Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Shane.Mc

Určitě je skvělý, že se najdou takový lidí jako Tuohy, já osobně bych do toho asi nešla, ale ty kecy okolo. Američani se prostě nezapřou. Drama?! Ani náhodou. A jak mám Sandru Bullock docela ráda, do role spořádané křesťanky mi prostě nesedla a vůbec celý ten film mě nějak nedokázal vtáhnout do děje. Škoda! A hodnocení 82%? Znám spoustu filmů co by si ho zasloužily víc. ()

gicous

Američtí filmaři dotáhli svůj výsostný žánr o prosťáčkovi, co ke štěstí přišel k naprosté dokonalosti. Plné sentimentalního patosu neuprosně útočí na divakovy city, až dokud z něj nevymačkají poslední slzu, která se skutálí po tváři emocionalně vyšťaveného návštěvníka kina. Pokud jsem zrovna naladěn na podobnou sentimentální strunu, tak si na ni nechám s radosti zabrnkat. A musím říct, že Blind Side dokázal vyloudit moc pěkné tóny. Netlačí zbytečně na pilu, neobsahuje žádné patetické výlevy hlavních hrdinů, spíše bere všechno s humorem a sympatickým odlehčením. Fakt, že se něco podobného opravdu stalo jen umocňuje skutečnost, že ten bájný Americký sen skutečně existuje, a v tomto případě pomohl životem spraskanému černému klukovi ke štěstí. Dobré herecké výkony, dobrá hudba a slušný příběh. Zrození šampiona je optimismem kypící snímek, který vám zvedne náladu a zafunguje jako účinné antidepresivum např. po takovém Requiemu za sen. ()

Kubi21

Typická americká "true story", kde si Sandra adoptuje velkýho černocha a udělá z něho obránce americké NFL. Je to tradiční, plný sentimentu a klasických vět. Nic světoborného, ale už jen za to bouchnutí pěstí se svou "novou" sestrou po povedené akci a za tu kupu optimismu dávám tři. Jinak Sandra je opravdu dobrá, ale že by to mělo být na plešouna, tak to zase prrrr. Slušný filmeček, který je dle mého přece jenom trochu přeceněn. ()

Scandium

Film ktery byl ocenen oskarem za hlavni roli v podani Sandry Bullock stoji za shlednuti uz jen kvuli tomuhle faktu, nicmene dej je plus-minus zalozen na "true story" ktera se bouzel nebrani americkemu pojeti "true" story takze troska klise se tu najde, na druhe strane vykony hercu jsou skvele, dej ma spad a film si urcite uziete...stoji za shlednuti ale nejak vyrazne do pameti se nevryje 75%! ()

vitac.

"Jsem dobrý člověk? Beze srandy, myslím to vážně." "Jsi nejlepší člověk co znám. Všechno co děláš, děláš pro druhé." "Ale proč asi?" "No, nemám ponětí... Ale evidentně z toho máš nějaké zvrhlé uspokojení." Z citovaného dialogu se mi udělalo sice značně mdlo, ale pokusím se, aby tento výplod zrůdné altruistické morálky mé hodnocení příliš neovlivnil. Tak v první řadě jde o velmi dojemný film, pro mě tedy alespoň ze začátku rozhodně. Sandra Bullock odvedla dobrou práci, ještě bych si dovolil upozornit na její dceru Collins, kterou si zahrála Lily Collins, áno, muzikantská Sněhurka:) Krom křesťanských pindů na mě působily hodně rušivě scény z návštěv koučů různých universitních týmů, ty bych čekal v nějaké rádoby vtipné komedii... Na svou délku film celkem slušně utíká, já se nenudil, takže to nechme na pěkných třech hvězdičkách. ()

64B

Příjemnou atmosféru filmu mi narušovala jedna myšlenka - je tohleto opravdu Sandra Bullock? Protože v této roli vážně válela. Scénář byl fajn, ale přišel mi jak inspirovaný Angelinou Jolie & Pittem a jejich adopcemi malých černochů (čili souhlas s příspěvkem od Cival(a)). Už jsem viděl i lepší a daleko atmosféricky silnější sportovní-životopisné drama, než je toto. 3*. ()

subic

To je tak, odbarvená Sandra Bullock jako bílá mamina a ještě k tomu v sedmičkovém BMW mě spíš hodně děsí a ještě za to dostane Oscara. Zbytek komentář Civala. ()

DjsVorel

Po dlouhé době se objevil film, u kterého si nejsem jistá ani svými pocity a ani hodnocením, které bych mu měla dát. Na jednu stranu je tu ten klasický americký příběh. Sociální případ, dokonce černoch, kterého objeví křesťanská bílá rodina a vychová z něj spořádaného občana, hrdinu a dokonce objeví jeho talent a on ukáže světu, že černoši můžou žít i mimo ghetto. Ano, ano. Filmů s podobným námětem a scénářem známe několik. Na druhou stranu jsem ale necítila odpor, když jsem ten film viděla. Něco na něm prostě je. Celkem příjemné herecké obsazení. Ačkoliv nejsem zrovna přehnaným fanouškem Sandry Bullock, musím uznat, že tohle podle mě byla asi opravdu její životní role, kde trochu vystoupila z té svojí ulity a konečně si ji možná zapamatuji jinak než jako Slečnu Drsňák. Byl to výkon hodný Oscara? Not sure. Ale určitě jsem jí tu roli věřila. Každopádně celkově to nebylo přeemotivní a prostě klasicky americké, ale svým způsobem ten příběh sám byl trochu smutný. Koneckonců se domnívám, že to byl celkem příjemný film, který klidně zhlédnu i podruhé. Nic dech beroucího, ale ani to na mě nedělalo dojem béčkového filmu. Tři hvězdičky mně přijdou málo, pokud srovnám s filmy, kterým jsem dala také 3*, ale čtyři jsou podle mě možná moc. Takže hodnocení 3,5* a takových 70-75%. ()

hepi_

Citová vydieračka zo všetkým ako sa patrí. Vo svojom žánri je to však skvelý film. Dej odsýpa, nechýba napätie ani humor. Nemám čo by som vytkol, teda iba ak príšerný účes Sandry Bullock_námet, posolstvo, humor 80% ()

Guran

A další příklad toho, že film podle Američanů nemusí obsahovat kvalitu, ale stačí aby děj zasahoval do fotbalu, občanské války či druhé sv. války, protože tenhle film je dětská slabost, která ani nejde dokoukat. Prostě pohádka, ale od začátku. Začátek vás trošku zaujme a jste zvědaví a nedočkaví, až se na scéně zjeví Sandra. Zde musím říct, že její výkon rozhodně nebyl na Oscara, hrála průměrně, ale protože hraje ve filmu o Americkém fotbale, tak má podle Amíků Oscara zaslouženého. Výkon Aarona byl typicky pro děti, holt, nějak to zahrál, neříkám, že špatně, ale rozhodně neoslní. A příběh filmu je nudný, nic se neděje a pořád a pořád se filmaři zabejvají Oherem, což už pak leze krkem. Sečteno a podtrženo - film nudný, Sandra průměrná, ale protože je film o fotbale, tak to přece musí Amíci ocenit. ()

Brano

Pekná športová dráma o žene s veľkým srdcom, ktorá si "adoptovala" negramotného čierneho chlapca, z ktorého sa neskôr stane futbalová hviezda a prerazí aj do NFL. Navyše je to natočené na základe skutočnej udalosti. V samom závere mate možnosť vidieť skutočné fotografie. Samozrejme kto vie do akej miery sa autori snažili zachytiť skutočnosť a koľko toho prifarbili. Na druhej strane mi vadila dlhá stopáž, pretože niektoré scény boli zdĺhavé. Takisto herecké obsadenie ma akosi nezaujalo. A to najmä Bullock a tiež aj Aaronovi som akosi nevedel prísť na chuť. ()

adakraj

Nevím, jak to napsat, ale pro mě se to vůbec nejevilo úplně realisticky. Přišlo mi to trošku přetažené přes vlasy. Proč by si z ničeho nic vzali do auta úplně cizího chlapce? Proč by si ho vůbec nechali doma? Proč vlastně mu chtějí pomoci zrovna tomuto a ne jinému? Příběh mě moc nenadchnul. Obyčejný americký film. ()

PAVLIS

Je hezké, když má rodina odvahu a prostředky na osvojení si opuštěného teenagera, ale moc nechápu, proč musí být film na toto téma tak manipulativní, klišovitý a naivně sluníčkový. Kéž by to byl alespoň dobrý sportovní film. Další politický nominant na Oskara. ()

Tominni

Na jednu stranu to je zajímavý příběh, který pohladí. Rodina, která k sobě vezme neznámého kluka. Americký příběh o životní šanci a úspěchu. Samozřejmě - musíme si pomáhat a je to fajn. Na druhou stranu, tak nějak mě John Lee Hancock úplně nepřesvědčil, pořád jsem čekal nějaké drama, ale to se vlastně nekoná. I přes výborná výkon Sandry Bullock to na víc než tři hvězdičky nedá. ()

PlysovyMacko

Biela bohatá rodina sa ujme černocha z ghetta a pomôže mu stat sa futbalovou hviezdou. Je to také naivne ako to znie. Film je presne taký, za aké sa dávajú ceny, ale nedá sa povedať, že je zlý alebo nudí. Sandra hra panovacnu bohatú panicku a keď Mikea prvý raz vzala k sebe na noc a bála sa ci niečo neukradne-to bol jediný realistický moment. ()

Bublaga

Selanka amerického střihu. Když chceš, tak to dokážeš, máš-li umíněnou bílou paničku v zádech. Příběhu by víc slušelo, kdyby se skutečně jednalo o drama. Tohle je spíš rodinná "zábava" na nedělní odpoledne. Hlavně se neotřít o nefunkční systém nebo nedej bože nepoukázat na hlubší sociální problémy. Potenciál příběhu zůstal mezi náhradníky hoblovat lavičku... ()

Babulik

Američania milujú skutočné príbehy, zvlášť tie, v ktorých nájdu to, čo tak zbožňujú, morálku, americký sen, kresťanská rodinka, ako nasprostastý jano ku šťastiu prišiel, atď... a toto dielko ponúka toto všetko v ligotavej obálke previazanej ružovou mašličkou. Príliš idealistické, príliš americké, ale stále konzumovateľné napriek príchuti sračkoidného amerického pátosu. Ale ako som si to užil, ach jaj... ()

yatan

Velmi som rozmyslal medzi 3 a 4 ale nakoniec som sa priklonil ku 4ke..Sandra Bullock nakrutila treti film vo svojom zivote a zacinam ju po tomto filme respektovat, lebo som jej tu uveril uplne vsetko.(zeby konecne prva vacsia nominacia?) Musim sa priznat ze aj cez sladucke idylkove velmi AMERICKE chvile vo filme ma tento pribeh emocionalne dostal niekolko krat..Co uz. Zivot proste pise najkrajsie pribehy a kto vie kolko Michaelov po svete chodilo a uz nechodi alebo chodi niekde predavat drogy namiesto toho aby oberali Ronalda, branili Bryanta ci blokovali Manninga..prva polka filmu je trosku kvalitnejsia ako druha polka, ale stale to nebere na vahe pribehu. Aj ked sa Vam to moze zdat klise, prave vdaka rodinam a matkam ako Leigh Tuohy dnes pozname mena ako Dennis Rodman, Mike Tyson, Allen Iverson a po tomto filme aj Michael Oher. Sladucke, ale aj cez to krasne. 7.5/10 ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)