhle film jsem tak trochu nepochopila. Ničím mě nezaujal a dokoukala ho spíš z povinnosti. Myslím, že to bylo naposled co jsem si ho pustila. Ty dvě hvězdičky jsou za úctu k Julii Roberts, která vyjíměčně měla špatný odhad na roli. ()

renoarko

Film je mi sympatický témou, ktorú spracováva. Žena, ktorá je stratená v šedom slede bežných dní a nevie ako ďalej, sa vydáva na cestu okolo sveta a objavuje čaro dobrého jedla, meditácie a milovania. Film tak trošku sa snažiaci o filozofický presah, no pre bežného diváka si zvolil príliš zdĺhavý a trochu aj nudný spôsob rozprávania príbehu. ()