Snímek je určen pro téměř všechny věkové kategorie. Především pro střední generaci a seniory. Příběh sám o sobě poukazuje na život současných osmdesátníků. Všichni prožívají stejný věk, přesto ho každý prožívá zcela jinak. Každý je jinak psychicky a fyzicky svěží, prožívají jinak přítomnost a přesto mají něco společného - minulost. Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, v tváří tvář spolužačce Milušce Bínové. Bínová, kdysi nejoblíbenější spolužačka, dnes přijíždí po letech do rodného města, rozhodnutá zjistit, který z jejich spolužáků ji kdysi zničil život. Bínová se ovšem nevrací pouze po letech do rodného města a ke spolužákům, ale musí si také najít cestu ke své rodině a k vnukovi, který se pokouší sraz zorganizovat. Přesto film není o pomstě, ale o životě dnešních seniorů, o jejich vztazích s rodinou, se společností a vzájemných vztazích mezi generacemi... (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Paradoxně je Pamětnice jedním z těch lepších filmů, na nichž se Tomáš Magnusek podílel. Navíc úplně první, který dělal jako scénárista a producent. Od počátku snímek nepůsobí až tak amatérsky. Pravda je, že se na něm podílí řada hereckých legend a scénář není naprostý propadák. Jenže co dobře začalo tragicky končí. Zápletka při tom slibuje zajímavé dějové vyústění, které...se prostě nedostaví. Složitě a leckdy sáhodlouze jsou divákovi představováni jednotliví účastníci srazu, abychom měli alespoň částečné povědomí o charakteru či vnitřním nastavení toho či onoho účastníka, abychom pak byli svědky koncertu Pepíčky Zímy a ukončení filmu, jako by se střihač trochu ustřihl. Nepřijde nejen vyvrcholení, ale ani vysvětlení. A film o životě dnešních seniorů a o vztazích s rodinou? Považuje-li se za dostatečné vyjádření těchto vztahů, že babička dělá vnoučkovi doma kravál pouštěním hlasité hudby, což valného smyslu nemá, nebo handrkování babky s dědkem jako vykreslení vztahů mezi generacemi, pak snímek uspěl. Já to vidím tak, že nadějný příběh a zápletka končí nedokončeně a film působí obecně jako nedotočený. ()

Ewel

Tolik nezapomenutelných českých herců v jednom filmu už budeme jen těžko hledat. Škoda jen, že se sešli v tak slabém snímku jako je tento. ()

Prubner

Nápad je to dobrý, nacpat všechny žijící herecké legendy do jednoho filmu. Jenže to by chtělo mnohem lépe napsaný scénář, aspoň jednoho dramaturga a lepší herce v epizodních rolích. A taky Magnusek by nemusel mít tolik prostoru. Je to takový slušný amatérský film s hvězdným obsazením. ()

Algen

Tento film byl pro mě opravdu zklamáním. Nechápu, jak někdo může promarnit takovou šanci, když se sejde zajímavé téma a tolik dobrých herců. Poslední dobou mám pocit, že česká kinematografie má spíše sestupnou tendenci než naopak. ()

Citera_Mor

Když to mělo mít premiéru, někdo produkci donutil, aby nám to pustili ve škole a udělali nám besedu za účasti produkčního, pana Vondrušky, pana Pohana a paní Kantorkové. Inu, téma dobré, herci byli velice příjemní a ochotní odpovídat všelijaké otázky. Zpracování tématu však místy pokulhávalo, měla jsem problém někdy s náhlými skoky v ději. Samotný Magnusek je mi nesympatický, bohužel si nemůžu pomoct. 4* si to ovšem zaslouží hlavně z toho principu, že mě film donutil se nad tématem zamyslet a shlédnout to ještě jednou. ()

tsatsiki

Neočekával jsem, že film, kde hrají samí staří herci by mě bavil. Kupodivu, tam hráli ti nejlepší herci českého filmu, jako pan Lipský, Somr, Zindulka a další a z žen Květa Fialová, Libuše Švormová nebo babička Libuška Havelková. Zajímavý děj, docela to odsýpalo, bylo tam pár vtipných momentů a pan Magnusek tu ukázal, že umí psát a točit i docela normální filmy. 40%. ()

Alden_Larson

Magnusek sehnal co nejvíc starých herců co jen mohl a všechny je obsadil do filmu, který v podstatně o ničem není. Děj je zbytečně propletený, neustále odbočuje k věcem, které nejsou nijak relevantní, a celkově je hrozně nudný. Postavy nejsou zajímavé a kvůli robotickým dialogům mezi sebou nemají žádnou dynamiku. Herecké výkony byly všechny slabé a některé byly vyloženě otřesné, tedy až na jeden, herecký výkon Libuše Švormové se mi upřímně líbil. Prezentace byla ošklivá a některé scény byly otřesně nasvícené. A hudba byla melodramatická a celkově nezněla vůbec hezky. 1/10 ()

gu-staff

Magnuskovy filmy (a je mi úplně jedno, kdo je režisér - jsou to prostě jeho filmy) jsem teď bohužel viděl snad všechny, dávaj je totiž po odpolednách na různejch televizních kanálech kabelovky. A musím říct, že jeho filmy poznám i bez titulků: STOJEJ TOTIŽ ZA VYLIŽPRDEL. Povětšinou špatnej scénář, kterej je špatně natočenej, a celý je to umocněný tim (jako třeba v případě tohodle trháku), že v něm bůhvíproč hrajou herecký esa. Ty se musej stydět, když to pak viděj, i když přilepšení k důchodu je asi potřeba. A nejlepší třešinkou,obzvlášť u tohoto filmu je výkon samotného autora, který ve svých dílech i hraje. I když "hraje"....prostě se natáčí při úplně stupidních dialozích, přičemž pohled na jeho vobtloustlou postavu s ovarovym xichtem, která se snaží o cosi, co se prostě nemůže povíst, ani kdyby ho provázela všechna Síla světa, bolí jak špatně provedená operace páteře. Možná si budete myslet, že jsem sprosťák, nebo arogantní posměváček, ale on to natočil s tím, že chce, aby se na to někdo díval. A na něj se fakt dívat nedá, to je o šutr do vobrazovky. Ani nevím, jestli ty jeho filmy jdou do kin, ale jestli jo, je mi stydno za něj. Někdo by mu měl vysvětlit, že když na něco prostě někdo nemá talent a schopnosti, tak to, že má prachy mu nedává právo to přesto vykonávat. Kdyby někdo hrál na housle, přičemž by neměl hudební sluch, nedržel tempo ale místo smyčce by používal Kopí Osudu, taky by to stálo furt za stejný hovno. A tak je to i s Mahnuskovejma filmama. Ať už je režíruje ryšavá ovce (sem tam bílá), nebo jiná nula v úpadku. Celou tuhletu partu kamarádíčků poznáte podle toho, že filmy s jejich podpisem, budou povětšinou černý (sem tam modrý). Obzvlášť mně nadzvedlo cameo pana Gondíka, kterýho upřímně nesnáším spolu s jeho žirafičí sestrou už od dob vzniku TV Nova. Jo - a tu jednu hvězdu dávám za ty herce ze starý školy,kteří prostě museli trpět (prachy neprachy), protože v životě hráli v strašných palbách, a tohle je pro ně asi něco jako kdyby Tiger Woods na starý kolena nosil konve s vodou někomu, kdo zalejvá kytky u vobrubníku parkoviště golfovýho klubu na Konopišti....Edit 1: uživatel woltrak napsal: "Ale myslím, že je škoda někoho potopit hned na začátku, když může přinést české stagnující kinematografii v budoucnu oživení" .....Kámo, buď sis něčeho vzal moc, a nebo málo. Protože jestli jsi viděl ten samej film, co já, tak musíš uznat, že vidět v budoucnosti přínos tohoto autora, to by nevyvěštil ani Muad'Dib, kdyby si vzal trojnásobnou dávku Melanže... ()

BrMikes

Film má bezesporu něco jako potenciál. Zajímavý námět, pár zábavných prvků a skvělé herecké obsazení. Film ale zabíjí prapodivný scénář. Uspěchané finále a mnoho postav, které mají vlastně jen jednu scénu. Nakonec něco jako průměr. ()

allegria

Děsivé, přepísknuté, budu z toho snad mít noční můru... Když pominu všechny ty vynucené rádoby vtipné hraní si na "skotačivé staroušky a stařenky", myšlenka filmu mě taky znechutila. Chápu to neštěstí, které zkazilo někdejší studentce život, ale NECHAT SI HO ZKAZIT úplně celý a žít jen tou záští a nic s tím nedělat? Pokud opravdu chtěla vyrovnání nebo "pomstu", snad by mohla začít dřív než na úplném konci života. Celé to na mě působilo jako amatérské divadlo, kde se všechno přehání a já osobně jsem se nezasmála ani jednou, jak tu někteří píšou o "humoru", kde byl probůh? Nic vtipného jsem nepostřehla, jen trapnost a zesměšněná ubohost stáří. Dávám jednu * za herecké obsazení, lituju je, že do toho vůbec šli. ()

dagyšpandr odpad!

Tenhle "filmový skvost" už nechci NIKDY vidět. Je mi stydno za všechny zasloužilé herce, kteří se zde ukázali. Rozumím, že práce je práce a herecký důchod je malý...ale z filmového a divadelního světa se má odcházet z noblesou...ne tímto ponižujícím způsobem ()

a-ja

Hmmm... Nojo, zase kopání do mrtvol komunistů... Navíc po tom začátku se k tomu ta závěrečná katarze vůbec nehodí... Mizerně natočeno, mizerné dialogy. Ti antiherci ve vedlejších rolích byli fakt ukrutní (Magnusek kromě toho, že je nerežisér a nescénárista, je taky neherec). Škoda, potenciál to mělo. Nebo mít mohlo. Zejména s těmi českými hereckými bardy. ()

woltrak

T. Magnusek je učitel. Učitel ze "sudet" sehnal hereckou elitu, napsal námět, scénář a sám to celé ufinancoval, tak je to malý zázrak. Navíc je to příjemné, protože v českém filmu se dlouho opakovaly již věci dávno promleté. Film obsahuje mnoho chyb (kamera, režie, hustota dialogů,...), ale má i své silné stránky. A protože jsem po jeho shlédnutí zůstal dobře naladěn (a za Magnuskovu odvahu), tak mu dávám 5*. Na první učitelův projekt slušný výkon, ale příště již shovívavý nebudu. Rozpočet: 4,5 mil Tržby: ??? Btw.: Myslím, že kritici odsuzující tento film do horoucích pekel mají na tento názor absolutně právo. Ale myslím, že je škoda někoho potopit hned na začátku, když může přinést české stagnující kinematografii v budoucnu oživení. ()

DavidAAAA

Prostě nemůžu dát menší hodnocení filmu s nejhvězdnějším hereckým obsazením za posledních dobře 20 let. Všichni ti úžasní stařečkové hravě strčili do kapsy současné rychlokvašky typu Gondík. Absolutně neskutečný herecký výkon Libuše Švormové a krátká role Zity Kabátové z tohoto jednoduchého příběhu dělají perlu novodobé české filmařiny. Jak se to tvůrcům povedlo, dát tyhle herce dohromady, netuším, ale zážitek skvělý. Jen za to ostatní, co s filmem souvisí, musí jedna hvězda dolů, přeci jen, kromě starých herců všechno ostatní docela pokulhává. ()

zulvisek

Musim rict,ze jsem se dvakrat fakt ze srdce zasmala. Poprve,kdyz dedecky privezli vnuci cikan a skin a podruhe,kdyz pani Svormova co by Miluska prisla do salu a oznamila,ze na chodbe ceka Pepicek Zima,cimz zkazila prekvapeni ()