Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

Tominni

Vizuálně na velmi dobré úrovni, nakonec, to se od Michaela Baye dá celkem očekávat, ale to je asi tak vše. Přiznávám, přeměny aut a robotů mě moc neberou, takže to nakonec bylo až moc dlouhé. ()

Brano

Veľmi vydarená tretia časť s výborným príbehom. Pristanie mimozemšťanov na Mesiaci, Apollo11, Černobyl a tá záverečná bitka, úžasne! Po technickej stránke to bola opäť nádhera a spomínaná záverečná bitka spolu so soundtrackom "It's our fight" od Steve Jablonskeho bola jedna z najlepších scén, aká kedy bola natočená, čo sa týka efektov. Veľmi slušné tempo však nevydržalo počas celého filmu. Najviac uškodili niektoré zdĺhavé akčné scény robotov a najmä absencia Megan Fox. Rosie Huntington-Whiteley si asi zmýlila žáner filmov, tak zlú herečku som už dávno nevidel a sympatická mi tiež nebola. Niet nad charizmatickú Megan, ktorá dokonalé stvárnila svoju postavu v predošlých častí. Ľutujem, že som to nemohol vidieť v kine, zážitok v 3D musel byť veľký. Výborný je tiež slovenský dabing, ktorý sa v tejto sérii určite viac vydaril, ako ten český. ()

Lenii

No, a máme je tu zas. :-) Takže opět další Prime? Měli by si asi zkontrolovat, kdože už jim to vlastně umřel, protože pořád dokola říkat poslední Prime a on se v každém dílu objeví jeden nový, to už omrzí. No a byla tu kostka, byl tu stroj, tak teď zas pro změnu pilíře a přenášení Cybertronu k Zemi. O nějakém utajování mimozemských robotů veřejnosti už nemůže být řeč, takže hezky zničíme jedno město. ... Ale co. Film je zábavný, má spád a opět konečná bitka v Chicagu nemá chybu. Opět jsem ráda za mé oblíbené herce viz. Josh Duhamel a Tyrese Gibson. Stejně tak za nezapomenutelnou hudbu k filmu. Zase bych našla dalších spoustu naprosto nemyslitelných blbin, ale jako vždy jsem se bavila. 70% ()

Guran

Snímek vlastně nenabízí nic nového. Sice je akční, ale děj je prakticky stejný jako ve dvojce, akorát filmaři trošku předělali historii Neila Armstronga, jinak nic nového. To že ve filmu už nehraje přítelkyně Witwickyho z předchozích dílů mi vůbec nevadilo, naopak, byla pozitivní změna. Děj nesmyslný (prakticky stejný), akce je někdy nesmyslná. Třetí díl o mimozemských robotech fakt už nudí. Efekty jsou vynikající, ale film to rozhodně nezachrání. ()

ac1976

Tak som sa dozvedel pravý dôvod Armstrongovej prechádzky po mesiaci ☺. Opať ukážka typickej Bayovky, parádne výbuchy, parádne naháňačky a strieľačky, SLS, Ferrari, Maybach... Pozerá sa na to pekne, ale chýba tomu niečo čo mal T2, alebo Matrix. Tak je to vlastne stále o tom istom, aj keď treba uznať, že pekne natočené. Poznámka na záver: Rosie má síce luxusnú karosériu, ale herečka je hrozná. ()

JosefTomas

Nechápu, proč to stále tolik vydělává. Transformers měli končit u druhého, možná i u prvního, nebo před prvním dílem, ale pokaždé se najde ještě trochu odvahy to zkusit znovu. A pokaždé to nevyjde podle očekávání. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 35%, Audience Score - 55% | FDb.cz - 73% | Doufali jsme, že to Bay zase zvedne, ale to je houby platné. Když se něco pokazí, těžko se už to opravuje. Nám se to sice líbilo víc a negativnější ohlasy než na druhý díl nechápeme, ale LaBeouf s Mikem tady nadělali docela paseku. Vysokorozpočtové, ale (v poslední době už) neparadoxně průměrné a normální. 60% ()

mrclTV odpad!

Toto je tak zlý film, že som si musel po hodine sledovania spraviť prestávku, inak by som ho asi nedopozeral, lebo by ma od Michaela Baya trafil šľak. A to nepreháňam. Mal som sto chutí ho vypnúť, ale ja každý film, čo hodnotím, si pozriem celý. Niekdy si myslím, že toto pravidlo nerobí dobre môjmu psychickému stavu. PS: Nová Samova priateľka má riadne šeredný duckface. ()

Snagleo

No, včera jsem tento díl po pár letech zhlédl. Příjemné překvapení. Jasně, kvalita šla dolů, ale furt zabaví. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého když vypnete mozek, tak si ho užijete. Herci jsou tak nějak dobří a i když to nejsou oscarový adepti, tak své role hrají dobře.  Skvělé akční scény, propracované efekty a výborná finální bitva z tohohle filmu dělá fajn záležitost, která v rámci universa funguje dobře. Bay se opět vyřádil a to mu nemůžu mít za zlé. 70% ()

PlysovyMacko

To boli časy kedy ma Transformeri bavili. Tentoraz je príbeh mimozemských robotov narubovany na misie Apollo. Je to nadupana akčná jazda, vizuálne orgie. Je to rýchle, stále tu niečo vybuchuje a nájde sa tu aj par podarených vtipov. Moja výčitka je, že tých výbuchov je tu moc a film je prehnane dlhý. Je to nie intelektuálne náročná zábava. Mne to celkom stačí a hanbím sa za to ako ma to bavilo. ()

Ltblue

KURVA! KURVA! KURVA! to bolo také famózne že sa mi nechce ani veriť! Od začiatku je atmosféra na 100 % úrovni.Humor je geniálni kurva! 3D verzia o tej ani nehovorím! Na Shockwava bol brutálni záber! KURVA! Celí film je kurva geniálni.Nie tie sračky ktoré tú píšu iný (dementi) možno si zmílili film.154 minutový orgazmus to som dlho nezažil,rátám aj do toho záverečne tit.Michael Bay nasadil KURVA vysokú latku už od počiatku TF.A vyjadrím sa k Rosie mál som taký dojem že to zahrala lepšie ako Megan Fox v predchádzajúcich častiach.Ked film skončil jeden starý muž povedal," to bolo oničom" no bud celí film prespal alebo neviem.Steve Jablonsky AŽ TERAZ SA MU KLANIAM NA KOLENÁ!...fenomenálne,fenomenálne.BTW,od prvej sekundy mi stáli chlpy po celom tele žasól som od radosťi čo dákže Michael Bay.Chystám sa ešte dnes na drhú premieru do kina aby som si to zas na plno užil!..keci 2-hviezdičkové nemusíte ani čitať ktoré stoja za hovno a vôbec nevedia o čom píšu.A už vôbec neberte ohlad na koment KevSpa. ()

xtomyx

Neskutečné množství akčních scén, které občas nestíháte ani pořádně vnímat, proto se na film podívám ještě několikrát. Naprosto skvělý 3D zážitek, kdy vám občas běhá mráz po zádech a opravdu si připadáte jako součást filmu, kdy máte pocit že se vznášíte a podílíte se na záchraně lidstva. V průběhu filmu zažijete i spoustu vtipných hlášek a scén, což film nabitý nadměrnou akcí skvěle odlehčí. A nemůžu opomenout krásnou Rosie, Statham má doma opravdu pěknou dcérku. Myslím, že Bay v tomto žánru nemá konkurenci a zároveň se těším na další tvorbu. I jako obyčejný fanda transformerů dávám celých pět hvězd. ()

asader

Třetí díl Transformers se nese ve stejném duchu jako předchozí dva díli,ale má jedno velké plus a to je nejlepší a nejpřehlednější akce z celé trilogie.Scéna na dálnici a s padající budovou by se klidně mohli zařadit mezi nejlepší filmové akční scény.A naopak malinké mínus je,že finální scéna mohla být o trošku kratší,ale to je stejné u všech dílů.Předchozím dílům jsem dal po čtyrech hvězdičkách,ale ještě se jednou musim opakovat kvůli skvělé akci a to navíc ve 3D(které k tomuto filmu sedí skvěle) dávám o hvězdičku víc.9/10. ()

xSxEx

Me asi nebrat moc vazne - skalni fanousek nebude nikdy na silu hledat diry, ktere tam sou ale who cares??! Celkove je to kombinace 1+2ky a krasneho gradovan - ne 50 minut zbytecneho niceho a pak bitka - to musi psat jen nejaci neandrtalci, co tam prisli pro tupou bitku... jak vidim komentare tak VETSINA... MAXIMALNE ta LOVE STORY byla dost zbytecna - zaslapnout ji na konci, tak vetsina lidi rekne "JO!" ()

a0001

Senzačný. Po slabšej "dvojke" konečne snímok ktorý z môjho pohľadu nesie kvality prvého dielu a ako bonus o mnoho viac akcie. Transformers 3 ma nesklamali. ()

Fiijay odpad!

Po pul roce jsem se rozhodl okomentovat film .Odpad , Odpad , Odpad a zase Odpad! Zneucteni Transformeru do morku ocele. Preblejskana umorna , nudna shitka s opet prisernym dabingem . Utvrdilo me to o nejvetsi propadak letosniho roku , hned za lovem na carodejnice a kazatelem. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)