V Jižní Americe, zvláště v Brazílii, se množí sebevražedné útoky na významné politiky. Vyšetřováním vychází najevo, že za atentáty stojí nájemní vrazi ve stavu hypnózy a na místo je povolán slavný agent OSS 117. Ten se dalším šetřením dostává do indiánské rezervace, kde má své tajné sídlo neonacistická organizace. Agentovou pomocnicí a později i vyvolenou se stává záhadná kráska Anna-Maria.
V pořadí svůj třetí film s agentem OSS 117 natočil André Hunebelle v roce 1965 ve francouzsko-italské koprodukci, vzhledem k lokalizaci děje se exteriérové scény natáčely v Brazílii. Hlavní roli ztvárnil Frederick Stafford (později se k postavě agenta OSS 117 vrátil v režii Michela Boisronda), jeho partnerkou byla Mylène Demongeot. Ve srovnání s předešlými režisérovými filmy zde došlo k sestupné tendenci v komerční úspěšnosti a film po premiéře na počátku července 1965 vidělo ve francouzských kinech něco málo přes půldruhého miliónu diváků. André Hunebelle si ale tehdy přední pozice v návštěvnosti kin zajišťoval souběžně natáčenou sérií o Fantomasovi. (argenson)

Willy Kufalt

Z dvojice Besnardových akčních dobrodružných filmů s Frederickem Staffordem jsem se nejdřív podíval na ten druhý natočený v pořadí, Dusno v Karibiku, a na případ agenta OSS 117 jsem se rozhodl mrknout až po zážitku ze zmíněného filmu... a možná jsem zvolil dobře i to pořadí, tedy nejdříve akční dobrodružství v dramatičtějším, vážném provedení a teprve poté ryze zábavná oddechovka. Osobně se mi jak příběhem, tak zpracováním a atmosférou líbil mnohem víc "Karibik", ale ani "Bahia" úplně nebyla k zahození a vzhledem k tomu, že tentokrát se jedná o eurospy s hrdinnou postavou agenta tak trochu s umírněnější variací na Jamese Bonda, přítomný vtip jsem tu pouze ocenil. Stafford je sympaťák, který se velmi často usmívá, obzvláště, vyřizuje-li si zrovna tvrdým způsobem účty se svými protivníky, a s nepřehlédnutelnou nadsázkou ze strany hlavního hrdiny i tvůrců děj plyne svižně, napíná i baví na každém druhém kroku a zároveň nese v sobě příjemnou dobovou i exotickou atmosféru... Pomýšlel jsem původně dát spíše silné 3 hvězdičky, nakonec však mj. za vrcholnou napínavou akci v divočině a ve skalách jednu navíc musím přihodit. Není to žádné veledílo, jaké jsem od takového snímku nechtěl očekávat a ani nečekal, ale v rámci svého druhu a žánru za mě velmi slušný nadprůměr. [75%] ()

Isard

Potřetí se OSS 117 v šedesátých letech vrátil se stejným režisérem, ale hlavní role se ujal Frederick Stafford a sérii to jen a jen prospělo. Příběh filmu se točí kolem záhadné série sebevražedných útoků a, ačkoli to rozhodně není pro eurospy film nutností, je soudržný a dobře ubíhá. Hlavní je ovšem akce a styl. Akce je prvotřídní – intenzivní, ale přehledné bitky, občas s nápadem, od chlápka s autogenem až po rvačku v padajícím letadle. Co se týká stylu, filmaři důkladně těží brazilské lokace, od různých tváří Ria de Janeria (které si fakt užijeme) až po amazonskou džungli, která navíc ukrývá náramnou základnu našich padouchů. Tentokrát neschází ani vtip a vše podtrhuje příjemný soundtrack. Brazilské dobrodružství agenta OSS 117 je jedním ze skvělých zástupců eurospy filmů a nesporně série s potenciálem konkurovat agentovi 007. ()

Flego

Štvrtý príbeh agenta OSS 117 sa nesie presne v duchu lacných dobrodružných filmov, jedinou zmenou bola výmena hlavných predstaviteľov. Či k lepšiemu, nech posúdi každý sám... Štvrtá recenzia. ()