Mŕtvy bod

Z nakrúcania  - Jaimie Alexander, Sullivan Stapleton
Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2020), 71 h (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Martin Gero

Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Rob Brown, Luke Mitchell, Ennis Esmer, Ukweli Roach, Michelle Hurd (viac)

Na newyorskom Times Square sa nájde taška, v ktorej je živá mladá žena, ktorej telo je pokryté záhadným tetovaním. Vôbec nemá tušenie, kto je, odkiaľ prichádza a ako sa tam dostala. Agent FBI Kurt Weller, ktorého meno má vytetované na chrbte, bol vďaka tomu povolaný k prípadu. Začína sa domnievať, že každé tetovanie je vodítkom k zločinom, ktorých bude treba vypátrať. S každým vyriešeným prípadom sa agenti dostávajú bližšie k identite záhadnej krásky, ktorú zatiaľ pomenovali Jane Doe (neznáma). (TV Markíza)

universal

Směšné, připadá mi to jak Olda Šetrný a Vinetou, aneb jedním výstřelem sto mrtvých. Něco tak diletantského jsem už dlouho neviděl. Mozek vypnout, jinak se to nedá. 1/10 Naprosto tupé. ()

vojaksvejk

72 %? Robíte si prdel? Keď nevieš, kam z konopí, vymysli si nepeknú blondínu v bielom plášti, ktorá všetko vyrieši vďaka svojmu IQ 1.345.956, to všetko za využitia miliónov monitorov, obrazoviek, cvrlikania počítačov, skenerov, senzorov a neviem čoho všetkého ešte. A keď ani to nestačí, pridaj k tomu hackerku, ktorá sa dostane do každého compu. Potom si nemusíš lámať hlavu s dejom, ani logickou linkou, lebo všetko vyriešia tieto dve ženské. Do hlavnej úlohy obsaď tvrďáka, ale takého neslaného-nemastného, ktorého budeš mať celú dobu na háku, pridaj k nemu škaredú pokérovanú babenku, čo každého zmláti ako nejaká KungfuPanda, potom veľa naháňáčiek, nejaká streľba. Dve hviezdy za matnú záhadičku vlečúcu sa dielmi. Nuda, nuda, nuda! ()

MadyDollar

Zajímavá myšlenka a výborný nakopnutí pilotním dílem. Mě osobně mrzí, že hlavní příběh (příběh okolo Jane a tetování) se stává spíše vedlejším, ustupuje do pozadí a stává se ze seriálu pouze mírně nadprůměrná FBI honička. Nicméně je to úžasně zpracovaný a natočený, Jaimie naprosto dokonalá opět. <3 ()

Goumen

Zatím mám za sebou první sérii a za mě výborný seriál, jehož kvalita s přibývajícími díly stoupá a stejně tak i napětí.. Zpočátku jsem měl menší obavy, že to časem bude příliš stereotypní, kdy se rozluští jedno tetování, identifikuje se nepřítel a ten se odstraní a takhle pořád dokola. Naštěstí mě děj svým vývojem nepřestává překvapovat a s každým dalším dílem přináší kromě nějakého odhalení i spoustu dalších otazníků a to mě na tom baví. Navíc ústřední dvojici si nejde neoblíbit a to především proto, že oba mají výrazné charisma, což třeba u hereček moc vidět není, ale o Jane to platí stoprocentně. Navíc chemie mezi nimi na mě působí dost uvěřitelně............................................................................................................. Doplnění po 12 dílech 3.série : Druhá série si držela laťku stále velmi vysoko a nebyla o nic horší než ta první. Naopak některé díly 2.série patří mezi top tohoto seriálu. Zcela opačné pocity jsem měl na začátku třetí série, kdy po prvním dílu jsem už neměl ani chuť koukat dále, vypadalo to, že se snaží jen těžit z daného tématu maximum a znova omílají stejné postupy a situace, se kterými jsme se už mohli setkat v předchozích sériích. Ukázalo se, že to není až tak daleko od pravdy, ALE na druhou stranu celé dění je trochu odlehčené, protože přibyl humor - sympatický a nenucený, což hodně oživilo celou sérii. Navíc teď musím uznat, že některé díly 3.série patří vůbec k nejnapínavějším, takže za mě zatím stále spokojenost. ()

DmKK

Nic moc zajímavého , nápad je dobrý a hodně lidí to určitě zaujme a vtáhne do děje , ale mě to příjde jak jedna z mnoha dalších recyklovaných amerických detektivek. Stačí mi zhlédnout jedna epizoda a pár sestřihů první sezony a mám už udělaný obrázek o seriálu. ()

Rian_witcher

Jednotlivé díly jsou značně kolísavé kvality, nelogické, využívají všech možných scénářů viděných už v desítkách dalších seriálů. Série poletují mezi akčni krimi, komedií, sci-fi a špionážním dramatem. Můžete čekat opravdu cokoli. Největším plusem seriálu je jednoznačně tým a sympatické postavy (vyjma Jane Doe). Naštěstí tuto hlavní nesympaticky-schizofrenní hrdinku svou zábavností a herectvím válcují další členové týmu jako Tasha, Richie DotCom a Pattersonová. Prostě zábava bez přemýšlení :-) ()

Tempest

Velmi zajímavý seriál s velmi rozdílnou kvalitou jednotlivých sérií. Nejlepší byly určitě první 2 série, tady bych hodnotil kolem 80%. Zajímavá zápletka, postavy i řešení jednotlivých tetování. Seriál měl spád, velmi rychlý děj a hlavně to někam směřovalo. Hluboký propad byla 3. série, tak to jsem skutečně chvílemi nevěděl, zda si z nás nedělají autoři srandu. I v prvních dvou sériích se děly věci, které byly hodně neskutečné a scénáristé museli chvílemi kouzlit, aby to mělo hlavu a patu. V třetí sérii se ale úplně utrhli z řetězu a veškerá logika šla do kopru. Vůbec celá zápletka s Romanem a nově potetovanou Jane byla hodně zvláštní a hodně zaváněla nastavovanou kaší. Čtvrtá série byla o něco lepší, ale úrovně prvních 2 nedosáhla. Kapitolou sama o sobě byla závěrečná série, která nebyla špatná, ale jelikož se předem vědělo, že seriál bude končit, tak naprosto evidentně byl tvůrcům přiškrcen penězovod. Naprosto evidentní je to v ději, kdy se převážná většina scén odehrává v bunkru kdesi v Praze, pár scén v ředitelství FBI a naprosto minimálně scén v exteriéru, což jsou většinou přestřelky v jakémsi skladu (patrně stále v tom samém). V posledních sériích také došlo k upozadění (možná i nechtěnému) hlavních postav Kurta a Jane, a do popředí se dostali hlavní mozek skupiny Pattersonová s hlavním bavičem a neméně chytrým, původně zločincem, Richem Dotcomem. Ty dva si člověk nemohl nezamilovat a kvůli nim stojí za to shlédnout "Mrtvý bod" až do konce. Ty dva bych bral i v samostatném seriálu, kde by určitě pátrali po ztracených artefaktech. ()

looo

Pilot: Ty jo, to by mohlo bejt docela zajímavý, potetovaná holka co nic neví tu ještě nebyla, snad to nebude příliš hloupý... 2.díl: Eh... oukej.. pořád je tam potetovaná holka co nic neví 3.díl: tak a teď už je to úplně dementní... ale pořád je tam potetovaná holka co nic neví. ()

MrGandy

Nesouhlasím s názory, že je to nuda, ještě k tomu typicky americká nuda... Seriál má oproti ostatním "žánrovým" promyšlenější děj, kde svojí hlavní zápletku využívá. Stejně jako Mentalista s nejlépe placeným seriálovým hercem Simonem Bakerem nevytahovali hlavní zápletku pořád a pořád dokola. Byla tam třeba jen pár dílů v sérii... a seriál jich měl celkově 7. Blindspot dle mého názoru táhne Sullivan Stapleton s Jaimie Alexander... Jane by mohla přece jen chvíli nevypadat tak, že se každou chvíli rozbrečí, ale co už. Seriál si drží své tempo, každopádně roztáhnout se to trochu bude muset. První prodloužená série a už potvrzená druhá... Doufejme, že seriál nespadne jen k tomu, že se v každé epizodě bude řešit jedno tetování a bude z toho taková klasická krimi... Hodnotím 80% ()

skrob

Mám problém s takovými americkými seriály, že každý díl má 40 minut. Včetně nutné omáčky a úvodu to znamená, že se každý super-složitý kriminální případ vyřeší za 30 minut. Takže není čas na nic hlubšího všichni dobří hoši okamžitě vědí co které stopa znamená - střih - za minutu vyráží zatknout podezřelého - střih nebyl to on - střih další stopa - další přestřelka - není čas jedem dál - nikdo nad ničím nepřemýšlí nebo všechno rozlouskne za 2 sekundy. Je to až moc "klipové". Hlavní hrdinka je sexy a hlavní hrdina sympaťák - ale stačí to na to, aby tomu člověk věnoval 40 hodin svého života? Za mně ne. ()

SkeeveTulp

Začátek sice velmi fajn, ale po půlce první série začal dost velký sešup do klišé, následovaný klasickou seriálovou nastavovanou kaší. Opět fajn nápad, ale opět bez konce, takže budeme vymýšlet zvraty, které sice nedávají smysl, ale budeme to dojit, dokud to půjde. Škoda ()

zekon

Další US slátanina hrající na tupost diváka. Věřím že si to jednoduchého diváka najde, ale takovou překombinovanou slátaninu jsem dlouho neviděl. Co vadilo: FBI je 6 lidí, zbytek je vata, všichni umí bojové sporty, nicméně i když je každý druhý úděr smrtelný nikomu nepomůže ani kovová tyč k likvidaci protivníka dříve jak po 10ti minutách. Zásobníky do zbraní jsou zbytečné. Všichni jsou špičkový střelci, nicméně proč bych mrtvému vzal zbraň když mám k ruce tyč nebo ruce, přece nejsem srab. Každý díl je asi od 8 pořád to samé dokola a už jsem přestal pak vnímat kolikrát kdo z které strany kdo koho chytil a ten mu zase utekl. No a největší pecka je, že k rozluštění tetování dojde vždy těsně před, max. den před tím než se něco stane. Tvl.... časované tetování? V zařazení žánru mi chybí sci-fi!! A co možná napadlo každého uvažujícího, proč by tetovali kvůli tomu všemu ženskou a vůbec se snažili něco prozrazovat, když na konci stačily 2 výbuchy :) No a protože se to tupým Amíkům asi líbí proč neudělat nejlépe nekonečný seriál. Smutné. ()

Neel

Naděje na zajímavý krimi seriál skončila u pilotu. Rozjezd by byl slušný, herci taky, jsou neokoukaní a tak, ale ... Bože, ty dialogy bych postavám odpalovala z ksichtů jak baseballový míčky. Ještě jednou někde uslyším JSI V NEBEZPEČÍ a UŽ JSI V BEZPEČÍ, půjdu do takové vývrtky, že by mi i Valenta záviděl. Pokud nemáte rádi Kriminálky Miami apod, i tomuto se raději obloukem vyhněte... EDIT po 3.sérii: Po třech seriích neuvěřitelně patetických dialogů, kdy si postavy při luštění Janiných tetovaček škrobeně doplňují mezi sebou věty a otravným vztahem Jane/Kurt, své hodnocení stále nemůžu ani o půl hvězdy zvednout. Jediné sympatické postavy jsou Roman, Patterson a trochu Rick. Ostatní mě neuvěřitelně s**ou tím, jak se berou hrozně vážně. Třeba zrovna vševěd Kurt, jehož souhlasný škubohlav se objeví v každém dílu aspoň třikrát. Běží to v poledne jako kulisa, dívat se na to fakt moc nedá. ()

rime

uff, při hledání nových seriálů se nedá moc řídit hodnocením na csfd. Asi se budu orientovat podle herců, když člověk vidí nulový charisma, tak radši rychle pryč. ()

Matulko_

Prvá séria výborná, ideálne na odreagovanie po celom dni v práci (až na niektoré vyslovené nezmysly - diel s pristávaním lietadla, kto si pozrie, hneď pochopí, o čom hovorím). Druhá séria už je stále viac sci-fi, pričom jej koniec (úplný koniec) už bol pre mňa príliš silná káva (čo všetko nedokáže jeden otvárač na zaváraniny). Vďaka vyladenému obsadeniu 3,5*. ()

Tek_cZ

Seriál je opravdu perfektní. Nedokázal jsem se ho nabažit. Byl jsem schopen u něj sedět od rána do večera. Proč? Mám rád akční filmy a tohle je přesně to, co bych očekával. V mnoha případech je film nereálný, ale to zcela rozpráší příběh. 2. série nebyla až tak moc zajímavá. Odhalí problém a tentýž den problém vyřeší úplně neohroženě. Kdyby to takhle doopravdy fungovalo, tolik zločinců by nebylo. Konec každé řady vždy přišel s něčím, co mě nenechalo jít spát. Opravdu povedený seriál. Dávám 90% jen kvůli nudné 2. sérii. ()

mad.dog

Velmi zajímavý seriál se zápletkou a obsazením, které zaujme. Hlavní protagonisti kvalitní, chemie funguje na výbornou, ale seriál ztrácí u předvídavosti zvratů, které sráží výsledný dojem. I tak budu sledovat dál. ()