Mylène Farmer: California

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Dráma
USA / Francúzsko, 1996, 5 min

blackrain

Přišlo mi to jako sestřih k nějakému dramatu. Desenchantee se mi líbilo mnohem víc. Při sledování klipů Mylene Farmer jsem si vzpomněla na Kate Bush. Ta si šla také vlastní cestou. ()

Enšpígl

Tady bych uvítal klidně celý filmy a samozřejmě v hlavní roli s Mylene. Děvky a špína na jedný strany smetanka a luxus na druhý straně a osud jako hlavní úředník. ()

nash.

Tak rozdílný a přece tak pododný osud dvou žen z rozdílných společenských vrstev. Bohatá manželka úspěšného muže a chudá šlapka. Každá ve své kleci, obě zbavené svobody a důstojnosti. Klipy Mylene Farmer vždy pluly proti proudu žánru, o to silněji její neutěšená, sociálně kritická miniatura vynikne vedle všech těch vesele rozjuchaných popových videoklipů. ()

anderson

Videoklip s mojou obľúbenou speváčkou MYLÉNE FARMER. Jediné čo mi od nej už lezie krkom je oddrhovačka DESENCHANTEE. (12.6.2009) ()

corpsy

Mylène je proste ženská s talentom. V každej svojej videoklipovej pozícii dokazuje svoje umenie a je jedno, či je to francúzska buržoázna rebelka, alebo dievča na ulici. ()