Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

Safa Daniel

Třetí pokračování filmu, který mě baví svým nápadem, mě trochu zklamalo. Baví mě role Shia LeBeoufa, který má něco do sebe, ale slečna "blondýnka" to bylo něco hroznýho. Myslel jsem, že do takového filmu od takového režiséra nedají nafintěnou blondýnu, co si bude stěžovat na každou věc, která se jí nelíbí. Nejvíce mě bavili části s dvěma malými autoboty, který v sobě měli dosti humoru, až jsem se místy i smál :). Jinak to byl průměrný film s velmi dobrými efekty.Na konec bych dodal akorát to, že zakončení filmu jsem nečekal tak špatné. ()

kadles odpad!

Než abych psal, co bych vytkl, spíš mě nenapadá ani jedna věc, která by se mi na tomhle filmu líbila. Od začátku do konce buď jen akce bez nápadu nebo to bylo jedna utahaná nuda. Buď Bayovi dochází dech nebo scénář ušili hodně horkou jehlou. ()

Revolta

Příběh se sice snaží ždímat téměř z ničeho,ale i tak se mi film líbil.Honičky,akce,napětí a dobré efekty musejí zapůsobit na každého.Možná bych trojku označil za nejlepší díl celé trilogie. ()

Aywes

Skvostná podívaná, která ve mě vyvolala a obnovila lásku k robotům a věcem co se hezky skládají :).Vše je to o dost lepší než druhý díl u kterého jsem narazil jen na nudu.Tady je zábava celý 2 hodiny a půl! Překrásné efekty se snoubí s akcí, která je vykreslená v excelentní bitky robotů.Tohle se vám prostě líbit musí pokud jste alespoň jednou trkly v mládí na cokoliv okolo transformeru i když to byla třeba butila :).Optimus je zde nejdrsnější z nejdrsnějších.Není k němu co dodat jako k ostatním robotům.Všichni byli skvělí (až na ty dva malý retardy).Jejich proměny byli prostě dokonalé.Díval bych se na ně znovu a znovu.Hudba se opět snažila složit epické veledílo jenže už jsem někde ty tóny slyšel a tak vypadají velmi podobně.To ani tolik nevadí jako nahrazení Megan Fox.Tentokrát je zde taková představitelka dokonale vypadající ženy.To beru.Ale ona je tak nepřirozeně chytrá ještě k tomu.Přiznejme si to.NIKDY člověk nenajde chytrou a dokonale vypadají ženskou zároveň.Totální happyend a pár blbých momentů sráží tu jednu hvězdu.Transformery si však prostě zamilujete.Výborně pane Bay!A nyní jdu vyhrabat z půdy mé autoboty :) ()

ArNEtis

Na ten film sem koukala měsíc, měsíc cca 4x týdně sem si film pustila a pravidelně měsíc u něj den co den usínala.. Až sem se přemohla a přehoupla se přes první polovinu filmu. A co mě čekalo? Díkybohu!! Od druhé půlky mužu krásně srovnávat s jedničkou, nechyběli me oblíbené "srdceryvné" scény, hromadné střílečky, ničení všeho okolo a romantika na konec, jen škoda toho začátku.. A škoda Megan, protože tahle kachna se zobákem jí fakt nesahá ani po kotníky.. ()

Trumper

O nic lepší ani o nic horší než předchozí díl, vlastně jde o to samé (tudíž naprosto zbytečné) pokračování něčeho, co pokračování opravdu nepotřebovalo. Škoda mluvit, když už i samotní tvůrci po prvních 15 minutách filmu vzdali snahu přinést do filmu něco nového (byť i naprosto stupidního po vzoru předchozích dílů). /25% ()

Veena.cz

Tenhle film má všechno, co od Michaela Baye můžete očekávat. Bohužel toho je moc. A pořád to samé. V prvních momentech mě uchvátila zápletka, pak nějaký ten ženský zadek, ale poté už je to 1,5 hodiny explozí, výbuchů, demolice, a střelby. Nemluvě o faktických chybách, které nejsem ochoten prominout ani ve světě, kde nám pomáhají roboti z jiné planety. Pane Bayi, planeta Země z odvrácené strany měsíce prostě vidět NENÍ! Jestli máte 2,5 hodiny času a potřebujete ho nějak zabít, pak ano - vemte si popcorn, 3D brýle a doufejte, že nemáte skrytou epilepsii. Ve skrytu duše můžeme doufat, že není v plánu tříhodinové pokračování, to už by bylo zneuctění mrtvoly. ()

B.C.B.P.

Asi patrím medzi tých málo šťastných, ktorí nezahučali do bezodnej jamy nudy pohlcujúcej divákov tretích transformerov. Rozvláčny scenár to v mojom prípade nepochoval, ale áno, bolo to na hrane. Mdlý začiatok som nejakým zázrakom ospravedlnil ako nutnú platformu pre gradáciu a akčný chvost mi vlastne nevadil. Veď práve to som od toho filmu čakal; dynamika v scéne za scénou, hukot, pompéznosť a že sa bude transformovať všetko a všetci, aj účes Johna Malkovicha. Inak trojka nič nové nepriniesla, vizuálne až orgasticky zabavila, tým splnila účel a do dvoch dní vyprchá. Pre mňa, v tomto light žánri, a s očakávaniami, ktoré môžeme mať od Baya, stačí. ()

koza3

Efekty a efekty. O tom tenhle snímek je. Ale asi mi to napotřetí nestači. Zakomponovaný příběh hlavního hrdiny tam sice je, ale stejně mi přišel jako takový nemastný neslaný nešvar. Nevím, od třetího dílu jsem možná čekal moc, takže ty tři hvězdy si asi(?) zaslouží... ()

Vojt Ittoh odpad!

Nehoráznost. Pro koho takový film je? Pro slabomyslné? OK, blockbuster...ale tohle už je vážně silné kafe. Apollo 11, Černobyl, mladej Primus, starej Primus, Obama...to byl nevídaný kolotoč zhovadilostí. Bay musel bejt každej den na place vylitej jak dělo. Celkových 64% je pro mě osobně nepochopitelné skóre. ()

x_ander

Mám takový pocit, že Bay si už z diváků (a i sám ze sebe) dělá srandu. Zatímco první Transformers byl hodně fajn blockbuster, u kterého se nemusí přemýšlet, dvojka pak akční a trikové scény povznesla ještě o něco výš, ale na druhou stranu dala nový rozměr přívlastku "mindless", a celkově to šlo s kvalitou trochu do háje, tak třetí pokračování robotí ságy už je jen nepovedená parodie sama sebe. Ze všech postav se staly jen naprosto pitomé a nezajímavé figurky, bitky robotů jsou okoukané a na celý nový film je to sakra málo. Michaele, Michaele, proč mrháš svůj výbušný potenciál a chceš točit ještě čtyřku? My chceme třetí Mizery !!! ()

CrazymanM

Co se dá dělat,je to sice sračka,dějově,logicky a vůbec,ale je to tak perfektně natočeno,má to spád,akci a spoustu efektů,že se na to skvěle dívá a člověk to musí hodnotit pozitivně!Jen škoda,že Malkovich neměl trošku více prostoru,ale co už s tím naděláme!?! ()

Paladin25

Vlastne som čakal väčší "prúser" napodiv sa mi to páčilo a vrátilo ma to do mojich detských čias keď som fičal na transformers (a vlastne ma to neopustilo dodnes :) Samozrejme nemôžem čakať hlboký príbeh ale to som ani nečakal a všetko to vyvažujú nextgen filmové efekty. Skvelá akčná jazda :) ()

Forum.

Film, který je živený jen jednou věcí - Nekončící akcí. Jenže to je taky vše co stojí na tomto filmu za zmínku. U předešlých dílů jsem do poslední chvíle fandil hlavní postavám , ale tady komu ? Té neuvěřitelně nenadané "herečce" z Victoria Secret? Měla by se vrátit k nošení podprsenek , protože herečka zní nebude. Megan ,ikdyž ji rád nemám tady mi hrozně chyběla a já se nemohl zapnout na 100%. Taky mě už neuvěřitelně sere ten Bayův pořád se opakující efekt "ohnivých vodopádů" , ten je snad i ve scéně kdy si dělají nedělní bábovku. O těch útocích na lidskou důstojnost a rozum se ani nebudu bavit , protože těch je v každé scéně tak deset.Dějově to je v pořádku ikdyž se to taky dalo trochu vylepšit. Ale jak jsem psal, pokud nad těmato nedostatkama zavřu oči, ano zavřu, máme tady strhující akční film. No , ale kdo umí tak zavřít oči ? Nikdo. Tento film je hodně nedůstojné zakončení série a pokud by se snad měl točit další díl , určitě už by se měl změnit scénarista. Takže jak v celkovém důsledku? Když jsem se na film díval přišlo mi to jako půl hodiny né dvě a půl hodiny , což známená , že jsem se bavil. (Ano byl jsem hodně opilý). 50% ()

StrikerJC

Tohle už je přehánění.. efekty, grafika všechno pěkný, ale proč je to sakra tak dlouhý?? V některých případech jsem měl pocit, že tam je tolik grafickejch detailů, že jsem vůbec nepostřehl kdo je v zápase autobotů a deceptikonů autobot nebo deceptikon.. to většinou vyšlo až z toho co zůstalo ležet. Stejně jsem se nejvíc těšil na Paramore a oni je narvaly až do titulků :( ()

mata77

Na tomto filme ma zabavilo akurát tak zopár vtipov a hlášok, inak to bola zmeska vizuálnych efektov a veľa veľa vaty okolo. Hm, možno ešte niekoľko pekných áut. ()

Fugito

Po vizuálno grafickej stránke nie som príliš stotožnený s režisérom či grafikom. V istých momentoch je tam vidno začiatočnícke chyby grafika a takisto mi vadia humánne tváre robotov, ktoré v 1. časti neboli až tak badateľné. Takisto ( somozrejme je to len môj názor) ak mám celého transformera zo súčiastok a chcem aby mu pristál na ruke robotický vták tak ho spravím aspoň inou farbou nech vyniknú obaja a nie zaniknú (tzv. kontrast) . No vravím, že je to vec grafika. Určite sa nedá zobrať Bayovi vizuálne spracovanie filmu, myslím si , že ak to má byť všetko postavené na super efektoch tak aspoň nech to je dotiahnuté v každom smere do konca. Režisér nemôže čakať opätovné nadšenie od diváka , keď dá do filmu 100x pretransformovanie auta na robota, stačí 2x za film potom je to už trápne. Ku komerčnosti, dialógom a k americkému vlastenectvu sa ani nevyjadrujem. Sú to veci hodné b-éčkového filmu. Odo mňa 45% za efekty. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)