Sophia Loren jako prostitutka Pupa, Marcello Mastroianni jako gangster Charlie a Pierre Brice jako zamilovaný komisař jsou největšími magnety svěží komedie. Charlie přinutí Pupu, aby mu byla po vůli. Svérázné ženě však jde gangster brzy na nervy, a tak přemýšlí, jak ho dostat za mříže. Díky komisaři se to může zdařit, avšak ani pouliční kráska nemusí vyváznout bez šrámů... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Ťažko povedať, či veci, odohrávajúce sa v tejto komédii sú zrovna klišé, spájajúce sa s bláznivou komédiou. Možno aj hej, len také nekonečné fackanie ženy už začne byť časom trápne a pôsobí to, no povedzme že až primitívne. Film ale obsahuje zopár dobrých hlášok, čo je to, čo ho u mňa vyťahuje aspoň na slušný priemer. Inak tu máme prostitútku, ktorá sa vymaní z bludného kruhu do ďalšieho bludného kruhu manželstva s tyranom. Ten má byť akože roztomilý, ale ako som písal, mal som ho iba za primitíva. Záver musí byť patrične akčný, aby sa splnila predpokladaná šablóna a Pierre Brice osedláva tentokrát namiesto koňa auto. Ak by som mal film chápať ako feministickú komédiu, to si radšej na nejaký rozbor v tomto smere vyberiem niečo vhodnejšie a viac vydarené. ()

dopitak

Jednoduchá rovnice - tenhle film nemá původní starý dabing, protože (když pominu politickou cenzuru, ale to se vždy dalo stříhat) tehdejší dramaturgové z ČST či Barrandova prostě správně usoudili, že film stojí za hovno. Nezvládnuté gagy, nevidím nic vtipného na tom, že Sophii neustále mlátí (dost tvrdě) pěstí nebo dlaní do obličeje. Pierre Brice je hezoun, co snadno mohl ve své době konkurovat i Alainu Delonovi. MM nemá roli, na které by se mohl vytáhnout, kromě toho zmíněného fackování, a to je spíš hanba všech, že se do toho vůbec pustili. Produkci měl na starosti Carlo Ponti. Dobrej je ten taxikář a zápletka s maskováním důkazů. Sophia Loren už v období spíš "stará vydra" než sexy kost. ()

MarekT

Pár let nazpět se v jednom z mnoha rozhovorů nechala Sophia Loren slyšet, že když jí přicházely nabídky na další společný film s Marcellem Mastroiannim, tak je přijímala, aniž by si vzala do rukou scénář. Pravdivost jejích slov se mi pak potvrdila v souvislosti s tímto filmem... Rozverné úvodní titulky připomínající dobové filmy Woodyho Allena skvěle naladí, ale oproti jemu a jiným současníkům - od Sellerse přes Funése po naše parodie - zde není větší množství zapamatování hodných gagů, plus se tu vyskytuje na můj vkus až moc "fyzického" humoru (budu se opakovat, ale zase ten italský naturel). Přesto ale právě titulní dvojice je důvod, proč snímek subjektivně i nadhodnotit. Nesouhlasím se zde častými výtkami, že Marcello je mimo roli, on je to spíš jen nezvyk vidět jej jinak než v obvyklé vlídnější poloze. Navíc si říkám, nakolik se v těchto pohledech podepisuje český dabing (vyrobený pro již zaniklou kabelovou televizi MGM), s kterým jsem se neúspěšně pokoušel poprat, abych nakonec dal přednost německým titulkům... Valerie Zawadská je sice schopnou dabérkou, ale na Sophii se moc nehodí, připadal jsem si, jak kdybych sledoval Peggy ze Ženatého se závazky. A ještě větším přešlapem je obsazení hlavní mužské role Pavlem Rímským, který mění charakter postavy a bere Marcellovi i tu v pozadí schovanou již zmíněnou vlídnost. Dovedu si představit, že být snímek v naší distribuci o nějaký ten rok dřív s tradičním obsazením Vladimíra Brabce, tak by zde byly komentáře o něco méně kritičtější. Nicméně dabing nedabing, nejvíce se přijetí snímku odvíjí od toho, jak kdo moc je příznivcem žánru či obsazení. Přičemž u mne převažuje ta radost z toho, že spojení MM-SL-crazy vůbec kdy vzniklo. V jejich filmografii se tomuto filmu blíží už jen spolupráce s Alessandrem Blassetim v padesátých letech, kdy tehdejší díla trochu jiná, více lokální a dobová. A ač jsem hovořil o nepříliš husté koncentraci podobných momentů, sekvenci s hledáním zapalovače se dá jen stěží odolat a rád se k ní budu vracet. 70% ()

Vančura

Zpočátku mi to přišlo přiblblé až hrůza, ale postupně mě to svým způsobem dostalo. Některé dialogy a situace jsou vážně vtipné a herectví dvou legend Loren & Mastroianniho je natolik samo o sobě zážitkem, že povýší i sledování takové kraviny na dosti příjemných 90 minut. Nebýt těch dvou, dávno by se na tehle film nejspíš zapomnělo (i když soudě dle minimálního počtu zdejších hodnocení u nás stejně není moc známý). ()

Pink.Panther

• Italská turbulentní groteska podle novely Cornella Woolricha. Sophia Loren tu funguje jako liskací panna pasáka Límečka Čárlího (Mastroianni) , Pierre Brice je bez náčelnické čelenky nevýrazný a vedle italských hvězd jen průměrný, ve své tradiční vedlejší roli vyniká Aldo Maccione. Komentovat ústřední duo Loren & Mastroianni je jako nosit dříví do lesa. Snad jen dvě poznámky – jejich charisma přidává jednu až dvě hvězdy a Loren hraje 29 letou lehkou děvu, ve skutečnosti byla starší. Divákovi tento věkový rozpor však zůstane dokonale utajen (aneb sexbombou i ve 40 jako včera dnes a zítra). Tak možná ještě jedna replika Mastroianni-Maccione, když je stále tak aktuální: „Mohli ten telefon napíchnout? Ale ne, proč, jsme jenom zločinci a ne úředníci, novináři nebo poslanci!“ 👍 Produkce: Compagnia Cinematografica Champion ()