Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

Terez_Vv

Pro mě naprosto dokonalý film, má srdcovka. Každý jejich postřeh je naprosto zbytečný, ale má i neskutečnou hloubku. Do tohoto filmu jsem se zamilovala hned napoprvé a nedám na něj dopustit. ()

Aidina

Nora Ephron udělala moc dobře, když po Samotáři v Seattlu opět dala dohromady Toma Hankse a Meg Ryanovou. Dva lidé, kteří žijí v N.Y.C. blízko sebe, podnikají ve stejném oboru jako knihkupci i když s rozdílnou strategii. Meg vlastní malý rodinný obchůdek a prodává knížky, které dokonale zná, Tom vlastní velkoobchod s tisíci tituly na skladu a láká zákazníky na slevu a kávu. Oba rivalové si ve skutečném světě nemůžou vystát , ale ve světě virtuálním (NY152 a Shopgirl) si neuvěřitelně rozumí. Přestože se nikdy neviděli, stanou se velmi dobrými přáteli a navzájem si svěřují svoje radosti a starosti. Následuje první schůzka, při které Tom zjistí, s kým si vlastně píše. Ale nedokáže se už Meg vzdát. Příjemná romantická komedie s úžasným dabingem Vladimíra Dlouhého. ()

Idoviren

Pro mě je You've Got Mail synonymem dokonalé romantické komedie, všechno v ní perfektně sedí a jednotlivé prvky do sebe dokonale zapadají. Ať už jde o skvělý soundtrack, New York nebo básnění o Pýše a předsudku. Navíc se mi hrozně líbí, že film jde přes všechny roční období, jsou v něm Vánoce i Halloween, takže se na něj dá dívat kterýkoli den v roce. Dvojice Ryan a Hanks je jako pro sebe stvořená, jak spolu hrají hru na kočku a na zlého lišáka, jak je k sobě už od začátku něco táhne, jen se to nejdřív tváří jako nenávist. Řeknu to zcela upřímně a ničeho nelituju, já miluju You've Got Mail. ()

unclejack

Príjemná sofistikovaná komédia s perfektne odvedenými hereckými výkonmi najmä dvojice Hanks-Ryanová. To, plus skúsená réžia a zábavný scenár dohromady tvoria Lásku cez internet. Nie je to síce taká bomba ako Notting Hill, ale ako romantické vyplnenie sobotňajšieho večera môžeme tento film hodnotiť len nadpriemerne a zaslúži si vysoké bodové ohodnotenie. ()

sonule36

Klasická romantická komedie, která nikdy neomrzí! Skvělá zápletka a skvělé herecké obsazení i soundtrack filmu. :) Vždy zlepší náladu, za mě *****+ :)) ()

LencaN

Znám to nazpaměť :D ale pořád mě to baví. Je to super lehká oddychovka, úsměvná roztomilá romantika. Je to celé plné sluníčka a celkově strašně příjemně nasvícené a typické ulice New Yorku i americká výzdoba obydlí na mě prostě dýchá útulností, takže všude krásné a barevné přirozené kulisy mě vždycky vtáhnou a taky bych se hned šla projít do té rozkvetlé zahrady na 91st Garden Street nebo na stojáka na nejlepší hot dog v New Yorku a cestou domů si na trhu koupit nějakou voňavou zeleninu :) není to dějově nijak náročné, jde o seznámení se přes internet, kdy si hlavní dvojice životy ovlivňuje, aniž by znali veškeré okolnosti. Toma Hankse s Meg Ryan musí mít každý rád, jeden větší sympaťák než druhý. Už jsem se dostala do takového stádia, kdy mi tahle možná pro někoho přeslazená pohádka přijde jako klasika, ač možná není tak známá, netuším. ()

oSiSko

Film o ktorom som sa toľko napočúval a nikdy si ho nepozrel. Film, ktorý by teraz už nemohol vzniknúť, lebo človek už vie o všetkých všetko a písať si s niekým anonymne je absolútne nereálna vec. Úžasná ústredná dvojica, ktorá si sadla ako uliata, celý film odsýpa veľmi rýchlo a aj keď je každému jasné ako skončí, tak je ten koniec úplne úžasným vyvrcholením. Skvelé, jednoducho skvelé. ()

r007

Příjemný romantický film s nápaditým scénářem, jen u mě možná nižší ohodnocení bude způsobené tím, že Tom Hanks nepatří mezi moje oblíbené herce. Vážím si ho jako herce, ale nedokázala bych se do něj zamilovat jako Meg. Sorry Tome, ale jsi příliš dokonalý, bez chybičky, a tím neuvěřitelný pro mě. ()

Franki69

Tandem Tom Hanks a Meg Ryan, to je v téhle mile narůžovělé love story z New Yorku sázka na jistotu. Jejich výkony patří k těm hvězdným a sebejistě táhnou celý příběh o krásné prodavačce knih a sebejistém bussinesmanovi, také v knižním oboru, k neodvratnému happyendu. Přes internet si rozumí, v reálném životě se nejdřív nesnášejí, ale pak to zaklapne a je to láska jako hrom. A do toho chrčí telefonní modemy a cvrlikají emailové schránky. Po letech jsem si film opravdu užil a i když už se nám po stolech neválejí notebooky tlusté 8 centimetrů a zobrazovací softwarové prostředí tehdejších PC už není kostičkovaté, je to příběh, který všechny nástrahy zubu času překonal. Dávám 90%. ()

Kozlowski8

Krásný příběh dvou - přes počítačovou komunikaci spřízněných duší - v reálném světě spíš nesnášenlivých konkurentů ve svém byznisu. Nora Ephron opět ukázala svou kreativitu při psaní romantických příběhů. V jejím podání může být i romantický film nápaditý a duchaplný. Mezi Meg Ryan a Tomem Hanksem to krásně funguje a jsou, spolu s hudbou George Fentona, sladkou třešinkou na bravurně vytvořeném a upečeném dortíku. 90 %. ()

Veeria

Meg Ryan a Tom Hanks - skvělá dvojka. :) Film velice pěkný, líbí se mi zakomponování knih a květin do příběhu.:) K úplné spokojenosti mi však něco chybělo. ()

meda2016

Je to samozřejmě naivní a schematický příběh. Ale vždy rád znovu shlédnu jemné sociální vtípky s Foxovou sobeckou partnerkou Patricií, které je protějškem Frank. Mrazí mne krásou sound Cranberries v Now Yorku po ránu. A na koci jsem dojatý i když ta scéna je taková blbost a uráží inteligenci Kathleen. ()

Kecana

Láska přes internet je klasický romantický film, ale bacha, je v něm dost míst na kapesníčky. Obzvláště když se člověk umí vžít do pocitů postav. Kathleen i Joe žijou typický partnerský život s lidmi, se kterými si vlastně vůbec nerozumí a touží po své spřízněné duši. A ejhle, ono to příjde. Strašně mě bavilo jejich vzájemné dopisování. Ten pocit, když se těší,  až jim blikne mail. Od půlky filmu už v podstatě Joe tahá Kathleen za nos, ku prospěchu svému. Jenže když se při závěrečné scéně podíváte Kathleen do očí, všechno mu odpustíte. Film, který dodá velký balík naděje. Je to ale dobře? To už si každý musí odpovědět sám. 9/10 ()