Hubert Bonisseur de la Bath je nejlepší francouzský tajný agent známý jako OSS 117. Proto je vyslán do Brazílie s úkolem koupit od bývalého vysoce postaveného nacisty Von Zimmela mikrofilm s důvěrnými daty. Jeho služby tam chce využít také izraelská tajná služba Mosad, která má také zájem o Von Zimmela a proto posílá s Hubertem pohlednou agentku Dolores. Spolu hledají a pronásledují nacistu až zpět do Ria k velké soše Krista, kde se s ním konečně vypořádají. (Fitik)

sadlokan

Padni komu padni,to je jasné morální poselství nejlepšího francouzského agenta.K pochopení zápletky je nutné si zapamatovat jména všech 27 agentů,která zazní během "Bondovského"intra. ()

inutihar

Bavil jsem se. Opravdu. Ta 60s výprava je úžasná, některé hlášky jsou naprosto smrtící a Jean Dujardin hraje opravdu neuvěřitelné hovado. ()

tranquill

"Což nacista nemá snad oči, nemá snad ruce, orgány... emoce a vášně?" Vtipná to hláška, avšak já oči také mám a ty neměly dostatek trpělivosti sledovat tuto stupidní parodii... ()

Martensson35

Celkem dobře postavené na detailech výpravy, pakliže divák pozorně vnímal klišé starých bondovek a jiných klasických filmů o špionech, nicméně film zde často ztrácí nit a nechává děj vyplňovat pouhou suchou stylizací 60tých let a netradičními, avšak stejně suše podanými (a po čase předvídatelnými) postřehy hl. hrdiny. Dále bohužel jen pár dobrých gagů jako záležitost s krokodýlem a jinak zklamání. Na zparodování Bonda nestačí bejt Francouz. Ale Dujardin i Hazanavicius jsou sympaťáci,takže to budu brát jako lepší průměr (68%) , zvlášť když vím, že umí udělat skvělý film. ()

darthhokro

Oproti jedničce daleko větší nářez. brutální rasistický humor, chvílema až "Boratovský" A podobnýho kreténa jsem naposledy viděl Kluzoa :D Do toho spousta pěkných holek v plavkách i bez. Takže za plnou palbu. ()

Levak.Bob

Oproti prvnímu dílu je tento obdařen ještě brutálnějším, šíleně nabitým humorem kterýžto dělá z celého filmu jednu obrovskou kupu srandy. S trochou nadsázky bych si troufl zařadit tento film mezi komedie tak geniální jako jsou Rrrrr, Mazaný Filip, Mrtví muži nenosí skotské sukně atd. Jest to vpravdě komedie, velmi doporučuji na zasmání :) ()

kubilov

Celou dobu to tak nějak vypadalo na 4*, Dujardin je výtečný, antisemitské, antičíňanské a antiněmecké vtipy jsou vtipné přímo třeskutě, a tak nějak celkově je film lepší než první díl. Jenže v poslední půlhodině už se z toho zase začala stávat fraška, takže si ode mě OSS 117 napodruhé vybojoval taktéž 3* ()

tonton78

filmům s Belmondem se to v žádném případě nemůže rovnat a pokusy parodovat Bondovky mě místy přišly pěkně trapný. Tak snad příště frantíci ()

grisos

Fakt dobrý. Větší vemeno jsem fakt neviděl, i když borec ze CIA byl taky pěkný dub (he was so great...). Francie z tohoto filmu byla citit na sto honů (jestli tenhle cyp je jejich nejlepší, no...), mám rád tento styl humoru (grilování krokodýla, hloupá nehoda na hrazdě, pronásledování zloducha v nemocnici apod.) Zejména 60-tkový look byl tou pomyslonou třešinkou na dortu (hlavně ty ženské s načesanými vlasy a minisukněmi - stejný důvod proč Star Trek TOS je stále populární). A krom toho Jean Dujardin mi silně připomínal (zejména když se obléknul staré šaty po zahradníkovi) Seana Conneryho, když si hrál na dvojitou nulu jejího veličenstva. ()

Spike86

Parodie na Bonda snažící se absurdností scének dosáhnout vtipnosti, což se ale příliš často nedaří. Je to spíše trapné. Občasné světlé náznaky se sice objeví, ale moc jich není. 40% ()

Pickardino

..tohle je teda opravdu neco, co se nevidi kazdy den, pocit "neverim svym ocim" cloveka neopousti od zacatku do konce. Scenarista vydestiloval klise a casto chybejici spojovaci prvky spionskych filmu, a reziser je prohnal kytarovym "boosterem" se zkreslenim na max.. Uvodni pondelni scena "nastupu do prace", naprosto nesmyslne dialogy, proslov o lasce na nacistickem maskarnim bale, katetralni honicka v nemocnici me rozesmaly skoro k slzam. Naprosty smysl pro detail a dokonala prace kamery ve sluzbach spionskeho filmu, natocenem Ed Woodem.. Hlavni devizou je pak Jean Dujardin, ktery ma dle meho nazoru vic charismatu nez prvni ctyri Bondove dohromady, a zpusob jak prehrava, a cedi naprosto mimoticke, irelevantni, nebo zcela nekorektni prohlaseni je proste neodolatelny. Chvilemi mi pripadalo, ze tohle je "originalni" Bond, a ti ostatni jsou v zasade uhlazene a pristupne verze pro normalni publikum. Klicove slovo v predchozi vete je "normalni". Muhehe. ()

Isard

Možná to nejlepší dobrodružství klasického OSS 117 se odehrávalo v Brazílii (Furia à Bahia pour OSS 117 (1965)), takže laťka pro parodii nastavena vysoko. Než přejdu k objektivním slovům, dovolím si subjektivní srovnání s Austinem Powersem. Powersovská trilogie evidentně těží ze znalosti i těch nejtemnějších zákoutí eurospy filmů a příbuzných žánrů. Jenže OSS 117 v Riu paroduje spíše to, jak si tvůrci šedesátkové filmy představují. Nebo je jim to – přes slušný vizuál a slušný soundtrack – vlastně jedno. A jako by to nestačilo – OSS 117 je ve filmu tupý rasista, tupý misogyn, tupý antisemita a nevím co ještě. Pro jistotu se dočkáme i zesměšňování gaullismu, Ameriky a spousty dalšího. Většina vtipů ve filmu je sice tlačena na sílu, ale popravdě – sem tam se zasmát dá, ne, že ne. Předchozí díl (Agent 117 (2006)) aspoň za něco stál, tohle ne. ()

Sasquatch

Tak za prvé, nevím jak to někdo může srovnávat s takovou krávovinou jako je Austin Powers: Špionátor. To je mimochodem jedna z nejblbějších a nejprvoplánovějších komedií co znám. Něco na úrovni českého Kameňáku. Humor násilně tlačený tak, až není vtipný. Za druhé, zdá se mi, že smysl pro humor opravdu není dán každému. Protože tohle je jedna z nejvtipnějších věcí, které jsem za poslední dobu viděl (mezi další patří Tucker a Dale vs Zlo). Je to taková parodie/neparodie, ale pozor...sakra vtipná. Sakra, jak může někdo napsat, že je to trapný??? Když si vzpomenu na nějaký scény, musím se smát ještě teď...třeba opíkání celýho krokodýla na rožni, nebo souboj ve stylu wrestlingu, nebo jak si hlavní postava dělá fotku na samospoušť se sporťákem, před skládkou odpadků, místo toho aby si ji udělal na pozadí krásného výhledu na moře...honička v nemocnici s chodítkama. Prostě mazec. Navíc výborně zahraný, sympatický postavy...návrat ke klasice. Super! ()

rhodos

Neskutečně vtipná parodie na Jamese Bonda a ostatní franouzské špionážní filmy s přidanou hodnotou, kterou je okouzlující a šarmantní Jean Dujardin. Už pro jeho kouzlo stojí za to tento film vidět. ()