Snímek Uprostřed nicoty nabízí nekonvenční směs komedie, dramatu a teenagerovské romance. Roztěkaného a problémového Doriana Spitze (Anton Yelchin – Alpha Dog) posílají jeho adoptivní rodiče na léto ke strýčkovi do malého městečka kdesi v Missouri. Bez jakékoli možnosti odsud uniknout musí pracovat v místním vodním parku, kde se seznamuje se svou novou kolegyní Grace Berry (Eva Amurri – Černá ovce). Grace si tu vydělává peníze na studia lékařské fakulty, protože se nedočkala pomoci od své univerzity, ani od své matky Rhondy (Susan Sarandon – Mrtvý muž přichází), která raději investuje peníze do Graciny mladší a krásné sestry Taylor (Willa Holland – O.C.). Není se tedy čemu divit, že když Dorian seznamuje Grace se svým plánem, jak si prodejem marihuany vydělat nějaké peníze navíc, Grace po chvilce váhání nabízí své služby jako řidička. Během léta jejich podnikání prosperuje lépe, než by oba čekali a vzniká mezi nimi velmi neobvyklé přátelství. Dorian se od Grace dozvídá o sebevraždě jejího otce i to, že její vztah s Taylor a Rhondou nebýval vždycky takhle špatný. Postupně si Dorian uvědomuje, že ke Grace cítí víc než jen náklonnost, té se však mnohem víc líbí pohledný světák Ben (Justin Chatwin – Válka světů). Mezitím v osamělé dospívající Taylor roste sexuální touha a dělá si zálusk na Doriana. Nakonec si tito tři mladí lidé navzájem pomohou nalézt v sobě sílu vypořádat se s nepříjemnými pravdami z minulosti svých blízkých a navíc dát smysl svým budoucím životům. (oficiálny text distribútora)

pepa3rd

Z filmu mám takový smíšený pocit. I přes všechny až neuvěřitelné příhody je to snímek, který vyznívá uvěřitelně a přirozeně, bez přílišného nátlaku na diváka. Jsou zde vynikající dramatické pasáže, ale bohužel i ty, které uspávají a během nich jsem měl chuť děj popohánět kupředu. Naštěstí to nebylo tak často a tak se snímek dostal v mém hodnocení hodně nad průměr. Jenže ke čtyřem hvězdám tomuhle fimlu přeci jen něco chybí. Utekl týden a já si už nemohu vzpomenout, o co tady vlastně šlo. Vybavuju si dvě tři scény a to je vše. Zůstal jen docela příjemný pocit. 70 % ()

anniehall

2,5* Uprostřed nicoty je přinejmenším do poloviny filmu průměrné (možná i ždibec podprůměrné) teenage sociální drama s prvky komedie. Typická schémata a témata daného žánru povyšují jen herecké výkony Yelchina a Sarandonové. Pokušení vypnout film a zapomenout na něj mě ale někde za půlkou začalo opouštět, neboť schémata a stereotypy se začaly proměňovat do lyričtějších obrazů a já si začal užívat atmosféru, vhodně podpořenou použitou hudbou. Takže jsem na konci přeci jen nelitoval. Býti teenagerem, asi bych si to užil ještě o poznání víc. ()

klertecka

"Není žádný nahoře a dole. Je jen svoboda a past." .. Hrozně sympatickej film o přátelství, dospívání, rodinných vztazích, svobodě, lásce, ... jen člověk nesmí zůstat moc na povrchu, aby všechny myšlenky objevil. A Anton Yelchin mě baví, moc mě bavííí...! Jeho postava Doriana v sestrách Grace a Taylor zanechala dle mýho obrovskou stopu... A ve mně taky. ()

castor

„Máme dvě pračky, ale do jedné neteče voda a z druhé neodtéká!“ Jakoby tenhle nemalý problém domácnosti ilustroval tyhle milostné, přátelské i rodinné vztahy. Ona potřebuje peníze na studium, on je lehce roztěkaný dealer marihuany. Oba sžírá neveselá minulost. Ona svolí, že mu bude dělat řidiče, scénárista navíc přidá další netriviální postavičky a na mix romantiky, dramatu i komedie je zaděláno. Je přitom soudný a uvěřitelný, jeho komické i dramatické podtóny nevyznívají do prázdna, čemuž úspěšně pomáhají i dobře zvolení herci (pro Evu Amurri to rozhodně není první film, kde hraje se svou skutečnou matkou Susan Sarandon). Problém se naťukne, děj začne plynout, bez zásadních odboček a ostřejších zatáček. Což je vlastně i škoda. Nicméně i tak milá jednohubka. ()

ScarPoul

Životné ťažkosti v ľahkom prevedení. Až teraz som si uvedomil ako veľmi depresívne miesta sú vodné parky. A že Yelchin je vlastne charakterový herec ako prasa. Stockwell nakrútil príjemný film. Neponúka síce nič nové a pridržiava sa všetkých možných klišé ale aj napriek tomu je iný. Myslím si, že je to hlavne postavami. Nemôžete im totiž priať nič iné, len to najlepšie a ono sa im do aj tak stále nedostáva. Ale každá z nich si dokáže uvedomiť svoje šťastie v nešťastí. Krásna Eva Amurri Martino mi spríjemňovala každú jednu sekundu v ktorej sa objavila a Willa Holland mi niekoľko krát ukradla srdce a potom mi ho znova vrátila na správne miesto. Ja viem, že možno všetko čo píšem sú bludy prvotného rázu, ale občas film tak sadne, že sa vám zdá všetko odrazu ľahšie. A len tak ležať v tráve a pozerať sa na oblaky, alebo sa rozhodnúť správne keď to situácie veľmi nedovoľuje. V tom je skutočná hodnota. A tento film jej má na rozdávanie. Aj keď to robí veľmi jednoduchým spôsobom. ()

• Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)