Paserak

Nemohu se smířit se slůvkem "komedie" v záhlaví filmu. Jde z toho mráz. Ondřeji trojanovi se oparvdu věrně podařilo zachytit ducha doby.... Pmaěť lidí je třeba neutále oprašovat a tento film bude mít na této činnosti lví podíl... dávám 4+ ()

Kada80

Doba mániček a klasické policejní buzerace.Očekával jsem jen dálší komedii z totáče a dostal jsem porci reality,kdy si člověk koledoval o průser jen za to,že vylezl na ulici bez oné červené knížečky,protože ta se kontrolovala jen tak ze sportu.Trojan nám po pravdě ukázal jak to bylo a proto má mých 5*. 90% ()

albyczech

Dlouho jsem tenhle film odkládal. I když mám rád českou tvorbu, tak jsem čekal zase další normalizační hovadinu. Ale kupodivu jsem tentokrát vydržel až do konce. Působilo to na mě reálně, celkem slušně podaný obraz doby, kterou jsem naštěstí nezažil na vlastní kůži. S výjimkou Macháčka zde hrají noví neokoukaní herci, prostředí je typicky socialistické a fronty na maso a Tuzex působí až nostalgicky. Pro mě velmi příjemné překvapení.. ()

RomanT

Je to takové "Retro Speciál" s herci, ale bavil jsem se! Zvláštní ocenění si určitě zaslouží výprava (kdo si proboha schovával pytlíky od mlíka ? :-) ) ()

Movie Maniak

Podle názvu filmu jsem čekal komedii typy Pelíšky nebo Pupendo a to jsem se hodně spletl. Ve filmu jsou vtipné momenty střídány scénami při kterých se mi dělalo hodně smutno. Scénárista a režisér se ovšem snažili aby i hrozné věci nakonec vyzněly legračně. Někdo by sice mohl namítnout, že film popisuje dobu pouze z pohledu mladé a rebelantské generace, ale mě je tento pohled velmi sympatický. Přesně jak si to pamatuji z vyprávění rodičů a jejich kamarádů. Hudba, kostýmy, výběr herců, atmosféra všechno na jedničku. Film dokáže pobavit a donutit k zamyšlení jak krásně se to dnes máme a jaké malicherné problémy řešíme. ()

HennessyVSOP

Jednoznačně dobrá česká komedie, což se mi zdá v posledních deseti letech vieweghů a podobného odpadu jako zázrak. Jedinou výhradu mám k mladým hercům, kteří mi dost nesedli. Nicméně i tak s jedná o výbornou komedii u které se pobavíte a plus i o slušné drama v druhé půlce. ()

Grim

...natočiť v roku 2010 film odohrávajúci sa v roku 1979 dá zabrať...historické prostredie bolo zachytené do najmenších detailov...dej nemá hluché miesto...najviac sa mi ale páčilo spojenie s legendou revolúcie Karlom Krylom... ()

sankacoffee

Skvělé...dětští neherci o několik tříd lepší než ti z růžové ordinace, herci nejsnesitelnější za posledních pár let (Aňa G.), krásná Kristýna B.-L. a zábava od začátku do konce, kde jim to fakt věříte. Závěrem milý soudruzi bych napsal: "Splužačce nosit pětky denně domů, nemusí být zlozvykem, zvláště přihlédnem-li k tomu, že je nosíš pod trikem." ()

haXis

Ze začátku to trochu pokulhávalo a moc sem nevědel co od toho filmu čekat, ale to se všechno zlomilo, když se dostali na hranice. Od té doby mě to chytlo. Po dlouhé době film české produkce, na který se dalo koukat. ()

bonita69

Zdá se že umíme točit dobré filmy pouze z období komunismu. Filmy podle knih nebývají vždy dobré ale tohle se Trojanovi povedlo. Příběh o přátelství, zradě, lásce, co všechno jsou schopni udělat mladí chlapci aby nemuseli na vojnu. Ale samozřejmě chvílemi i velmi úsměvná podívaná která nám jen dodává tehdejší dobu a její poměry. Na české poměry pěkný snímek. ()

gpx

Mě osobně tenhle film moc nezaujal. Jedna z věcí, která mě iritovala od začátku do konce byla špatná artikulace mnohých mladých "herců". Ale jen kvůli tomu bych OČ nezavrhnul. Chybělo mi tam něco víc než jen pokus o vykreslení nálady lidí žijících v komunistickém státě. Navíc to bylo hodně přitažený za vlasy a srandy tam taky moc nebylo... nic pro mě. ()

brasek

Všimol som si: v jednej scéne visí obraz prezidenta gen. Svobodu a o pár minút v druhej už Husáka (nepostrehol som nejaký výrazný časový posun v deji filmu), príslušníci VB používajú žlto-biele autá s označením VB a v jednej scéne je pred budovou VB zaparkované auto ešte v "starých" farbách s označeným Verejná bezpečnosť. Inak ako dráma málo dramatické, ako komédia biedne... Nevýrazný film s niektorými zbytočnými scénami a s cieľom zahrať na city divákom. ()

Eniaswow

Tak tahle komedie mě prostě dostala ! I když jsem neměl šanci tuhle dobu zažít, tenhle film mi ji přiblížil tak, že jsem za to jen rád, že jsem ještě nebyl. Ale máničky se nebáli režimu a vzdorovali mu muzikou, oblečením a natrháváním stránky v občance. A revoltovalo se proti všemu a jakkoli. Prostě doba socialismu z jiného pohledu. ()

Augustus

Jedna z mála inteligentních českých komedií, která zachycuje neradostné období normalizace z pohledu čtyř dospívajících kluků. ()

hlob

Film zachytava 3-4 zaujimave roky partie 4 chalanov z prazskeho sidliska a ich rodiny, kamaratov, lasok, strasti a slasti. Ziadne vlastne spomienky na tuto dobu nemam, zato spracovanie tych cudzich sa mi velmi pacilo. Filmu by som vytkol len tendecnost a preto davam 4*, inac kazdopadne stoji za zhliadnutie. ()

bezprezdivky

Něco mezi Pelíšky a Pupendem, a to jak scénářem, tak i dobou o níž film vypráví. A to jen právě ten problém filmu - nepřináší nic nového, co by už v té či oné formě nebylo ve jmenovaných filmech. Jakkoli 70ky moc nepamatuji, spoustu zážitků mi film připomněl - třeba úžasný přebírání první občanky - takže to beru jako plus. Dalším plusem je střídání veselých a dramatických momentů, a to bez varování, prostě jako v životě. ()

krt7236826

za vystihnuté dobové prostredie 1* za herecké výkony 1* hudba môže byť 1* kamera horšia ale celkovo dobrý dojem ... uberám tomu len skok do deja bez začiatku a bez konca ... proste na etapu života mladých ludí to bolo kus aj nudné ale na československý film celkkom kvalitnejšia prácička :) vyšší plus ()

Tony.Frisco

Tento film zmenil môj názor na českú filmografiu . Bol super a zachytil všetko to čo som si predstavoval. Musím zatlieskať. Príbeh nebol jednotvárny a to bolo úžasné. Herci boli super slovensko-česká spolupráca sa vydarila a hlavný neznámy herci to zvládli na jednotku . Kamera prostredie v poriadku. Diky za tento film ()