Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) natočil jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák dobrodružnou komedii pro celou rodinu... Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů… Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů. (oficiálny text distribútora)

xaver

Slušná trapárna. Pavel Kříž jako padouch nebyl špatný, ale jako pán středověkého panství byl naprosto k smíchu. Pokud to nebylo záměrem autora, tak hlavně jeho postava hodně zklamala. Stejně tak by naprosto nepřesvědčivý David Prachař no a královna nakonec, to byla trapárna nad trapárnu. A tak uznání snad zaslouží jenom dětský ansábl spolu s Otou Jirákem. ()

wosho

K filmu mám stejné výhrady , jako k seriálu. Jediným kladem filmu je jeho rychlejší spád. No, ale to je tím, že seriál měl stejné množství "akce a humoru" jako film a přitom mnohem menší stopáž. ()

dopita

Velice hloupá srágora o partě sourozenců, kteří bojují s vojáky o vlastní tvrz. Jeden z dětí je asi ňákej prapředek Kevina MacAlistera, protože vymejšlí „důvtipné“ vynálezy, díky nimž se partě sourozenců daří na co šáhnou. To že ony vynálezy jsou z prstu scénáristy vycucané kraviny, nad kterými zůstane rozum stát i osmiletému dítěti, je nabíledni. Celej děj je obdivuhodná snůška nesmyslů, nelogičností a těžkejch přehmatů. Herci jsou vesměs všichni tragičtí, pod úrovní ochotníků z okresního divadla. Ale ono je to těžký, když nemaj co hrát a režisér je co se týká vedení herců úplně na hovno. Toporný David Prachař a všichni dětští předsatvitelé, poprvé zoufalá (a pro děj naprosto zbytečná) Tereza Voříšková a tragicky přehrávající Pavel Kříž, kterej je trapnej až hanba. Tohle všechno musí režisér vidět, zarazit a něco s tím udělat. Janáku di se vysrat! Mezi nepovedenými filmy je tohle těžkej kalibr. Jedna hvězdička za překvapivě velice slušnou hudbu a solidní kameru. ()

kollis

I když se Karel Janák posunul žánrově, spolupráce s dětským, respektive teenagerským hercem se nevzdal. Ti překvapivě ani moc neserou. Snad krom té nejmladší, jakoby vypadla z vánoční reklamy na Kofolu - "ja nemusim, ja už ho vidim", ta sere velmi. Přestože mají Ať žijí rytíři na české poměry stále nadstandardní rozpočet, nedokáží zastřít pocit levnosti. Ano, je tu pár efektních, zpomalených záběrů, obstojných bojových akcí, ale ty o to více obnažují nedostatečnou (televizní) výpravu. Navíc Rytířům chybějí neotřelé scénárististiské nápady, smysl pro rytmus a tempo, což ke konci vyvolává dojem, že stopáž je neúměrně dlouhá a přichází nuda. Prostě průměr co rychle vyšumí. ()

Wishkah

A jéje. Pohádka. To je žánr, ve kterém byli naši filmaři kdysi opravdu výborní, ale nyní jsou naše pohádky bez kouzla, bez atmosféry a s příliš složitým příběhem. Najde se jen minimum vyjímek, ale ty jen potvrzují pravidlo, že u nás už se krásné pohádky netočí ()

peetriss

Režijně i scénáristicky slabé, povětšinou velmi nudné až uspávající a především hloupé. Dvě hvězdičky za, na český film, poměrně dobře zvládnuté akční dostavníkové či lukostřelecké scény, ale jinak Karel Janák nijak nevybočuje ze své pověstné rozpačité snahy vypadat co nejvíce cool. 30% ()

hammerhead odpad!

No, kdyby to bylo alespoň vtipné, řekl bych recese... Oceňuji tentokrát tak trochu sebe, že jsem to vydržel jako kulisu až do první scény "bojů" s meči, scéna i s dialogy mi alespoň připomněla šermování dětskými hokejkami, když jsme s kámoši proháněli tenisák mezi lavičkami... ()

Charon11

První díl TV seriálu se zdál být odpovídající TV- kvalitě. Kvalita má bohužel klesající trend. Pominu pomalé tempo, skřípající scénář, ale herecké výkony a dialogy to nejde přehlédnout. Mezi slabšími hereckými výkony vyčnívá doslova trapně přehrávající Pavel Kříž. Co poslední dobou tento "herec" předvádí je neskutečné a nechápu režiséry, že po takové šmíře sáhnou! Opět pominu komicky vypadající "bitvy" na křížové výpravě (když nemám peníze na pořádnou bitevní scénu, raději ji vynechám nebo ji zahalím do šera, mlhy, písečné bouře....cokoliv jen ne to co bylo předvedeno, ale nemohu opomenout dialogy. Ten kdo je psal byl buď hoštapler nebo na drogách. Děti chvíli hovoří skoro staroslověnštinou a hned zase jako by se vracely z odpoledního vyučování v r.2010. To fakt nechápu. Škoda, filmů z doby středověku je opravdu málo a kvalitní české vytvořili snad naposledy páni režiséři Vláčil a Vávra. ()

bohemia_regent

Jedno z hlavních hudebních témat je velmi průhledná vykrádačka písně Vlaštovčí hnízdo od Hany Zagorové (z alba Cesta ke štěstí, 1975). Jestlipak "autoři" hudby (Ondřej Brzobohatý a Miroslav Chyška) poslali Vítězslavu Hádlovi aspoň část svého honoráře? ()

mira007

Jako nápad natočit něco o rytířích a na hradě dobrej, ale výsledek .... Karle, radši osmnáctý díl Snowborďáků než tohle. ()

(Z)denny

Celou cestu z kina jsem přemýšlel, co bych o tomhle filmu řekl. V žádném případě ho nechci nijak shazovat, ale byla to tragédie. Hlavně co se týče hereckých výkonů. Z té bídy člověka asi nejvíc zaujme Pavel Kříž, který celou první polovinu filmu vypadá, jako kdyby byl vožralej, no a tu druhou, jako by bojoval s neskutečnou kocovinou.. Nesetkal jsem se tam s žádnou dobrou hláškou, které bych se mohl alespoň pousmát. Omlouvám se - pobavilo mne to nefalšované překvapeni malých diváků sedícich v řadě předemnou, když ke konci filmu zjistili, že to čtyřprocentně vyhlížející páže v podání Jana Batteka, je vlastně kluk.. DODATEK: rozhodně je lepší na to kouknout na seriál, protože odstraní určitá hluchá místa, kterými trpí film. Ale moje celkový pohled na tento snímek to nezmění.. ()

Gore odpad!

Nemůžu si pomoct, ale na mě to působilo silně amatérsky. Nic zde nefungovalo, tak jak by mělo. Nekoukatelné. ()

Gulde

Ne tak úplně pohádka v pravém smyslu. Pěkné a propracované kulisy a kostýmy, ale škoda, že po stránce příběhu to už tak zdatné není. A to hlavně proto, že je tam přehršel hlavních postav, takže se člověk ani nemůže vžít do děje. ()

Silencia90

Jediný příšera tam byl Kříž. Nic proti němu, ale nemám ho moc ráda, a tady mi celkem překážel. Jinak výborný. Krásný kulisy, kostýmy, historické filmy mám ráda. A tady jako málokde to vypadalo, jako že je divák součástí. Neměla jsem pocit že se koukám na natočený film, ale dokázala jsem si představit tam být. A to u filmů oceňuju. ()