Hra o trůny - Série 5

(séria)
USA / Veľká Británia, 2015, 9 h 5 min (Minutáž: 48–60 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Kit Harington, Charles Dance, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Sophie Turner, Owen Teale (viac)

Joffrey, Tywin, Oberyn, Shae. Tyto čtyři násilné smrti dramaticky zamíchaly kartami na konci čtvrté řady. V zemi vládne podivný klid, kterého se pokusí zneužít ve svůj prospěch každý, kdo v Západozemí či v Essosu něco znamená. Na Černém hradě se John Sníh pokouší sladit požadavky Noční hlídky s příkazy od Stannise Baratheona, jenž se prohlašuje za právoplatného krále Západozemí. Cersei se mezitím ze všech sil snaží udržet v rukou otěže moci v Králově přístavišti, kde kličkuje mezi intrikami Tyrellů a sílící náboženskou sektou vedenou tajemným Nejvyšším vrabčákem. Jaime se vydává na tajnou misi. Zatímco Arya hledá za Úzkým mořem starého přítele, Tyrion je na útěku. Nebezpečí v Meereenu narůstá a Daenerys z rodu Targaryenů zjišťuje, že si její oslabené postavení žádá kruté oběti. (HBO Europe)

Signore

85% Všechno vypadá pořád výborně, stále je zde mnoho skvělých dialogů (plus výborná nová postava v podání Jonathana Pryce) a série od sedmé epizody skvěle graduje, ale scénáristicky to začíná poněkud drhnout. Nejsem žádný znalec "reálií", ale (resp. a právě proto) potřeboval bych více vysvětlit, kde Boltonovi najednou vzali tolik mužů, že doslova zmasakrovali (byť i oslabenou) Stannisovu armádu. ()

motyka52

Velké. Opulentní. Epické. To všechno možná trochu na úkor děje. Asi by se to dalo trochu zhustit a o dva díly zkrátit. Ovšem minimálně poslední tři epizody série jsou fantastické. Vlastně už v tuhle chvíli asi přestávám vnímat jednotlivé série a beru Hru o trůny jako celek, který si mě rozhodně získal. Pár pomalejších pasáží (a otravné fanatiky) mu proto odpustím. ()

Rebel24

Séria piata sa viac zamerala na vývoj na severe a pri Daenerys + sekta Vrabčiaka v Kings Landing. Oproti minulej sérii viac dominujú častiam dialógy a budovanie deja na najlepšiu sériu v celom seriály číslo 6. Pri Hardhome sa najkrajšie ukázala desivost Iných, Sapochnik naplno ukázal svoj talent, najlepšia časť. 98% ()

matous20063

Sérii kterou podle mě táhlo jen jedno - epické bojové scény a nebo prostě scény kterou se vám zaryjou do paměti. Kdyby jste se mě zeptali někdy mezi epizodami 3-8 u jaké té epizody zrovna jsem, tak vám to nebudu schopen říct. Jednoduše mi připadá že ty epizody mezi sebou nefungují. Co mě taky sere je úmrtí hodně hlavních i vedlejších postav. Některé z nich si prostě takový osud nezasloužily a spíš než mě to má překvapit a chytit z toho záchvat smutku, tak spíš z toho jsem extrémně nasranej. Jedinný důvod proč dávám 4 hvězdy a i proč mě to celkem hodně bavilo, byli celkem epické bojové scény a scény které se mi vryly do paměti a velice rád na ně vzpomínám. 70% ()

7Filip7

9/10. Strašně rozvleklý start. Za první čtyři epizody se tam snad vůbec nic nestalo. Potom naštěstí tempo trochu zrychlí. No a potom přichází doslova perfektní hororová osmá epizoda - Hardhome. Vidíme první střetnutí divokých a Jona Snowa s Nočním králem a vám dojde, že on a jeho armáda je chodící smrt a snad ani nejdou porazit. No prostě naprosto úžasná epizoda. Dále linka Daenerys v deváté epizodě je také dost dobrá. Hlavní souboj v aréně je hodně dobrej. No a v desáté epizodě Stannis snad úplně zešílí a je nadobro poražen. Za mě teda nejslabší série z prvních pěti, ale stále velmi kvalitní. Nejlepší epizoda - Hardhome. ()

EYO EYO

Ako dobre to bolo ale oblubím si nejaku postavu a ona skape ,trosku ma to serie ale čo už, 5 seria je zamna asi najslabšia lebo uz to je take že vsetky doležite postavy skoro vymrely ale budiš draci už vyrastli ,zapojili sa biely chodci a zacína sa to konečne vyvíjať , tie prvé diely 5 serie boli slabšie lebo skoro níč sa tam nedeje ale potom sa to začinalo vyvíjať a tie posledne diely peckové /80%(pokial bude žit tyrion tak to bude ok ) ()

Tobias18

Po dvou úžasných řadách přichází jedna slabší...ne že by snad byla špatná, stále je to solidní nadprůměr, ale se značným zvolněním tempa přichází i úpadek kvality a zábavnosti. Nebýt posledních tří dílů bych šel s hodnocením ještě níž, ale tolik zvratů a bitev a všemožných skvělých scén se prostě musí ocenit. Jen škoda, že takhle nevypadala celá série. 80%. ()