Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

ExpertAsie

1. série - 90% 2. série - 100% 3. série - 95% 4. série - 100%. Po celé série jsem se vždy hodně nasmál, protože vždy si dělali srandy z druhých nebo se pokoušeli být vážný, ale nešlo jim to. Prostě Greendale 7. ()

filipes.lu

Community, aneb jak si vytvořit totální závislot na seriálu během dvou dnů. Rozjezd sice pomalejší, ale od pátýho dílu je to ničím nebržděná jízda ve stylu nonlaugh sitcomů. Zamiloval jsem si kompletně všechny z ůstřední šestice. Jak jsem se bál, že mi bude lízt na nervy starej Pearce, jsem z něj odvařenej, co replika to perla, kterou bych nikdy žádný svini nehodil :) Abed jako Batman nezapomenutelnej, ale kdo je mýmu vkusu nejblíž (a to teď nemam na mysli vzhled :D) je Sherley-Shakira...Slepičí prdelka s křesťanskýma zasádama- divný spojení, proto tak skvěle funguje. Jsem nesmírně rád, že jsem se k tomuhle seriálu díky csfd dostal a směle řadím mezi svých top10. Možná, že úplně nejvýš :) ()

quip

Po dvou vynikajících sezónách plných experimentů s formou i scénářem je třetí jednoznačné zklamání. Seriál bohužel překročil přesně vybalancovanou mez divnosti a reality a přesně po vzoru HIMYM i tvůrci Community se od třetí série pouštějí do větších a větších šíleností. Hranice, která byla poprvé překročena v halloweenském díle druhé série - tedy prvním, kdy jste si přestali říkat "jo, tohle by se ve skutečnosti mohlo stát" - se totiž během třetí sezóny naprosto rozpadla a v Greendale Community College už jde jen o to přijít s dalším bláznivým nápadem, samozřejmě extrémnějším, než předchozí. Je to škoda, že se scénáristům nepodařilo udržet se v realitě déle, protože divné nápady jsou vtipné jednou dvakrát, divák jednoduše vyžaduje stále větší a větší stimul. Mimochodem v literatuře (ok - brakové) na úplně stejný problém narazil třeba Jiří Kulhánek. V jeho posledních dvou knihách (Stroncium, Vyhlídka na věčnost) se už totiž od prakticky nesmrtelného hlavního hrdiny Nočního klubu nešlo posunout dál, takže přišla řada na scény s hlavou letící vesmírem, které po přistání na jiné planetě doroste tělo (Stroncium) nebo absolutním badass frajerem, který vyčistí peklo (Vyhlídka na věčnost). Narozdíl od scénáristicky geniálního Big Bang Theory, kterému se přes neuveřitelné naklánění se přes hranici uvěřitelnosti (postava Sheldona se po prvních dvou sezónách stala daleko extrémnější) podařilo vrátit do reality (v jedné z epizod poslední sezóny se dokonce dozvíme, že trhlý teoretický fyzik nevylučuje možnost, že se s Amy jednou vyspí) se ale Community propadá níž a níž, přímo úměrně tomu jak musí sahat ke stále výraznějším prostředkům, jak diváky ohromit. Určite není lehké napsat velice (velice!) inovativní sitcom tak, aby byl stále originální a přitom zůstal uveřitelný, škoda ale je, že se o to tvůrci už ani nepokouší. Snad nás ale čeká podobný návrat ke kořenům jako se občas snaží sedmá (předposlední) sezóna HIMYM. ~ Pětihvězdičkové hodnocení si ale Community stále zaslouží právě díky svým prvním dvěma sezónám, které přináší fascinující experimenty s formou. Naprosto vážně si myslím, že by je měl shlédnout každý student FAMU a kdokoli, kdo chce točit jakékoli žánrové filmy. ()

007.

Stejně jako u seriálu Město žen, i zde je zajímavý námět seriálu, který ale není pro mě spracovaný tak zajímavě, abych se díval na víc, jak šest dílů. 66% ()

amim

"I thought the meaning of people was somewhere in here. Then I looked inside Nicolas Cage and I found a secret ...people are random and pointless." Tak tenhle skvost bych přirovnal k lehčí verzi Přátel. Ne horší, jen lehčí ..a lepší. Nejsou důležité vtipy samotné, ale celý obrázek do nejmenšího detailu vykonstruované dobré nálady. Nikoho netrápí nějaké posouvání v ději či taková zbytečnost jako logika. Odlehčenost, správná dávka trhlosti a hlavně originality je to, oč tu běží. Nepamatuji si vtipy jako například u HIMYMu, pamatuji si celé události. Paintball, prolínání realit, kuřecí mafie křidýlka, Jeffovi proslovy a neustále dělání si srandy ze sebe sama a mnou oblíbené reference snad na všechno. To mi připomíná, že Community rozhodně není pro někoho, kdo není seriálový/filmový nadšenec. Pořád byste si ho dokázali užít, ale právě reference a popkulturní hlášky posouvají Community na jinou rovinu. Herecké obsazení je bez nadsázky jedno z nejlepších, co jsem kdy v životě v komediálním seriálu viděl. Nikdo není slabší článek a všichni se parádně doplňují, aby vytvořili jeden velký stereotyp postav. Epizody jsou sice kvalitou mírně nevyvážené (speciálně 4 série mi nějak nesedla), ale při své krátké stopáži a minimálním výskytu těchto slabších epizod, si toho asi ani nevšimnete. Zkrátka přesně seriál, který jsem na potřeboval. PS: Jaká je krása sledovat sitcom bez tradičního studiového smíchu.. ()

Dubron

Před lety jsem se nedostal přes pilotní díl. Ale Community dostalo druhou šanci. Odměnou je neortodoxní seriál, jehož jednotlivé epizody oscilují mezi 3 - 5 ★ A někdy i víc! ()

awelone

Super pohodový seriál, když toho máte prostě moc a chcete nějakou oddechovku. Zábavný, originální, žádné velké drama, ale zároveň se u něj nenudíte a děj se stále rozvíjí. Hledala jsem něco, u čeho se pobavím, zapomenu na problémy a zároveň něco, u čeho moc nemusím sledovat příběh, no a tohle je přesně ono. // 1. série super, hodnotím 80%. // 2. série - některé díly jsou opravdu super, to se bavím od začátku do konce, některé díly jsou však slabší. 80% // 3. série - skvěle mě baví, jak je každý díl pojatý úplně jinak a přitom je to pořád stejný příběh. 90% // 4. série - občas se najde nějaký nudný díl, ale většina mě hrozně baví. 86% // 5. série - dějová linie trochu upadává, začíná to být už takové ohrané, ale na oddych pořád fajn. 78% // 6. série - na občasné sledování je to bezva, ale už to nemá takovou šťávu. 78% // celkové hodnocení 82% ()

haWranka

Ještě jsem nedokoukala první řadu, ale zatím mě to prostě baví. Je to neskutečná ptákovina s hromadou narážek na všechno možné, naprosto neortodoxní, utahující si z věcí vážných i méně vážných. Nevím, kam to povede dál, ale teď je to pro mě skvělá oddechovka. ()

boni

Seriál, který si bohužel nedokázal udržet svoji úroveň. První série byla opravdu vynikající, skvělá invence scénáristů, vytříbené hlášky a velmi příjemné obsazení. Druhá série už přeci jen šla s kvalitou dolů, ale pořád si držela vysoký standard. Třetí série to už bylo jen křečovité se držení za poslední stéblo kvalitního sitcomu a následné zabředávání do hlubokého patosu nepřiznané neschopnosti. O čtvrte sérii, tak o té už je škoda mluvit... Jen čirá trapnost, která si nedokázala držet ani ten nepatrný stín kvalitního sitcomu, takže někdy uprostřed raději přestávám sledovat. Ale když to zprůměruji, tak si to 3* zaslouží, protože první dvě série byly vážně super. ()

holub109

Komediální pecka, které však začal poslední tři série pomalu docházet dech. Když začali pomalu odcházet ty nejlepší postavy, už to nemělo takové grády jako předtím. I přes to byl seriál první série naprostým komediálním stropem a Ken Jeong mě vždy odrovnal ()

TomStrom

No, nevím, nad čím se tady všichni tak rozplývají, ty první tři série rozhodně měly něco do sebe, ale pak to naprosto ztratilo dech, jestli došly nápady a nedalo se pokračovat bez sklouznutí k totální nablblosti, tak holt měli skončit rovnou. Vědět dřív, jak se to od čtvrté série zvrhne, tak skončím po třetí sérii a dal bych tomu asi čtyři hvězdy, ale když už jsem to dokoukal, nebudu druhou půlku seriálu ignorovat a zejména za tu vážně tragickou poslední sérii s přidanýma naprosto hroznýma postavama to holt bude jen za dvě. ()

Anayka

Zábavné, svižné epizody, zajímavé nápady a postavy, které si rychle zamilujete. Šestou sérii prosím ignorujte, ta se nikdy nestala (chtěla jsem to vidět všechno až do úplného konce a byl to omyl). ()

diodoros

Prekvapivo zábavné dielo plné popkultúrnych odkazov, trefných sociopolitických narážok, šialených dejových línií, prepracovaných a vtipných hlášok, príjemných hercov, rozkošne pripečených postáv a vysokoškolského prostredia, ktoré si o to všetko (od zábavnosti a pripečenosti až po dojímavosť) vyslovene koleduje. Škoda strmého pádu v štvrtej sérii spôsobeného dočasnou výmenou tvorcovského týmu. ()

BadWolf

Další povedený sitcom nové generace. Inteligentní vtipy, neotřélé postavy, žádný umělý smích. Casting se skutečně povedl. Nikde jsem si neoblíbil hlavní postavy tak rychle (a to i otravného Pierse, se kterým je ostuda být v jedné místnosti). Seriál je zatím na svém začátku a určitě se má kam rozvíjet. 5* za 1 sezónu je přiměřené hodnocení. ()

mirak2

Oh Christmas Troy, oh Christmas Troy... toto musite milovat, mam velku slabost pre zeny s krasnymi ocami a Alison Brie ako Annie ich ma teda nadherne. EDIT po 2. serii: zaverecny dvojdiel (resp. hlavne predposledna westernovka) ma donutila zmenit hodnotenie na tutti 5 hviezdiciek. ()

Euchrid

Poctivě oddechový seriál s vypilovanými hláškami a postavami, které snad nejde nemilovat. Zvlášť Chevy Chase je (kdobytořek :D) výborný komik a pár slabších momentů naprosto zachrání. Nejlepší komediální "sitcom" současnosti, do kterého stačí pár dílu pronikat aby se v něm člověk beznadějně ztratil a skoukl ho celý tak do týdne. Už si ho dávám podruhé a je snad ještě lepší. ()

Bounded

Největší plus tohoto seriálu je, že se nebere vážně. Upřednostňuje zábavu na úkor realističnosti a přesně tak to funguje na čistých pět v od druhé půlky první série (po prvních dílech jsem byl velice skeptický). Chevy Chase a Ken Jeong jsou výborní a celkově jsem spokojen s castingem, který mě nenutí nenávidět každou postavu v různých etapách seriálu. Meta humor a hlavně neokoukaný způsob těžení z americké popkultury je jako svěží vítr oproti všem sitcomům a filmům stále ještě v dnešní době ujíždějících na Star Wars, Star Treku a sociálních sítích. Zmiňované epizody odkazující na 28 Days Later, Pro pár dolarů na víc, mafiánské filmy, apod. jsou opravdu třešničkou na dortu. Doufám, že to seriálu vydrží. Nápaditost, se kterou se rozjel, pro mne v televizi momentálně nemá obdoby. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)