Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Krasus

Absolutní vrchol vypravěčkého umu a kretivního vizionářství bravurně implementovaná do nezapomenutelných epizod. Community je mé dětsví, sen přítomnosti a přání budoucnosti.Six seasons and a movie! ()

zuza99

Prvních patnáct dílů jsem pořád čekala, kdy to přijde. Kdy přijde to, proč to mají všichni rádi. A hádejte co, přišlo to. Zpětně jsem se dívala na první sérii a nechápu, co se mi nezdálo. ()

DeathTheKid

Community je do jisté míry na 100% originální a to hlavně prostředím, plném retardů jak prase a výjimečnou formou, přičemž cílem je totální vysátí kdejaké předlohy a ukrutně ji zparodovat, což se daří na výbornou! A jak už tomu bývá zvykem, nedílnou součástí toho všeho je studijní skupina španělštiny, ostatní spolužáci a profesorský sbor. Co mě ale krapec sere na celé této sebrance je Pierce...jako, ne že by mi vadil rasismus nebo snad narážky na homouše, ale nedokážu akceptovat tu jeho přirozenou hloupost. Pod kůži se mi navíc solidně dostal "seňor Chang" - magor na entou a transka/homo děkan + Abed, to je mladší Sheldon, minimálně herecky...tihle tři jsou prostě bez komentáře. Samozřejmě nemohu zapomenout na Annie a její "ouuuuuuu", které bych, ale radši slyšel v jiném kontextu. Jinak jediná větší komplexní vada je "tutlání" sexuálního života postav. Přeci jen, tohle má v malíku více HIMYM nebo TBBT, škoda. POP - POOOOOOOOOOOOOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Specs

Hlášky: Chang: - "Dokonce i já vím, že jste trapnej, a to sem jenom obyčejnej profesor španělštiny." Troy: - "Nejste profesor." Chang: - "Ticho tady." & Pierce: - "Ha, asiat, neumí režírovat ani řídit." Chang: - "Sakra já sem tady." Abed: - "Jo, je támhle." & Britta: - "A co Troy?" Annie: - "Tuhle jsem si myslela že mě chce vzít za ruku, ale spletl si mě s Abedem." ()

Masrii

Nějak jsem se nechtěl do tohoto seriálu pouštět, ale jsem velmi rád, že jsem se nakonec odhodlal. Začátek byl trochu nejistý, ale od půlky první série se Community začal enormně zlepšovat až do naprosto dokonalé 3. série. Některé postavy jsou místy slabší, jako například Shirley, ale to se vyrovná skvělými výstupy Abeda, který je u mě nyní na pozici nejlepší seriálové postavy vůbec. Po tomto vrcholu ale bohužel Community začalo padat a to od půlky páté série s odchodem Troye přímo bleskově. V 6. sérii už z původního obsazení chybí 3 postavy, které byly nahrazeny strašně nepřesvědčivou a otravnou Frankie a nudným Elroyem. Na to už se téměř nedalo dívat, ale jelikož se pravděpodobně jedná o úplný závěr, tak jsem to dokoukal. 85% a 5* nechávám jen kvůli dobré zábavě u prvních sérií. ()

Drnqonovic

Ze začátku výborná věc s naprosto geniálními díly (Paintball!), která se s postupem času začne komplikovat, postavy vyvíjet hodně podivným způsobem (co to sakra udělali z Britty, proboha?) a celkový dojem jde hodně do kytek. Nemám rád neustálou změnu hereckého obsazení. Od 4. řady nekoukatelné. Velká škoda. //edit Roleželo se mi to v hlavě a nakonec to není zas tak hrozné. Zamrzí odchod oblíbených postav, ale Abed zůstává Abedem. Navíc tomu nemůžu s čistým srdcem dát stejné hodnocení, jako HIMYM ()

Hollohlaway

Vynikající, nekorektní, parodující takřka vše. Neuvěřitelně vymazlené detaily některých vtipů vám dají zapomenout na ta hlušší místa. Sympatické postavy, každá specificky ulítlá. Po čase se objevil vynikající Chevy Chase, který vysloveně bourá. Různorodé středoškolské prostředí každý díl zarámuje, a studijní skupina španělštiny ho dokonale vyplní. ()

Soweek

Pokud jste již unavení Big Bangem a HIMYMem tak Community je seriál přesně pro vás. Stejný humoru doprovází neotřelá témata s klasickými motivy jako sarkasmus, rasismus, sex atd. Community je dělaný pro stejné publikum, které sleduje již právě zmíněné seriály avšak s jedním rozdílem - není točený jako sitcom, takže si uberte umělý smích. Zkrátka a dobře seriál spoléhá na jistou inteligenci diváka, který rozpozná narážky a očekává, že se jim divák dokáže zasmát sám i bez cizí pomoci a to se tomuto seriálu významněě daří. Velkým lákadlem je pak například přítomnost skvělého Kena Jeonga známého především z Hangoveru, který zde hraje asijského lektora španělštiny :-) Hodnocení dávám po první serii a hned se jdu pustit do serie druhé. Moc rád bych tomuto seriálu dal pět hvězd, ale tíám bych ho pozvednul na stejnou úroven jakonapříklad Family Guy, HIMYM či Big Bang a mezi takovéto legendy si seriál musí místo doopravdy zasloužit. ()

LuciusWlk

Netušil jsem, jak návykový může být sitcom. Po prvním díle byl můj dojem trochu rozpačitý, ale po dalším sledování jsem si vypěstoval regulérní závislost. Jeden díl za druhým a ani 2 hodiny ráno mě nedostaly od PC. Tohle je po dlouhé době lahůdka, kde je bravůrně namíchaný koktejl vtípku, hlášek, scének, vulgárnosti. Tahle multikulturní partička to umí parádně rozehrát a já se bavil a smál, jak už dlouho ne!!! A prosil bych další dávku, co nejrychleji!!! ()

vitekpe

Ma to dve svetly mista-postavy. Prvni je falesnej ucitel spanelstiny a druhej je reditel Greendale. :-) ...jo a jeste jsem zapomel na Alison Brie, cili puvodni hodnoceni zvedam o jednu hvezdu vyse. ()

BMAJTZ

Neuvěřitelná zábava asi po prvních 10ti dílech. Je fakt, že ze začátku se snaží ještě o poměrně vážně míněný sitco, ale postupně se víc a víc utrhávají z řetězu. Tenhle seriál se postupně snaží parodovat všechny filmová klišé, ať už jde o thriller, horor nebo scifi. Množství filmových referencí člověka přímo ohromí a hravost jejich tvůrců přesvědčí, že zde skutečně nejsou žádné hranice. Pro mě jednoznačně po dlouhé době opravdu originální a skvělý sitcom. EDIT: Po dokoukání 6. série snižuji hodnocení o jednu hězdu. Ten seriál je prostě pecka, ale poslední série (zvláště 4. a 6.) dost zkomírají. Bohužel ochod některých postav je hodně cítit. Odchod Shirley se ještě moc neprojevil, ale například Abed po odchodu Troye nemá vyrovnávací protipol. Odchod Pierce taky nebyl ideální, ale tady ještě Jonathan Banks aka Buzz Hickey byl hodně slušnou náhradou. Nové postavy v 6. řadě (Frankie a Elroy) byly na bombu. Navíc docela zamrzelo, že z původně docela rozumné i když značně excentrické Britty udělali tvůrci nesnesitelnou karikaturu. ()

Firebug

První dvě série jednoznačně za 5*. Strašně mě překvapilo, že v USA dokáží vyprodukovat tak neotřelý, vtipný a na sitcom i inteligentní seriál se skvělými charaktery a s hromady popkulturních odkazů. Třešinkou jsou potom díly parodicky střihnuté do nějaké libové žánrovky (válečné, krimi, hororové, mafiánské...). Bohužel se seriál nesetkal s masovou oblibou a tak se během 3. a 4. série plácal mezi zrušením a hledáním nových cest, jak oslovit více lidí, pročež se pro mě vytratilo to kouzlo z prvních sérií. V každé sezóně se ale nějaká ta epizoda, která mě nikdy neomrzí, najde. Pátá série je zatím fajn, ale vrátit se ke kvalitě těch původních již zkrátka není dost dobře možné... ()

Mr. Monk

Vynikajicí seriál až na nějaké zbytečné speciální epizody a poslední, velmi nevydařenou řadu. 1. série: 95%, 2. série: 80%, 3. série: 95%, 4. série: 90% 5. série 50% ()

ZkuKol

Seriálový komediální vrchol jedné dekády a ta následující bude mít co dělat, aby ho překonala. Řemeslná preciznost, tuny odkazů, citací, poct, ale hlavně neskutečně sympatické postavy a chemie mezi nimi fungující. Do toho je nasypáno nekonečné množství méně či více korektního humoru. Nejdete tu vtipy na jedno použití, groteskní gagy, satirický osten i running joke na více epizod! Tvůrci měli koule na žánrové proměny a na které si nevěřili, pozvali esa z filmové produkce - Justin Lin apod. Na tehnle seriál se bude za 10 let s láskou vzpomínat - kult je to už nyní... 90% ()

!Borec!

Community sice neobjevuje Ameriku, ale i tak má sakra co nabídnout. Pokaždé si těch 20 minut parádně užiju a mnohdy ani ne kvuli samotnému příběhu, ale kvuli hláškám a samotným postavám. Rozdílnost povah zde funguje a tím se v seriálu otvírá více možností. Pohodář Jeff je sympaťák a každá jeho scéna je perfektní, Pierce a jeho nápady nemají chybu, hezká Britta je navíc i chytrá a má šmrnc, Abed s Troyem by měli založit kapelu, španělskej rap jim sedí :). No a senor Chang je kapitola sama o sobě, na to, že je brána vedlejší postava, tak pro mě není rozhodně vedlejší :)... ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)