Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

ISellPy

Většinou mě nezaujmou intriky a spory o moc. Hra o trůny má rozsáhlý fantasy svět podle knižní předlohy od George R.R. Martina. První epizoda seriálu mě do tohoto světa ponořila, serial je plný zvratů, nečekaných událostí a napětí, které mají své kouzlo. Mě to rozhodně přesvědčilo abych to zhlédnul celé. Doporučuju! ()

sara93

Zbytečné protahování seriálu . Hodně keců málo akce . Má to ale něco do sebe . Celkem odlišný od většiny seriálů . Dech beroucí vraždící scénky . Oblíbené postavy Daenerys Targaryen , Jon Snow , Tyrion Lannister, Arya Stark ()

archetta

Bože, vždyť ty souboje tam nedávají vůbec smysl. Třeba duel Hory a Martella, na to sem se dívala skoro s otevřenou pusou. Kdo dělá šerm, pochopí. A nahotinky jsou tam jen kvůli sledovanosti, až na výjimky to vůbec neposouvá děj. Na první sérii se ještě dalo koukat, pátá série už je jen o kecání. A jestli bude těch sérií osm, jedná se už o umělé natahování pouze za účelem co největšího výdělku. Kromě toho, četli jste Píseň ledu a ohně? Nevím, jestli to nebylo překladem, ale moc kvalitní mi to nepřijde. Zima se pořád blíží, ale jsme skoro u konce a ještě nepřišla. Třeba takový Potulný rytíř (taky od G. R. R. Martina) mi přijde mnohem lepší (a nevyskytují se tam fantasy prvky, takže je to uvěřitelnější). ()

Pavliable

Pro mě jako velkého fanouška fantasy žánru to nejlepší, co se na poli seriálů zatím událo. Pohlcení dějem od prvního dílu, cákající krev a střeva, kupící se mrtvoly oblíbených postav, spousta chlastu a sexu. Jako by v Pánovi Prstenů došlo dýmkové koření. Každý díl drží napětí od začátku ( a to opravdu od počátečních titulek, které jsou bravurně zvládnuté) až do konce. Po shlédnutí prozatím všech dílů jsem se pustila i do knižního zpracování. ()

IndominusRex

První dvě série byly vynikající, u těch dalších se střídají dobré díly s těmi horšími. Stále je to ale neskutečně povedená a v rámci fantasy absolutně ojedinělá podívaná. Kdo by si nezamiloval ty naprosto úžasné postavy, které vzápětí nečekaně umírají, abychom mohli truchlit a nadávat? Koho by nebavilo být neustále překvapován a dojímán? Tento seriál je naprostý unikát, protože vám nedá to, co chcete vidět, nedá vám happyendy, ale dá vám emoce (nebojte, hlavně kladné emoce). Těším se na to, co nám přinese šestá sezóna. ()

bubino

Kto hovorí že nie je žiadny seriál ktorý by zaujal každého muža, tak nevidel tento. Sex, krv, ťažká politika, sex a nahota.... tak po týchto veciach túži každý nesterilizovaný muž. Niekto môže namietať že nevychádzame z historických podkladov, ale kto má chuť po tom úmornom dni si lámať hlavu a rozmýšľať čo bolo a čo nie, tu nám bol predhodený ako kus surového mäsa brutálny seriál, plný vrážd a krásnych žien a nečakaných zvratov. Tak chlapi nefňukať, pivo do ruky a znepríjemnite si svoj večer brutalitou! ()

LosMichal

Seriál ktorý si právom zaslúži pozornosť akú má. Tvorcovia a herci sa neflákajú a podávajú fakt špičkové výkony, že divák sa teší ale aj bojí sledovať ďalšiu epizódu pretože nevie čo sa môže stať. Seriál plný zvratov, nečakaných udalostí, rôznorodých charakterov ale aj mien z ktorých si zapamätáte akurát tie hlavné. Spočiatku celkom plný erotiky, ale tej časom dosť ubudlo a venovali sa skôr akčným scénam a príbehu. Jedna dôležitá rada do života: Nemajte svoju obľúbenú postavu, pretože umrie! 1. Séria 90%, 2. Séria 80%, 3. Séria 90%, 4. Séria 95%, 5. Séria 90% a 6. Séria 80% 7. Séria 70% 8. Séria 40% ()

papez12

Ako nadsenec Tolkiena a milovnik Pana Prstenov a svetu Stredozeme som bol na toto zvedavy, HBO podla mojho gusta nerobi najlepsie serialy, ale tento sa podaril. Treba vyzdvihnut obsadenie a dost to ze serial kopiruje knihu a nevynechava tolko ako Pan Prstenov. Boj o moc, intrigy, sex, boj, zvraty ktore nikto necaka. Knizna predloha je rovnako dobra ako Tolkienov Pan Prstenov alebo Hobit. Bez srandy. Moj oblubeny Jon Snow ()

sportak

Napínavé,záludné,krvelačné, neočekávané a velice velice návykové.Brilantně vymyšlený fantasy svět,který má pořád co nabídnout a překvapí v každém díle a to porci záludnosti vychytralosti, bratrovraždy, sestrysmilnění a podlosti. Winter is coming! ()

ivvi

Napriek môjmu sprvu skeptickému názoru na tento seriál, nemôžem mu uprieť fakt, že je to jeden z najvzrušujúcejších a najnapínavejších seriálov svojej doby (aj keď s nálepkou stredovekej telenovely). Myslím, že je celkom náročné ho zhodnotiť objektívne, keďže každá séria je iná a hlavné postavy zomierajú ako na bežiacom páse (podobne je to s príchodom tých nových), a teda nikdy neviete, ktorá epizóda je pre vášho obľúbenca tou poslednou. Osobne najviac som si vychutnala season 1, ktorá si hravo vystačila s dynamickým dejom, prepracovanými charaktermi, a samozrejme skvelým Seanom Beanom na ktorom to celé stálo. Po šokujúcej poprave hlavnej postavy, prichádzajú ešte šokujúcejšie zvraty a s nimi bohužiaľ aj odchody polovice najlepších postáv, pričom to všetko ukončí príchod season 3, ktorý je prakticky o krvi striekajúcej na všetky svetové strany, detailných záberoch na vytrhnuté črevá, ohyzdných a zlých obroch, či kostrách- zabijakoch. Našťastie štvorka sa opäť vracia do zabehnutého normálu bez zbytočných, prehnaných záberov, ako tomu bolo v celej tretej sérii. Každopádne som zvedavá na ďalšie časti a osudy mojich obľúbencov - Jona Snowa, Cersei, Tyriona & Melisandry. ()

Emil69

Velkolepá podívaná plná intrik ,zvratů a useknutých hlav .o)) Načínal jsem toto dílo velmi opatrně a zdlouhavě, první díl jsem ,,zkoukával,, asi na 4x než jsem se trochu chytil,ale pak už to šlo jak po másle a dychtivě jsem hltal jeden díl za druhým. Úžasné zpracování, neskutečná výprava scén a prostředí. Život a smrt jdou ruku v ruce v každé epizodě a vy hltáte každou vteřinu a každý dialog aby Vám nic neuniklo. Jediné co bych sám za sebe vytkl jsou erotické scény, které mi přijdou v mnoha případech tak trochu ,,mimo mísu,, a naprosto OUT. Je to asi jako kdyby mezi scénáristy seděl nějaký úchyl s velkým slovem a vždy když odtočili kus děje tak on zvedl ruku a řekl a teď tam vrazíme 2 minuty porna a oni mu na to kývli, protože jim nic jiného nezbývá !! Nebo je režisér úchyl, který rád režíruje nahatý herečky a pak u toho tajně na záchodě masturbuje. Podle mě toto docela dost sráží kvalitu filmu, jinak však naprosto DOKONALÉ ()

veronique22

Prvni dve serie na pet hvezd, bezpochyby. Naprosto neuveritelna vyprava a vyraznych postav, kolik jen clovek chce. Treti serie je ale na muj vkus hrozne rozvlekla, tam, kde ve drivejsich seriich je akce, tam jsou ve trojce sahodlouhy rozhovory. A chybi vyrazne osoby. I tak ale musim dat 100%. Uvidime, co zbyly serie :-) ()

ExtrezyCZE

Ze začátku jsem tomuhle seriálu nedával takovou pozornost ale když jsem jednou v noci se neměl na co dívat tak jsem se podíval na první díl zaujalo mě to tak jsem se podíval na další a nakonec jsem už ráno měl shlédnutou skoro celou 1.sérii vtomhle seriálu najdete vše co fanoušek fantasy potřebuje! Poutavý příběh, úžasné herecké výkony a taky hlavně smrt Seana Beana! co víc si můžu přát? Snad jen to aby přestali postavy které mám rád vtomto seriálu umírat! Ale to je chyba autora knihy tedy předlohy pro Hru o trůny George R.R. Martina. Tenhle seriál je prostě fantastický nářez ! Doporučuju se podívat ! 5/5* ()

Scoobys

Chtěl jsem vidět co na tom lidi tak hrozně baví, tak jsem se podíval na prvních 5 dílů 1. série a musím říct, že to opravdu odpad, ale dal jsem tomu ještě jednu šanci. Dodíval jsem 1. sérii a názor se mi nezměnil, ale potom sem nad tím trochu popřemýšlel a docela ty s prominuťím vystříkance chápu. Není to tak špatné, když se na to díváte s jiného úhlu. Tento seriál má určené svoje království, pravidla, nějaký ten nádech fiktivní historie ale já jsem člověk který toto prostě nemusí a tak se mi seriál zrovna nezamlouvá. Za seriál jako samotný bych dal 3 hvězdy, ale to že v den vidání dalšího dílu je všude po internetu plno sračkozních feťáků kteří diskutuji o dalším pokračování dávám ze znechucení 2. ()

mato331

Dlho som odolával tomuto seriálu, vtipom na 9GAG-u nerozumel, až prišlo skúškové a ja som zrazu nemal čo robiť. Z rozprávania a zo spoilerov a bár čoho ďalšieho som vyrozumel, že sa jedná o veľmi vydarený mix porna, krvavého bijáku a fantasy drámy. A predpoklad sa naplnil. Postavy dochnú ako muchy a nahé ženské sú opakovane prítomné v každej časti (hoci, ak to porovnáme s čisto pornom, videl som aj lepšie ). Navyše je seriál skvele obsadený, zahraný aj sfilmovaný a je to jeden z mála počinov, ktorý si plne zaslúži rating 18+ (za čo som rád). Takže dávam 5* a čakám, kto zhebne ako ďalší v poradí. Edit: Posledná séria je pichovina, ale nebudem znižovať rejting, lebo prvých 5 sérii je fakt geniálnych. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci