Umlčaní

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiálny text distribútora)

Vyrida

Už téměř od úvodních minut je nadhozena taková laťka atmosféry, že jsem se začínal pomalu obávat o další průběh, aby to film později nepotopilo. Bohužel to nakonec nebyla atmosféra, ta se jakžtakž udržovala ve slušné mezi až do závěru, ale maličkosti v podobě nestartujících auťáků či nespočet problémů s mobilními telefony. Těchto otravných prkotin je ve filmu nespočet a člověk by musel být snad slepý, aby mu to nelezlo po čase krkem a bůh ví čím ještě dalším. Scénář toho moc v závěru neodkryje a stejně jako herecké obsazení je spíše průměrný. Přiznám se, že po první polovině jsem chtěl hodnotit vyššími kartami, ale dějové nesmysly a natahování v té druhé mě trochu zklamaly, proto průměrné tři hvězdičky, i když jinak to je natočené slušně. ()

MikO_NR_1909

Príjemné prekvapenie a nebyť toľkých prehnaných scén (viď klincami zatlknuté prsty o zem, mladý hrdina znenazdajky na kamióne....) jednalo by sa o klasickú žánrovú béčkovinu s napätím prvej kategórie. ()

MATADOR

Už nikdy nebudu věřit tomu, co je napsané na obalu filmu. Na tomhle zrovna stálo, že se jedná o nejlepší thriller z Velké Británie a i popis filmu byl zajímavý. Tak jsem se rozhodl se do něj pustit a neměl jsem to dělat. Thriller o tajemných únoscích, kteří jsou tak vtipní jako nebezpeční. Celý děj se snaží být originální, tak možná i je, kdy nebyl tak nudný! Je sice pravdou, že se pořád něco děje, ale prostě to nestojí ani za grešli, natož za více hvězdiček, než-li jednu. Tu jednu si to zaslouží, ale víc ne. Už jen z důvodu, že tvůrci neřekli, kdo byl ten týpek v černé kápi. ()

grogodil

Najnapínavejšia reklama na Nokiu :-) ...len keby sa občas postavy tak vyslovene retardovane nesprávali, keby až tak príliš často neúradovala neskutočná náhoda a všetko aspoň minutku nešlapalo podľa zákona "čo sa môže posrať, to sa posere". ()

Dubro

Na ostrov sa mi podarilo vylodiť celkom dva krát a na ten prvý raz, keď ma v meste Southend on Sea oslovil akýsi murko s tou ich hatlaninou, som ostal na pochybách, či som správne v Anglicku. Huhňal si nejakým mŕtvym jazykom, zrejme keltského dávno vyhynutého a ešte dávnejšie zabudnutého kmeňa. Skoro tak isto, ako v tomto filme huhne hlavný hrdina, ktorého tiež nie a nie umlčať. Ale ináč radosť žiť, až na niektoré nevysvetlené scénky, ktoré zostali na DoDo (dorob si doma), je to v rámci žánru slušný počin. ()

honajz2

Mohlo to být dobré, ale celé to zabila "jakože realistická" rozklepaná kamera, nesympatická hlavní postava a mdlý závěr, který ani nic nevysvětlí. Ano, můžete namítat, že to "přece buduje strach z neznáma a to, že nevíme, je faktor, na kterém celý film stojí", ale to by to prostě muselo fungovat a tohle rozhodně nefunguje. Ono vybudovat přesně takovou atmosféru není hračka a tak se to v mnoha takhle vedených hororech vůbec nepovede a i když Umlčeni mají pár dost napínavých míst, jako celek bohužel zapadají do toho současného standardního šedého hororového podprůměru. Bohužel. Radši si příště pustím znova Stopaře s Hauerem, nakolik mi vadí, že občas nepůsobí vůbec uvěřitelně. Lepší 2* ()

Martin741

Britsky film Hush cerpal evidentne z Joy Ride, aspon ta tajomna postava sofera kamiona dost pripomina film Joy Ride ..... V kazdom pripade slusny horor v rezii Marka Tonderai s kvalitnou atmosferou a drsnymi scenami ..... 66 % ()

zdenotvor

Veľmi príjemné prekvapenie,skvelá atmosféra sympatické obsadenie,napätie bolo cítiť od začiatku až do konca ...občasné nelogické konanie postáv proste treba vypustitť z hlavy a užiť si nadpriemerný Anglický horor/thriller. ()

peiton

Jeden s tých vysoko nadpriemerných trillerov,prekvapí a rozohrá docela solídnu hru na mačku a myš.Takéto hry ja môžem,hry pri ktorých sledujete vražedný ping-pong...Jeden odrazí loptičku,druhý ju umne odpáli späť a vy už musíte dopredu uvažovať aký úder bude zasadený opäť.Neustále vás drží v šachu.Nikdy neviete čo práve urobí,ako sa zachová,čo vymyslí a to vo vás neustále štartuje nové a nové motorčeky.Presne tak ako v prípade dvoch mladých ľudí na jednej obyčajnej diaľnici,kde sa to celé začína..A bude to pekelná jazda.Na to dám krk :D ()

bourec

Angličani jsou vcelku solidními tvůrci horrorů a thrillerů,a to velmi dobré až parádní kvality.Film Umlčeni má ale jen průměrnou kvalitu.Ve všech autech je jen deci benzínu,chvíli je signál,chvíli ne,mobil je vybitej,pak zas funguje,hlavní hrdina se co chvíli schovává na ty nejblbější místa,Prostě moc klišoidních scén na jedný hromadě.Ale abych jenom nehaněl.Snímek v sobě má určitý tajemno,i napětí tam je,a když si vzpomenu na Lovce lidí,Farmu zvířat nebo Život zvířat,musim dát alespoň 50%. ()

Mefistofelle

Mám ráda horory, které se odehrávají v okolí americkým motorestů a čerpacíst stanic lemujících nekonečné dálnice. Nebojte, nespletla jsem si film nebo místo, kde se odehrává. To jen, že tenhle film je tomu podobný, jen se jedná o britskou verzi. A je to poměrně zdařilá verze na tohle téma. Jasně, postrádá to některé věci, které bych tam osobně ráda viděla, například více děje na "místě určení" (toho nahánění hlavního záporáka mi přijde až moc na úkor osvobozovací akce samotné), větší zasvěcení diváka do toho proč tajemný chlap s kapucou unáší ženský atd. Ale to nic nemění na tom, že objektivně je to slušně natočený, slušně zahraný a místy opravdu dost napínavý. ()

ecceHOMMO

Príjemné prekvapenie.... po rozpačitých úvodných minutách sa dostáví vzrušujúci a napínaví príbeh....ala kto z koho aneb hra mačka s myšou.......kto je kto....sa v priebehu filmu párkrát zmení.........***/**** ()

st.jim

Dobře, když vezmu, že je to Markův režijní debut, tak se docela snažil. Bohužel v tom filmu bylo tolik absolutních nesmyslností, že mi z toho šly oči v sloup. A chabé herecké výkony se jenom podepisovaly na nudné atmosféře celého filmu. Chlap unáší holky a přivazuje si je na zahrádce za domem jako pejsky. Po celou dobu mu kamera mířila na boty a nebo ho zabírala ze zadu, když měl nataženou kapucu přes hlavu. A z toho mám být jako paf???? ()

Raven0

Konečně pořádný thriller, který si na nic nehraje! Po celou dobu Umlčených jsem byl napnutý k prasknutí. A to se mi u filmu tohoto ražení již dlouho nestalo. Dokonce se dočkáme i několika zajímavých zvratů... I závěrečná pointa mě dokázala mile překvapit, čekal jsem totiž, (jak je u podobných filmů zvykem) že konec vše nemile zazdí, avšak opak byl pravdou. ()

zdenny

Pokud bych jen na minutu připustil, že se jedná o horror, možná bych i pochopil takřka mystickou pomalost záporné postavy. Toto byl ale jasný thriller (a v tomto žánru se postavy hýbou spíše realističtěji), takže rychlost pohybujícího se záporáka byla tak neskutečně pomalá, že se to - dejme tomu obchodníkovi s bílým masem - nedá prostě uvěřit. Jeho zakrývání hlavy kapucí bylo po několikerém opakování teatrální až trapné namísto toho, aby dokázalo vyvolat byť jen zárodek napětí. Napínavá scéna tam určitě jedna byla, a to když v závěru hledal hlavní hrdina ten správný klíč. Jinak fakt bída, ale za to chmurné počasí dávám dvě hvězdy. Ne, kašlu na to, dám jen jednu. Tato hovadina si to zaslouží. PS: Kdybych byl cynik, řekl bych, že si to ta děvka zasloužila, když mu zahýbala. ()

Guzo

Takový lehce nadprůměrný thriller, u kterého je škoda, že některé vedlejší linie nechal nedořešené. Průběh je ale naprosto klasický a bohužel i tady platí, že hlavní hrdinové (respektive hrdina) jednají naprosto nelogicky a bez rozmyslu, protože jinak by film končil za půl hodiny a ne po hodině a půl ;) ()