Ach, ty vraždy!

všetky plagáty
TV spot 2
Česko, (2010–2012), 10 h 59 min (Minutáž: 87–100 min)

Réžia:

Zdeněk Zelenka

Scenár:

Zdeněk Zelenka

Jiřina Bohdalová, Václav Jílek, František Němec, Filip Blažek, Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Petr Kostka, Martin Kraus (viac)

Doktorka Kalendová, advokátka v důchodu, často pomáhá svému vnukovi Kamilovi, nepříliš šikovnému policistovi, řešit vraždy. Nebojí se vyšetřovat v přestrojení, v čemž jí pomáhá i to, že je ochotnicí a má spoustu kostýmů. (Česká televize)

Recenzie používateľa Tosim k tomuto seriálu (4)

Hřích profesora Sodomky (2010) (E02)

Zdeněk Zelenka se nevyhne nejrůznějším klišé (zobrazení profesora a jeho rodiny, náhled na mládež), ale hlavně díky netlačení na komediální pilu a skutečně reálnému výkonu Viktora Preisse bych tuhle epizodu ohodnotil na 70%. ()

Tajná mise docentky Rybkové (2010) (E03)

Téměř v každém díle dostane na frak některý z rozumových faktorů detektivního žánru. Tady je mi například záhadou, jak je možné, že se doktorce Kalendové všichni tak bez okolků svěřují. ()

Smrt lobbisty Mansdorfa (2010) (E04)

Téměř všechny díly byl Kamil vylíčen jako nekňuba, který všechno zkazí a jenž by si bez pomoci babičky skoro ani neškrtl a najednou po tom, co ho vyhodí od policie, díky svým znalostem, zkušenostem, dedukcím a nasazení získá práci u lobbisty, kde může brát pětkrát víc, než u policie. ()

Archiv Felixe Burgeta (2012) (E06)

Vítězství komediantství nad detektivkou. Bohdalová už je otravná, záměna dvojčat zbytečně komplikovaná...jistě, jsou téměř stejná, ale, to si fakt nikdo nevšimne, že nemluví s Kalendovou?? ()