Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Aechato6

Story o tom jak si Kunda Bullock adoptovala svého vlastního "malého" černouška je asi tak reálný jako, že z džemu, kterým si pomažu prdel vyskočí žába. Příběh je celý založen na černém klukovi, který má být geniální, ale úspěšně to skrývá a jeho vášeň pro hry s koulema. Plus se k němu přidává bílá panička Bullock, která neví co s penězmi, které vydělala na obézních idiotech, kteří lezou do jejích fastfoodů a proto investuje do cápka kterého našla na ulici a rozhodla se ho změnit k obrazu svému. Protože se asi hodí mít doma 2,5 metru vysokýho a 180kg vážícího černého poskoka... Jedna hvězdička patří Lily Collins. ()

LencaN

Nějak mi tohle nešlo do hlavy. Chápu, že je to podle skutečného příběhu. Ale je to tak prvoplánové. Unikají mi nějaké ty citové stránky celého příběhu. Je to takové sterilní, ukázkové, takové až moc načančané. Nedokázala jsem nějak pochopit tu dobrosrdečnost, kdy taková zazobaná panička nechala doma přespat úplně cizího černého obrovského kluka a ještě z toho měla potešení, přitom vše nasvědčovalo tomu, že bude prostě jen namyšlenou pipkou. A i když se tak postava Leigh Anne nechová, působí tak. Nevím, zda se to ho Sandra Bullock chopila správně. Nevidím v tom nic rasistického. Jen prostě to je jak pohádka o ošklivém kačátku, z kterého se stane krásná labuť. A už jen těžko můžu z tohoto filmu posoudit, zda byl opravdu Michael Oher dobrý hráč fotbalu nebo byl prostě jen tlustý a nešlo ho tedy povalit. Ve filmu tomu nic moc nenasvědčovalo, proto mi ani nejde moc pochopit, proč ho do toho Leigh Anne vůbec tlačila, jak je možné, že v něm něco takového viděla. To tady úplně chybí. Je to málo uvěřitelné. O to větší je to průšvih, když je to podle skutečných událostí. ()

kolly13

Krásně jednoduchý a americky neuvěřitelný. Bohužel tlačí na city tak silně, že podrývá celkové hodnocení. Alespoň Bullock si zahraje na oko drsnou matku a vyčnívá z davu průměrných. ()

Heywood

Uslintané, oproti realitě zkreslené, protože obchod s hráči je sakra dobrý kšeft a postava v reálu není ani tak tlustá ani tak tupá. SB je léta má oblíbená herečka, ale tady si nakoupila Oscara za film, který je morálním škvárem. Lily Collins hraje nadšenou sestřičku a v neupřímné a pozérské Americe se film líbil, za to v Británii propadl pro absurdní poslání: Vemte si domu jedno s deseti dětí jakési feťačky, živte ho, starejte se o něj.  A za pár let vstoupí do BLM a vás v označí za rasisty? To je ta varianta, když neudělá ten sportovní zázrak. Kdyby si západní civilizace měla vzít všechny chudé a pronásledované, zvětšila by se rázem o 2 až 3 miliardy. A skončila by za pár týdnů. Tenhle film si hrál na něco, co je utopie a falešný sen. Mě se nelíbil. 35% ()

PTuranyi

Dobrý príbeh o pomoci blížnemu s výbornou produkciou a dobrými hereckými výkonmi. Michael je sirota s mierne mentálnym postihnutím. Sandra Bullock v roli Leigh Anne sa ho s rodinou ujme a vychová ho pre šťastnú budúcnosť. Zvratu s vyšetrovaním však nerozumiem. Mierne sentimentálne ale dobré. Už sme si asi zvykli, že Sandra Bullock chodí spať nalíčená. 70% ()

Pacas

Silný příběh, Sandru Bullock moc nemusím, ale v tomto filmu kloubouk dolu. Je jasné že filmy podle skutečné události v podání Hollywoodu bude vždy trochu nadnesené, ale proč ne, myslím že takový příběh si to zaslouží. 5* si zaslouží. ()

plooter

Nice! Super příběh podle skutečnosti! Zase jsem si po dlouhé době sedl na prdel. U takových filmů si vždycky řeknu...proč primitivní Twilighting vydělá víc? To jsem fakt tak omezení? Kdyby se lidi více dívali na takové filmy a vnímali veškerou jejich hloubku, možná bych se necítil jako sardinka ve zkaženém světě. Nečekal jsem, že to někdy napíšu, ale Sandra Bullock zahrála na B+:-) ()

Mangus

Zo začiatku trochu sklamanie a nuda. Mnoho vecí sa zdá prvoplánových a najmä herec hrajúci Michaela má neustále ten istý naivný výraz so skrčeným čelom a obočím. Nejak som mu to neveril, bolo to asi ako keď poviete dieťaťu aby vyjadrilo smútok. No, každopádne film s nabiehajúcimi minútami naberie druhý dych, Michael sa začne usmievať a už to nie je také prehnane umelé, ale prirodzené. Sandra Bullock mi v poslednom čase nejak začína sedieť, aj keď som ju nikdy nejak neobľuboval, toto zahrala výborne. Celkový dojem sa na konci už len zvyšuje a napriek všetkým výčitkám, hlavne prehnanej americkosti (aj keď, je to vlastne americký príbeh, musí to byť americké) a kresťanizácii , film hodnotím ako veľmi dobrý vďaka príbehu a Sandre, ktorá s pribúdajúcimi rokmi hrá čoraz lepšie. 8/10 ()

WHMMD

Obyčajne nemám rád presladené filmy, v ktorých nám scenáristi hrajú na city, ale tento je výnimka. Fakt hrejivý film, ktorý prichádza v správnom čase pred Vianocami, keď majú byť ľudia k sebe lepší. Doporučujem. ()

keepsmile

NE! Tohle bylo moc. Bílo černé přátelství v nejkýčovitější podobě. Přijde mi to jak film vyrobený na zakázku pro americkou vládu. Navíc zbytečně dlouhý a zasazený do pro nás evropany nicneříkajícího sportu. Zkrátka přespříliš nadhodnocený film, který bych spíš pouštěl děckám na základce. ()

deja.vu

1 hviezda za vyborne spracovanie latky, 2 hviezda za schopnost dat pocitit divakovi v tejto uponahlanej dobe cistu nezistnu lasku k bliznemu v kazdej podobe, 3 hviezda za uzasne stvarnenie vsetkych postav a posledne 2 hviezdy si berie Sandra Bullock ktora sa pre mna tymto na mile vzdialila od klasickych otrepanych komedii, ktora za tento film ziskala Zlaty Globus a pravom ma nasliapnute na oscara ... ()

lapatata

Sandra Bullock by byla poslední, koho bych si v téhle roli uměl představit.... Nakonec jsem nemohl uvěřit, co tam předváděla. Každopádně jde o vrchol její kariéry a strašně moc jí přeju Oscara. Pokud mám hovořit k filmu, jako celku.... V určitých momentech mi to hodně připomínalo některé scény z mojí milované Erin Brockovich. Musím ale bohužel konstatovat, že prostředí amerického fotbalu je mi natolik vzdálené, že ty čtyři hvězdy dávám nakonec hlavně kvůli té úžasné Sandře. Ikdyž snímek řeší mnohem hlubší věci než americký fotbal. ()

Koffe

Tak tohle prostě nepochopím, tak vysoké hodnocení??? Za co proboha? Sandra a její bloňďatá dokonalá rodinka, která si snad celá ujížděla na nějakých psychotropních oblbovácích. Přesto, že věřím, že jsou lidé schopni konat dobré skutky, tak mi nějak nesedí tahle zazoblá rodinka, která bez jediného mrknutí a s úsměvem v dokonalých amerických tvářích příjme do svého středu obrovského zaostalého černocha. Dá mu najíst, napít a nakonec si ho nechá a věnuje mu veškerou možnou péči. A co mi vadilo asi nejvíc, byl ten příšerný herec co hrál toho kluka,který chodil světem křížem krážem a tvářil se jak boží umučení. Nechci zlehčovat lidi v těžké životní situaci, to vůbec ne ale tohle prostě ne, ne a ještě jednou ne. ()

nervana

Drama ? Tak to asi tak jen ve třech momentech z celého 2hodinového filmu...A to je na drama sakra málo. Zkrátka je to příběh o klukovy, který měl štěstí v neštěstí, když ho potkala a vzala pod svá křídla jedna velice hodná a svérázná žena a změnila mu život, respektive mu dala nový...Koukalo se na to příjemně, ale spíš než drama mě to přišlo jako klasický rodinný film s happy endem jako obvykle. Určitě nebudete ochuzeni když se na to podiváte, ale nečekejte od toho nějaké emoční vypětí :) ()

RoyBatty444

Hamburger a cola. Asi by som ti film bez toho, že SB dostala oscara nepozrel. Nelutujem to aj keď ma zas až tak nedostal. Sčasti sa to pozerá ako sonda do života čiernych američanov z veľmi nízkych tried prekladané luxusom vyššej bielej triedy. Ktorá sa správa ale veľmy humánne a vôbec nie sebecky. ()

Jarosh66

Na tento film jsem se moc těšil, už jen kvůli S. Bullock, která v traileru a v blond vypadá fakt hot. Filmové zpracování pěkné, Bullock si Oscara určitě zasloužila, velice líbivý film, který si svou klientelu určitě najde. Jak tak čtu komentáře, nejsem jedinný, u kterého S. Bullock bodovala :D ()

wetrix

Perfektní rozběh, kdy jsem měl představu o čem to asi bude, ale bohužel postupně se to svezlo do normálního příběhu. Je to tak napůl. Drama se špatným koncem by bylo ok, ale vyšel z toho opět americký happyend, ale v celku spíš lepší film než horší. Sandra mi přišla skvělá a blond ji fakt sluší. ()

Tomiczekk

Moc se mi to líbilo...nevím co je na tom, že se jedna američanka postarala o jednoho "černouška" na světě holt jsou ještě dobromyslní lidi. Všechno nemusí být dokonalý a být to jen pohádka....někdy je to i skutečnost. Krásnej film ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)