Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Likan7

Přiznám se, že mam pro sportovní filmy slabost. Musím ale uznat, že Zrození šampiona má se sportem společného asi tolik, jako já s americkým fotbalem. Fotbal se tu řeší tak možná až poslední půl hodinu. Je to hlavně o zdánlivě neslučitelných světech, které si k sobě najdou cestu, o rodině a lásce ke svým blízkým. Co mě ale dostalo, byla postava Sandry Bullock. Ta postava je napsaná skvěle, což o to, ale Bullock je tu vážně famozní a svýho Oscara si zaslouží plným právem. Když se nasrala na hustý negry a zpražila je před jejím domem, tak jsem jí věřil každý slovo. Před tím jsem Sandru moc nemusel a její filmy nejsou mým šálkem (až na Nebezpečnou rychlost), ale poslední dobou si vybírá role fakt dobře, nehledě na to, že čím je starší, tím je v lepší kondici a v šatech vypadá fakt strašně sexy. Zrození šampiona se dá nejlépe charakterizovat jako mile natočený pěkný film. Někomu to může přijít bezduchý, někdo na tuhle notu přistoupí a nechá se zatáhnout. Je jen na vás. Chcete modrou pilulku nebo červenou? PS - mladší brácha je super, jednoto takových chci prosím! ()

pirulka

Mám rada filmy nakrútené podľa skutočnej udalosti, a musím uznať, že tento film má veľmi peknú myšlienku..samozrejme veľký obdiv patrí hlavnej hrdinke, pretože málokto by sa zachoval tak ako ona..no pre mňa kúzlo tejto snímky akoby vyselo niekde nadomnou a mňa sa vôbec nedotklo...pripúšťam pár milých scén, no v podstate som sa nudila. Sandra Bullock bude mať pre mňa asi navždy pečiatku Miss špeciálny agent :D ()

haWranka

Velmi hezký film, kdy jsem první cca půlhodinu proklínala a bulela jsem dojetím (ta scéna v prádelně, no to bylo hrozný...). Pak se ale všechno tak nějak otočilo a vylezl z toho příjemný film plný naděje. Sandra Bullock taky konečně ukázala, že umí i vážné role! ()

Nix

Tyhle filmy mne dycky chytnou za srdce. Mám rád sportovní příběhy dle skutečných událostí a tady to funguje. Je pravda, že nebýt Sandry, tak film je poloviční, ale proto tam je a její výkon mne opravdu nadchl. Film se umí tvářit vážně, ale dokáže i pobavit, je to skvělá kombinace, tohle by nemělo uniknout žádnému sportovnímu nadšenci. ()

Beaten

Inspirace skutečným příběhem a to, že vyjímečně si člověk může vygůglit toho frajera pod skutečným jménem a nalezne plno stránek o jeho životě a úspěších, to vidím jako velké plus. Bohužel filmu něco k dokonalosti chybělo... ()

wito

silný príbeh, ale bohužiaľ až príliš presladený na to, aby mohol dvíhať latky filmovému žánru. rozumiem tomu, že niekoho takéto príbehy berú, mňa by to dostalo možno tiež, keby to nebolo tak neoriginálne a až gýčovito priehľadné. ()

Baru.89

Naprosto skvělé drama od kterého jsem ani na chvíli neodtrhla oči. Big Mike naprosto parádní postava s kterou jsem se dokázala vžít, soucítit s ní. Hlava rodiny a zároveň trenérka Sandra Bullock hrála svoji roli perfektně, opravdu mě v tomto snímku mile potěšila. Příběh o je to zajímavější, že je podle skutečného příběhu a opravdu je na co koukat! Parádní podívaná ! ()

mirak2

Nemozem tomu uverit, Sandra Bullock sa mi pacila v nejakom filme a ze tomu filmu pomerne dost pomohla! Velmi prijemne a dojimave dielko o zahodeni predsudkov a pomoci tomu, kto to potrebuje ()

Euchrid

"Patosácké" hollywoodské drama, které právě proto a přesto zaujme. Rozhodně s patosem a hrou na city ale tvůrci nešetří, a vlastně to ani není na škodu, protože je to prostě tak krásný příběh, že ve mně ty emoce vyvolal, i když jsem je čekal a vlastně po nich ani netoužil, protože už jsem je ve společnosti amerických filmů žažíval tolikrát. Sice je to až občas až moc všechno krásné a dokonalé, a trochu ta emoční prvoplánovitost nešla pod nos, musel sem stejně filmu podlehnout a napsat, že se mi líbil. Moc. A sandra je výborná. ()

Tanner

A je to tu zas. Film, který by měl na mnohem víc, kdyby nebyl tak přeslazený a klišovitý. Takto sám sebe zbytečně připravuje o působivost. Když si dáte pár oblíbených bonbónů, výborně si pochutnáte. Když jich sežerete dvě balení na posezení, určitě si je nevychutnáte tolik a bude vám tak maximálně blbě. Kdy už tohle ti Amíci pochopí? Jinak jsem byl příjemně překvapený tím, že S.B. umí hrát. Nicméně já si nepřipadám povinován sedat si na pozadí jen proto, že film je opatřen jistojistě úspěšným trademarkem "podle skutečné události". ()

crjules

Prijemny a neobycejne vlidny film, ktery dokaze pobavit , dojmout a pohladit. Bullock jsem nikdy nemusel, ale tady si me po par minutach ziskala. **** a pul. ()

Alojs

Drama s trochou té slzy na krajíčku, se špetkou filmové naivity a nezbytné hrsti lehkého humoru. Ač podle skutečné události, nemohu neregistrovat jistou scénáristickou vypočítavost. Na Oscara bych to neviděl, pravděpodobně ani na tu nominaci na nejlepší film, ale to neznamená, že půjdu pod čtyři hvězdy. Tyhle dvě hodinky byly příjemné. Stejně jako Sandra. Její výkon není navzdory očekávání vůbec uřvaný, ale naopak. Oscar za příjemně civilní roli? Proč ne :) ()

stiewe

Silný příběh jedné jedné rodiny, která se nebála vzít pod svá ochraná křídla někoho naprosto neznáméno a dát mu všechno, lásku, domov, vzdělání, životní příležitosti. Jeho neuvěřitelná povaha ochranáře se zúročuje na všech frontách. Když do už tak skvělého filmu přidáte Sandru Bullock, která předvádí něco co od ní už nikdo neočekával a všem vyrazila dech, Dostanete zážitek, který se vás opravdu dotkne a né jednoho donutí k slzám. Oskar víc než zaslouženě a nominace taktéž. ()

iKosser

All right then. Vždycky když mám hodnotit, tak se zamyslím a řeknu si - bylo to teda fakt tak dobrý? No, dnes jsem si to říkat ani nemusel. Vím, že se tento film zařadil mezi mé oblíbené a to na jasné hodnocení stačí. Fakt super - 91% ()

Bezmenny

Sandra zabodovala. Quinton zrejme ešte viac. Užíval som si celý film. Užíval som si každú "Michaelovu" reakciu. Jeho odpovede. Prosto, všetko. A prečo len 4* - pretože takýchto filmov tu už bolo a zrejme aj bude, pretože som dej odhadoval dopredu bez najmenších problémov, pretože z každého kúska sálala Amerika (čo ja moc nemusím). Ak by ten príbeh sám o sebe nebol silný, ak by to nezahrali tak super ako to zahrali, tak by to bolo o dosť menej. Ale to sa nestalo.... A pozrieť si to určite treba. ()

chicab8

Dosud nepoznaná herecká poloha Sandry Bullock, i když zpočátku jsem nemohla překonat nový look (blondýna?). Hezký příběh (typický american dream a dokonce pravdivý) dávající naději, že se to může stát i vám, obyčejným smrtelníkům, stačí smysl pro rodinu a krapet toho talentu na cokoliv. ()

Gromit

Další vykalkulovaný film, jež útočí zejména na slzné kanálky. Ale je natočen s obdivuhodnou profesionalitou, nepřekračuje hranice dobrého vkusu a ani chvíli nenudí. Tím nejlepším, co nabízí, je ovšem znamenitý herecký výkon Sandry Bullockové, právem oceněný Oscarem. Co dodat? Pokud jste byli nadšeni z Milionáře z chatrče (který hrál "na city" podobným způsobem), budete nadšeni i z tohoto filmu. ()

TSZ

Snímek o tom, jak to může dopadnout, když se talentovaného mladíka ujmou správní lidé. Určitě bych si dovedl představit hlubší pohled do duše toho chudého kluka z ulice (třeba namísto fotbalových scén, protože americký fotbal je pro mě stejně velká neznámá), ale nelze nevidět úžasné herecké představení Sandy Bullock - její energická "matka pluku" je prostě dokonalá, nepřipouští si jakékoliv pochyby a vždy si jde za svým. Nejde než zatleskat. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)