Čeněk Dobešek (Jaroslav Šmíd) je síce svedomitý lekár, no nedokáže svoje povolanie či poslanie využiť vo svoj prospech ako iní jeho kolegovia zo štúdií alebo z nemocnice. Spokojný so svojím životom po boku peknej manželky Zuzany (Tereza Bebarová) a, žiaľ, aj otrasnej svokry Marie Košvancovej (Eva Holubová) v panelákovom byte ochotne vyhovie prosbám všetkých, ktorí zazvonia pri ich dverách a domáhajú sa jeho služieb. Svojou pokornou skromnosťou a ochotou neuveriteľne poburuje svoju svokru, ktorá by rada mala za zaťa doktora s veľkým D – teda niekoho, kto je predovšetkým uznávanou osobnosťou, zarábajúcou veľké peniaze! A neslúžiť komukoľvek a zadarmo, ako to robí Čeněk! A tak sa úbohý Čeněk na radu svojho úspešného kolegu Dr. Karla Pištěláka (Jiří Langmajer) vydá do Afriky, aby uspokojil chamtivosť „pekelného tandemu“ manželka – svokra. (TV Markíza)

LordSnape odpad!

Co tím chtěl Troška jako říct? Hodně dlouho jsem neviděl takovou píčovinu. Jestli přijdu do pekla, tak mi asi budou pouštět zrovna tenhle "film".. ()

Tyny

Beru to jako průměrnou NAŠÍ komedii. Některé hlášky byli fajn a pár scének nebylo zas tak špatných. Přesto je to nezáživný film, prakticky o ničem na který se člověk může kouknout jednou a stačí. Přece jen je ten film postavený opět na Holubový, která perlí snad v každém filmu. ()

Samuel7 odpad!

Aha, Troška, už to dává smysl. Takovou sra*ku by dokázal vyplodit opravdu málokdo. Pod jeho vedením i Holubová hraje jako ponocná. A to je u nás tento rádoby režisér komerčně nejúspěšnější. I když jo, je v tom česká xenofobie, hamižnost a omezenost. Takže tupý plebs hltající Babovřesky to asi potěší. ()

Ryuuhei

Aha, Troška... Tak už vím, proč byl tenhle výkvět české kinematografie taková tragédie! Očekával jsem přinejmenším průměrný snímek, který se zaměří na počínání českého doktora támhle někde v Africe. Po víc než půl hodině handrkování zlatokopky a ježibaby si i myslel, že jsem se konečně dočkal, ale... ne! Jen, co si hrdina odřízl kus zadku (jako vážně?), se vše vrátilo do příběhové linky těch dvou důr (což o to, herečky se snažily, ale co mohly víc nadělat pod vedením Troškokáře?). Po chvíli to už nebylo vtipné, ale spíš trapné. Jediné, co ve výsledku stojí za řeč, je celkem charismatický a zároveň tragikomický protagonista, plus pár úsměvných situací, ale zbytek je jedna velká nekonečná spleť hovadin, které dohromady rozhodně ani ten průměr nedávají. ()

lennyd

Čeněk Dobešek (Jaroslav Šmíd), je lékař, který vždy a každému vyhoví (lidi z baráku léčí ochotně a zdarma) - a právě proto neoplývá žádným bohatstvím, a je nucen žít se svojí ženou u tchyně (Eva Holubová). Narozdíl od úspěšného doktora Pištěláka (Jiří Langmajer), který má vše, co správný lékař má mít (hezký byt, dobrou káru a lásku všech sestřiček). A právě Pištělák dostane od ministryně zdravotnictví (Tereza Brodská) úkol - najít lékaře, který by byl ochoten posílit českou nemocnici uprostřed Afriky. A kdo jiný by byl tím pravým, než právě Dobešek (čímž si Pištělák uvolní cestu k Dobeškové hezké manželce)... Doktor od jezera hrochů je vcelku příjemná komedie, problém ale je v tom, že od Troškova filmu jsem čekal, že se víc zasměju. Na film se docela dobře dívá (hlavně na jeho ženské hrdinky - třeba taková Alžběta Staňková, hmm), ale to je vše. Opravdu vtipných scén bych se ani na rukou nešikovného dřevorubce nedopočítal, a nebýt hereckého koncertu Evy Holubové (a to jsem myslel, že horší roli než v Requiem pro panenku už mít nebude), tak by se Troška přiblížil opět ke svému oblíbenému odpadu!... ()

ivan bohatyr odpad!

Na Evu Holubovou se pěkně dívalo, ale jinak taková bída a utrpení, že musím dát odpad. Hodně slaby, od Trošky se už asi nic více nedočkáme. Vím, proč jsem na to nechtěl do kina, bře mi by bylo těch peněz za vstup hodně líto. ()

BoncheR

Nič moc. Česko-slovenská komédia ktorá,ako inak, za veľa nestojí a až KRIČÍ aby si ju niekto pozrel. Takéto filmy tu sú,budú aj boli. 20% ()

pytlik...

Na jednu stranu se Troška s výběrem představitele hlavního hrdiny trefil, neboť Šmíd vypadá jak oživlý Nepraktův obrázek, ovšem na druhou stranu ne, protože tenhle herec podal ze všech zúčastněných nejochotničtější výkon. A to je co říct, protože i ostatní ansámbl se snažil co to šlo, aby v děsivosti nenechal Šmída samotného. Já nevím, prvorepublikové komedie byly taky naivní, leckdy hloupé, přesto se na ně pořád parádně dívá... asi proto, že herci svoje role prožívali, hrát uměli a hráli s chutí. Tady si svůj part s chutí vystřihl tak maximálně Troška, když nejen pohledem pohladil Šmídovi prdelku. Ááá když už jsme u toho pozadí, já bych si ho usekl taky. Protože každému trochu inteligentnímu člověku musí být jasné, že i když je užovka normálně neškodná, tahle musela mít minimálně vzteklinu, protože normální plaz před člověkem uteče a né že se k němu nasáčkuje do koupelny jen proto, aby ho mohl zákeřně kousnout. ()

Master19

Nejsem nikterak antitroškovsky vysazený (viz moje hodnocení jiných jeho počinů), přesto dávám velmi nízké hodnocení, protože mě tenhle film nebavil. Dodíval jsem se na něj až do konce v nějaké optimistické předtuše zajímavého závěru, který ovšem nepřišel. Přišel jen závěr tak šablonovitý, až jsem dostal křeč do lýtka... Zklamal též Bob Klepl, který je tu trapný až za roh a vůbec, celá africká anabáze je hodně moc nepovedená. Pár hezkých záběrů přírody je nanic, stačí se mrknout na nějaký dokument a člověk si užije mnohem více. Potěšily asi dva vtípky, Adéla Gondíková a povedené rejžovo cameo. ()

yeniczek odpad!

Je mi líto, ale tyto filmy pro "obyčejné lidi" nedávám. Kdyby alespoň nějaký ten vtip zabíral, nebo kdyby to nevypadalo celé tak jednoduše točené jako Kameňáky, ale tohle je snad ještě horší. ()

lucascus

Scénář i režie - mizérie, ale překvapily někteří herci, především skvělá Holubová a Langmajer, půvabná Stanková, vtipná Gondíková, bohužel rádoby vtipná Slavíková a Pogodová a nezajímavé nejsou ani herecké výkony Bebarové a Brodské. Jinak nestojí za řeč. ()

ghatos odpad!

Nemá cenu se rozčilovat. Filmařský bezostyšný hovadismus na mě vystrčil svou chlupatou pr... :) ! Za tento humus by měla celá Troškova parta jít do filmového vězení, aspoň na 10 let. Nemám sílu dál o tom škváru psát. -65% (septik)!!! Výborné komentáře: johnn333 a Tetsuo ()

Kosmik 1 odpad!

Tady to s hodnocením bohužel jinak nejde. Jediné čemu jsem se za celou dobu zasmál, když se doktor vrátil s odříznutým zadkem a na pokoji v nemocnici mu řekli, bylo: "Já bych se ještě posral." Ale to s titulem, který si říká komedie, není bohužel ani na jednu hvězdu. A jde vidět, že to natočil Troška, konec dobrý, stejně jako v pohádce. Vrazit mi do toho ještě reklamy na Nově, tak určitě usnu. Jinak herci museli mít v Keni perfektní 14ti denní dovču, čekal jsem trochu víc záběrů z Afriky, ale kvůli takhle krátké pasáží člověk uvažuje, zda mělo cenu tam vůbec jet. Ach jo...škoda, škoda, pane Troško. ()

spikey1 odpad!

Vlezl jsem před pár dny do knihkupectví a vykoukla na mě z regálu knižní adaptace tohohle hororu. Zjištění že jí má na kontě Švandrlík je pro mě trochu devastující, ale plně zapadající do obrázku, že senilním není jen Troška, ale i zbytek Českých vtipotepců z generací minulých. ()