Adaptácia humoristického románu Mordecaia Richlera rozpráva príbeh Barneyho Panofského, zdanlivo obyčajného muža, ktorý žije neobyčajný život. Jeho úprimné vyznanie rozpráva o viac ako troch desaťročiach jeho života, v ktorom mali nezastupiteľné miesto tri ženy a očarujúci najlepší priateľ. Dnes má Barney 65 rokov a spomína na všetky svoje úspechy a pády. (STV)

Devadesát Dva

Svým způsobem velmi půvabný film, pro který právě teď mám větší pochopení, než kdy jindy. Barney Panofsky hledal ženu. S první mu nevyšlo načasování, s druhou až moc a u té třetí udělal ve slabší chvíli chybu. Ano, byl to muž a muži jsou jednoduchý prasata a ženy vždycky chtějí něco extra, než co právě mají, takže když to dáme dohromady, muži to udělají, ženy si stěžují tak dlouho, dokud jim společensky není umožněno to udělat. Já tenhle film vidím jako poctu obyčejnému životu, takový, jaký je. Ve všech ohledech skvělá adaptace knihy, která mě zlákala k tomu si přečíst něco od jejího autora. ()

Kanca

Film s tak nečekaně silným příběhem...Navíc to bylo snad poprvé, co jsem si všimla, že Paul Giamatti taky umí hrát a že hraje tak, že to v člověku zanechá nějaký dojem! 80% ()

Hanys_

Čekal jsem komedii, ale ono se nebylo moc čemu smát. Naštěstí se dostavilo solidní drama o 3 ženách a nezvěstném příteli. Které sice ke konci bylo hodně na city, ale tentokrát mi to prostě sedlo. 7.5/10 ()

kolemjdouc

dobrý film.Nementoruje,neohromuje a z hlavního hrdiny dělá blbce hned od začátku.A zmizení nejlepšího přítele bylo opravdu vymyšleno originálně.Kdo se chce pobavit pobaví se .Dobré hlášky které vás rozchechtají.A navíc zážitek jsem si vychutnala protože neotravovaly reklamy.Což je další plus.Na film se podívám ještě někdy jindy.U mě dobrý ()

EKLEKTIK

"No, budu tomu věnovat nejvyšší pozornost." Na tomto, místy úsměvném i dojemném příběhu, mě zaujaly tyto myšlenky. Za prvé, podle představitele hlavní role a jeho filmových partnerek, asi ženám opravdu nezáleží na vzhledu. Za druhé, nešlo tady spíš o chtíč, než o lásku? A za třetí, jestli se opravdu jednalo o lásku, jak to, že jí mohl hlavní hrdina tak jednoduše zradit? Když před tím tolik žárlil. ()

Alf

nadprůměrně dlouhý průměrný film, Giamatti navíc tentokrát v podivné roli docela nesympatického nekňuby.... ()

Lyžař

První zhruba hodinku jsem nevěděl, zda fandit, či nefandit hlavnímu hrdinovi. Když se ale rozkryl onen nádherný konec filmu, rozbrečel jsem se jak malé dítě. Na takovéhle dílko se podívám kdykoliv znovu. Kdykoliv. No a Rosamunde Pike? To je kapitola sama o sobě:-) ()

Heroine

Když bych to měla říct krátce, je to nudný, nezáživný, a pitomý. Nikdo mi tam od začátku do konce není sympatický, nikdo a nic není realistický, nebo pravděpodobný, a ještě navíc se tam více méně nic nestane. Vtipné scény nejsou vtipné, ty dojemné zase nejsou dojemné. Vůbec nechápu, jak si už od začátku mohla nějaká ženská tak nesympatickýho a ošklivýho chlapa vůbec vzít. A ještě se tam ani úplně přesně nevysvětlilo, jak že to umřel ten Speedman. Takže jedna hvězdička za něj, a jeho "zfetovaný" potácení v několika málo scénách. Ale jinak je to ničemný, nezajímavý nesmysl. ()

BOURQUE

Úspech tohto filmu je jednoznačne založený na hereckých výkonoch. Hlavné jadro príbehu neobsahuje neočakávané udalosti, na druhej strane však samotný (smutný) záver ma dojal (knihu som nečítal). Štvorica P. Giamatti, D. Hoffman, R. Pike a M. Driver neskutočne dobre cítia svoje postavy. Ich herecké divadlo je na veľmi dobrej úrovni. Zaslúžená nominácia na Oscara v kategórii „Masky“ (za info thx to Houdini). PS: Názov „Unnecessary Productions“ je skvelý. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rockerman

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože film občas sklouzává do průměru a nudy. Dobrých momentů a scén je však více, proto za 4*. Úsměvné drama o židovském "Donu Juanovi", který je podváděn svýma dvěma manželkama, a když konečně najde tu pravou, tak ji podvede zase on. Ale to je jen zkratka. Snímek toho nabízí mnohem více. Rozhodně jsem se většinou bavil a kvůli tomu smutnému a dojemnému závěru si tu čtvrtou hvězdu jistě zaslouží. ()

truby

Téměř otrocky přeložený stejnojmenný (tedy v originále) román Modecaie Richlera na stříbrné plátno. I dialogy jsou naprosto totožné jako v knize. A přesně tohle nemám rád, prosté zfilmování knihy, jenže tohle se povedlo a opravdu nevím jak. Snad herci, snad režie. Celkem se podařilo, jak jen filmový formát dovoluje, vystihnout atmosféru Richlerovy knihy, která je úžasná a není založena toliko na příběhu jako na jeho okolnostech, proto jsem nevěřil filmové verzi, ale povedlo se, a tento film má své místo v malé skupince zdařilých filmových adaptací. ()

dalziel

Pre mňa hlavnou hviezdou filmu je Dustin Hoffman čo by Barneyho otec.Je ho historky z policajnej praxe a otcovské rady synovi sú neprekonateľné.V celku vzato veľmi miliý,vtipný i smutný film.Fakt pekný film.👍✔ ()

BDMarty007

Bohužel tento film mě moc nenadchnul a moc jsem nepochopil, co tím chtěl autor říci. Je v něm sice pár zajímavých a silných momentů (zpravidla velmi smutných), ale u většiny postav mi chybí motivace, zejména pak u postavy hlavní, která mi v tomto filmovém pojetí přijde značně nekonzistentní a nepravděpodobná. Arogantní a suverénní filmový producent je v zápětí velmi ušlápnutý ňouma ...?! Možná to v knížce smysl dává ((bohužel jsem nečetl), ale ve filmu moc ne. Asi nejpozoruhodnější z mého pohledu je výkon Rosamunde Pike, která má ve filmu obrovský věkový rozsah a přitom je stále zcela přirozená. Bruce Greenwood je pozoruhodně úlisný a nesympatický, což se ale obávám, podle logiky scénáře neměl být. Možná to je taková výpověď o životě, který je mnohdy hodně nepředvídatelný, nelogický, chvíli zajímavý a chvíli nudný, občas absurdní. Můj hlavní závěr z toho je, že si budu muset přečíst tu knihu, abych to lépe pochopil. Hlavní přednost vidím v pár silných scénách, zachycení stárnutí hlavního hrdiny a obecně hereckých výkonech, s výjimkou Dustina Hoffmana, který dost přehrává a je spíše iritující. ()

danny_21

Jak může vypadat cesta za štěstím v podobě hledání dokonalého životního partnera v podání obtloustlého, chlastu a doutníkům holdujcímu židákovi Barneym ( kterého si teda Paul vystřihnl naprosto skvěle a konečně mě přesvědčil o tom, že je hercem, tady dokonce výborným ). Na této cestě ho ho doprovází dobré rády tatíka ( sakra škoda, že Dustin nedostal víc prostoru, protože byl skvělej ) a několik ženských až k hořkosladkému konci. Znalým divákům známý náhodný potápěčský motiv mi přišel poněkud zbytečný stejně jako celý ten povyk s jeho zmizením, ale to bych viděl jako jeden z mála nedostatků, protože po dlouhé době jsem viděl drama, který mě dokázal rozesmát i vtlačit slzu do koutku, navodit pocit toho, že tohle všechno se v životě stává - 85 %. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky