Major776

Mazec, fakt. Určitě film funguje lépe na "pamětníky" té doby, ale i neznalý si může udělat dokonalý názor na to, co se tady skutečně dělo a evidentně by se to mělo pořád připomínat. Navíc je v tom konečně kus dobré české filmařiny a při některých momentech filmu mě až zamrazilo, jaké že to češi můžou být kurvy. A platí to bohužel i dnes!P.S.:Nechápu proč film nedostal vůbec žádného lva - ve srovnání s šedivými, ponurými a psychologickými Pouty se leskne Občanský Průkaz s oslnivostí slunce! ()

jobina

No jo, jsem přesycená. Jsem přesycená neustálým vtloukáním do hlavy, jak vlastně ten ten ten byl perzekuován. Záhadným způsobem každý druhý je právě tím postiženým. Neznám tu dobu, nemůžu soudit, je tady to „ale“. ()

?otazník

Od Petra Šabacha, přes Ondřeje Trojana, herce- neherce, kostýmy až k plakátu se dostáváme do světa, který někteří pamatují, jiní znají pouze z vyprávění. Do kina jsem si zašla s maminkou a babičkou. Tři generace a tři různé pohledy. Maminka se přenesla o několik let zpět a znovu potkávala svoje staré známe, babička opět prožila strach o dítě a já? Já sem jen nevěřícně koukala a říkala si, to snad ani není možný. Ještě teď mi běhá mráz po zádech a cukají koutky od smíchu. A snad jen připomenout, že ať si film někomu líbí nebo ne, buďme rádi, že nám ,někdo nedovolí zapomenout. ()

boticelli

Velke ocekavani a po zhlednuti velke zklamani. Snazil jsem se oblibit si ctyri hlavni postavy ale nesympatie prevladala a na konci jsem si rikal, ze by se nic nestalo, kdyby si ti zmetci tu vojnu pekne odkroutili... V komunismu jsem zil jen do svych 12-ti let, takze nemuzu az tak soudit jak se v totalite chovali zaci devate tridy ale tomuhle filmu neverim temer ani slovo. Nijaky dej, otresne vykony (ne)hercu v hlavnich rolich a vtirava nuda. Skoda. ()

JerryPilsen

Místo komedie spíš drama o bandě mániček v sedumdesátejch.Moc mě to to nechytlo,hudba mi nic neřikala.Snad jen jako doklad doby pro mladý je to dobrý,ikdyž to zase tak černobílý nebylo.Některá rozuzlení ovšem stála za to-třeba největší rebel u stb byl fakt dobrej... ()

Serfar33

byl jsem natěšený , hodně natěšený , až se na tento film kouknu . tak jsem si jednoho dne sedl a film si pustil . je fakt , že jsem se párkrát zasmál , ale že by ve mne zanechal nějaké vnitřní pocity , to asi ne . popravdě řečeno jsem od tohoto filmu čekal daleko více . všude plno rejklam ,ocenění a supr recenzí . jenže ? jenže filmeček nic - moc . aspoň pro mne ne . plno střihů nesourodý děj a jediné co je na tomto filmu kvalitní a co hodnotím je hudba a kostýmy . to je dokonalost sama . rád bych tomuto filmu dal více , než 3* , ale prostě to nejde a i ty 3* jsou moc , protože místy je to patetický příběh jak z pera amerických scénáristů , kteří jsou tím proslulí . každopádně si myslím , že se z tohoto filmečku dalo vytřískat daleko víc a to nejen obsazením herců , ale i úpravou děje . potom by se dalo mluvit o tom , že by tento fim byl na úrovni jemu podobných z těchto let. dobu komunismu jsem zazil a některé máničky taktéž , proto souhlasím s názorem pisatele LIVINDEAD , který popisuje nejen " máničky " , ale i dobu minulou , takovou jak byla . co se týče filmu , nemyslím si , že bych se po něm vrhl podruhé a celý nažhavený . ostatně ty 3* nejsou jen za film , ale za celek , jinak by jsem dal míň . ()

vk252

Dobrá práce. A kapaly slzičky. Jako by to bylo včera. Poslední koncert Blue Effect v Rokoku. Koncert SBB v Karlíně. Tiché meditování u umakartového stolu v hospodě Na Kampě - s Panem Janem Werichem. Opilecké cesty od Krále Brabantského nebo od Tří zlatých trojek nahoru do Zlaté studně - ještě přes pavlače. Burzy vinylů v pasáži, za federálem a jinde. Nebyla to tak špatná doba. Máničky se znaly od Šumavy k Tatrám... Druhé shlédnutí s menší mírou nostalgie - s poznáním, že takovou smůlu na poliše, estébáky, bonzáky a jiné ne - existence než tato čtveřice jsem ani já, ani ve svém tehdejším okolí teda nezažil. Ale další pozitivum, díky filmu jsem si koupil album Sweet - Sweet Fanny Adans, které přinesli kluci učitelce Pivoňkové jako dárek. Jako teenager jsem ho měl na kotoučáku, dobré album, tam Sweet výrazně přitvrdili, takže jsem ho vstřebal i já, jinak absolutní vyznavač LedZep. ()

pepito25

Milujem tieto české filmy! Človek sa smeje. A smeje sa cez slzy. A usmieva sa na seba v zrkadle do minulosti. Je divákom a rovnako sa príbehu zúčastňuje. Spolu s ostatnými ho tlačí do kopca a nadšene zrýchľuje za ním z kopca. Je tam všetko. Je tam komédia. Dráma ľudí pristihnutých pri živote. Milostný príbeh. Nostalgia. Zápletka a zvraty. Vyprofilované postavy, každá výsostne iba sama sebou. Rýdza podoba ľudských existencií očistených od plevelu každodennosti. Tú dobu si nesieme na ramenách a ja som vďačný, pretože bola, nik ju nezaprie, formovala nás a deformovala - a tu je tá REČ, ktorej môžeme rozumieť, ak ju chceme pochopiť. ()

Lízomila

Milý a navzdory té době, i vtipný a nenásilný. Díky pánovi v kině, který hned při úvodní scéně v tělocvičně pronesl: " Hele, tohle si pamatuju," i dist autentický. Šabacha mám ráda a tohle zpacování se povedlo, přišlo mi to trochu jako pokračování Pelíšek. ()

floppy4

Od tohto filmu netreba ocakavat nic velke. Vobec to neni o nejakom brutalnom scenari, vymakanych postavach alebo pribehu. Je to cisto velmi doveryhodny a sympaticky vylet do cias sociku. Svojim nahliadnutim vystihol uplne vsetko, cez dementov vo VB, tuzex, rady v obchode, povolenie ist do Juhoslavie, dlhe vlasy, rifle a vsetko co k tomu patri. Musim vsak povedat chvalabohu, ze zijeme uz v inej dobe, v ktorej sa bohuzial este stale stretavame s tymi bolsevickymi sposobmi :-/ ()

Lockeroom

Ve filmu září přirozeným projevem Kristýna Liška podšitá - Boková, líbil se mi i výkon Geislerové. Ti kluci až tak přirození nejsou, ale ono to k tomu teenagerovskému věku možná nějak patří, i když Matouš Vrba mi přišel až křečovitý. Dobu jsem zažil, stejný věk jako hlavní hrdinové jsem měl trochu později, ta atmosféra té doby byla prapodivná, takový plíživý rozklad, který se tu podařilo zachytit asi lépe než v jiných současných českých filmech, ale nemůžu říct, že by mě to nějak strhlo. Přesto hodnotím pozitivně ......... ()

Darriel

Ouch...Nedokážu film chválit jen proto, že je exkurzí do minulému režimu, který jsem neměl šanci pořádně poznat (a jsem moc rád) a snad mi tak uniká něco, kvůli čemu bych měl tento film hodnotit nadhvězdně. Představitelé mladé generace se ani nesnaží vyslovovat (i když hrajou pubertální výrostky, měli by mluvil jako herci), je to dlouhý, oproti dobrým filmům zde chybí humor (žánr "komedie" je snad jediný vtip spolu s novým žákem Pačesem) a nějaký nosnější příběh, pointa nebo aspoň zamyšlení. Uznávám, že z filmu čiší deprese, smutek, beznaděj a zlost, ale v podstatě to není nic nového, to už dokázaly mnohé předchozí snímky. Záchranou byla aspoň hudba a Kristýna Boková-Lišková. ()

Alhazred

Nudné, dosť trápne a nie veľmi vtipné, i keď snaha bola. Až na pár svetlých okamihov film, na ktorý na rozdiel od Pelíškov možno pokojne zabudnúť. Pre mňa sklamanie. ()

Gustik5

Film jsem viděl dvakrát, poprvé jsem jej ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, po druhém shlédnutí mi to však nedalo, a nezbylo mi, než dát plný počet. Drama, které nastiňuje krutost té doby, již jsem nezažil, mi ukázalo, jaké to tehdy bylo. ()

lacertacz

Soft verze ...a bude hůř. Silné téma, řemeslně zvládnutý film. V řadě českých filmů o účtování s minulostí patří ke špičce. A že tam moc filmů netrůní... ()

Thimpu

Hrdinství se prostě v době komunistického režimu nevyplácelo. Mohli jste nesouhlasit, jak jste chtěli, a stejně to bylo k ničemu. Většinou jste si navíc uškodili vy sami, a co je horší, kolikrát i svému okolí. Kdo práskal, měl se jako prase v žitě, kdo držel hubu, byl relativně v pohodě. Takový pocit jsem z Občanského průkazu měl. Zoufalé činy kluků, co nechtějí na vojnu, pořádná celní kontrola na hranicích rodičů, co se snaží utéci za lepším do Jugoslávie, emigrace jedné z nejlepších učitelek na škole do Kanady, pořádná mlátička četníků do bandy teenagerů v podchodu, co si jenom chtějí užít koncert. Nevím, jak bych v tomhle prostředí vydržel, i když jsem vyrůstal v úplně jiné době. Skvěle, pane Trojan, skvěle, paní Geislerová! Trochu mi však ve filmu chyběla ona zmiňovaná komedie. "Polib nám prdel, Daníku," nebo krásná básnička o nošení pětek domů v klukově občanském průkazu byly snad jediné dvě situace, u kterých jsem se opravdu zasmál. ()

HanLiuKun

Největší slabinou tohoto filmu pro mě bylo jednoznačně herecké obsazení mániček, všichni herci a hlavně jejich hlasy, prostě byly nesympatické až otravné. ()