Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Ole92

Osud nebo náhoda??? Každý věří v něco jiného, já osobně věřím v náhodu takže jsem celou dobu fandil Mattu Damonovi. Nejlepší z celého filmuale podle mě je knížka do které správci koukají a procházení dveří. Těmto myšlenkám a efektům dávám palec nahoru. ()

Atheas

S jistotou tvrdím, že tento film drží nad vodou dvě věci. Matt Damon a skvělý nápad. Zajimavý film s mnohem vyšším potenciálem. Mohl to být obrovský megafilm,ale zůstalo to jen u pohodového poloromantického filmu, o kterém si myslím, že mohl vyznít mnohem lépe snad práci jiného režiséra. A když se mnou nesouhlasíte, tak si to vyřiďte se šéfem ;) Snad to pujde podle plánu. ()

maty39

Podivný mix romance a bůhvíčeho. Nevyplatí se o tom moc přemýšlet, jinak si zkazíte zážitek ze slušně natočené adaptace Dickoviny. :) 70% ()

Mafyn

Neuvěřitelné, stále mě někdo něčím ohromí nebo překvapí. Chtěl jsem se podívat na obyčejný, potažmo dobrý film a dostal jsem více než jsem si zasloužil. Řekl bych, že samotný scénář nebyl až tak důležitý, jako sdělení, které nám mělo být doručeno a mně doručeno bylo. Stůj si za tím, za čím Ti stojí za to žít. ()

Thomm

Pokud by někdo chtěl hledat nesrovnalosti a nelogičnosti v ději, najde jich asi 10 v jedné minutě, kdo se chce ale dobře pobavit a užít si docela akční podívanou, pro toho je The Adjustment Bureau správná volba. Ústřední dvojice je sympatická a dobře se na ní dívá, film má svižné tempo a ani chvilku nenudí. ()

majo_svk

Premýšľali ste niekedy o vlastnom osude? Je človeku daný alebo ho môže ovplyvniť? Osud je tajomná a nevysvetliteľná časť ľudského bytia. Človek zrejme nemá veľké možnosti ho ovplyvniť či zmeniť. O to sa starajú vyššie bytosti a mocnosti, ktoré reálne nevidíme a hovoria si aj správcovia osudu. Tí riadia osud vybraných ľudí, ktorí majú dokázať veľké veci. Ľudský život je však veľmi premenlivá a dynamická inštancia, ktorá sa neustále rozvíja a mení. Správcovia osud akosi pozabudli do svojich plánov zarátať lásku, ktorá robí divy a ktorá dokáže ľudský život úplne zmeniť. A tak už osud nie je len v ich rukách, ale aj v rukách každého z nás, hoci si to ani neuvedomujeme. Ak chcete vedieť, ako to celé môže dopadnúť, pozrite si romantický sci-fi thriller Správcovia osudu. Myslím, že sa to bude páčiť mnohým z vás. Ja som mal zvláštne pocity, ale odporučiť ho môžem. PS: Nevybočujte z mapy svojho osudu, ak nechcete osobne spoznať „zásahovku“ správcov osudu:) ()

M1k9

Tak to je skvělé. Smazal jsem si rozepsaný komentář. Takže teď ve zkratce. Jedná se o nadprůměr, neotřelou romantiku, okopírované scifi, ale hlavně film který pobaví. Emily Blunt mě oslnila. Děda s kloboukem (Terence Stamp) naopak dojem pokazil. 5.5/10 ()

JK-Stinger

Pěkný film s moc zajímavou zápletkou. Jistě že by se našlo několik menších dějových nesrovnalostí a kdyby nad tím člověk do důsledků přemýšlel, možná by se mu to i znechutilo. Já se ale nechal příběhem příjemně unést a spokojeně si to vychutnal. ()

hell_boy

Precizně natočený a zahraný snímek, postavený na zajímavém nápadu. Bohužel jsem se při něm většinu stopáže nudil a (nejen) závěr by zasloužil špetku scénáristické kreativity. Takhle si nedovedu vybavit jedinou scénu, která by stála za zmínku a za pár dní si ani nevzpomenu o čem to vlastně bylo. ()

Chipešek

Výtečný a stylový sci-fi thriller, který pozvedá průměrnou romantickou zápletku na jiný level. Především musím vyzdvihnout zábavný a svižný scénář, který udrží divákovu pozornost i při pomalejším začátku. Za případný temnější alternativní konec bych klidně přidal pátou hvězdu. ()

Pawlisman

Scifi romanťák. Hm, od začátku nebavilo a bylo jasné, že bude bída. Podivná naivní a nepromyšlená povrchní režie. Konec lepší a i trochu toho napětí, ale to už to u mě nezachránilo. 7/10 ()

twiks

Proč, jenom to klišé( láska, pro kterou pravidla a hranice neexistují )? Vše ostatní precizní, jak výkony herců, tak i námět (obvyklé neštěstí, náhody etc.,- hezky vysvětlená situace). Pěkná podívaná..... **** ()

Nolanofil

Vidieť v tejto dobe originálni film, je prakticky nereálne. Film nenudí, je originálni, má napätie, kvalitný scenár, rozumné dialógy, výborných hercov a romantická línia funguje skvelo... čo viac nám v rámci žánru treba? ()

Erik7595

Film mne sadol velmi dobre. A nemám k nemu zásadnejšie výhrady. Ide o zaujímavý počin, v ktorom sa romantika hlavnej dvojice mieša so sci-fi nápadom a velmi dobrou myšlienkou z pera visionára Philipa K. Dicka. Ide o svižnú záležitosť, ktorá hlavný nápad využíva uvedomele a dokáže zaujať aj napriek faktu, že ide skôr o komornejšie romantické sci-fi, než velkolepí sc-fi biják. A práve toto mne vyhovovalo, že tam nie je nazvyš nejaká akcia, ktorá by mohla pôsobiť navyše. Herecky Matt ako väčšinou výborný a Emily Blunt je nádherna a k tomu ešte dobre hraje :) No a práve chémia medzi Damonom a Blunt je lepšia, než som čakal a ako filmová dvojica sa mi nesmierne pozdávali. Námet iste ponúka tolko možností, ako ho spracovať a určite sa dal spracovať v širšom merítku. Napriek tomu v tomto filme je, zameriavajúc sa na hlavnú hereckú dvojicu, spracovaný atraktívnou formou, takže palec hore. Prihliadnúc na režisérsky debut je to kvalitne odvedená práca. HODNOTENIE 8,5/10 ()

Standic1

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlal si tento kousek pustit a musím uznat, že jsem udělal velkou chybu. Úvod filmu je prakticky prvoplánový a nic se vlastně neděje... Jen do chvíle, kdy se hlavní hrdina přepočítá a osud se pohne jiným směrem. Uvidí to, co vidět nikdy neměl a stane tak tváří v tvář situaci, která podkope vše, v co věřil. Jsou tu lidé... správci osudu... kteří po malých krůčcích řídí osud každé osoby, která se jeví jako důležitá a vedou jí tím (pro ně) správným směrem. Nápad, zpracování a děj mě drželi přilepeného k obrazovce a mrzelo mě, když to všechno skončilo. Po dlouhé době originální film, který mě dokázal velmi mile překvapit. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky