300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Rychleji

Všechno skvělé. Herci, střih, grafika, scénář... no prostě všechno kromě režie. Ach... Proč máme půl hodiny koukat na sex který je naprosto nesmyslný a zákonitě musí nutit každého kdo zná alespoň trochu helénské historie tlouci hlavou o sedadlo před ním. To už se teď vážně točí sex scény jen z toho důvodu aby tam byly bez ohledu na příběh?! Film kromě toho obsahuje i další zbytečně dlouhé scény, ale tahle nebyla jen zbytečně dlouhá, ale i naprosto zbytečná. Další chyby filmu by se daly popsat jako "nehorázná přeplácanost" nebo taky "kýčovitost" a předchozím 300 se to nevyrovná. Ach, režie (ale teď vážně, proč pokračování takového filmu nechávají člověku co natočil dva filmy, z toho jeden "TV film"?). ()

Pink_Doll

Jen krev, bitva, násilí a smrt. Co jiného taky od toho asi čekat... Ale oceňuji, že velice plasticky ztvárněná krev stříkala do rytmu hudby. Za to palec nahoru :) A nejzábavnější byla samozřejmě erotická scéna na lodi. ()

tejuczka

Zklamání přišlo v prvních 10 minutách sledování. Čekala jsem od toho víc, například to, že 300: Vzestup říše, pokračování 300: Bitva u Thermopyl bude OPRAVDU POKRAČOVÁNÍM tak superní jedničky. Sparťané se ukázali jen na začátku a na konci filmu, jejich pověstně Auu Auu Auu jsem slyšela v poslední minutě filmu, což si zasloužilo ukápnutí slzy, že jsem se konečně dočkala rudých plášťů. Podle mě zbytečně vyhozené peníze, děj o ničem.... Sexy psychopatka Eva Green byla pouze sexy psychopatkou, která vedla Perské loďstvo,.. větší klišé než nadržená ženská s permanentkou k psychologovi jsem ve filmu snad ještě nezažila. Dávám 2 hvězdičky jen za můj obdiv a odkazu k prvnímu dílu.... :( ()

Reyak

Béčkový pokračovatel slavné jedničky, který se snaží tak navázat na svého předchůdce, až to působí přehnaně a uměle. Postava Xerxe ztratila vážnost a Artemisia, jako hlavní záporák, to nezachrání. ()

MartyArt

Nechápu,proč dneska frčí počítačová krev, tady vypadala jako podle tutorialu na YouTube. Rada pro budoucí režiséry, když nevíte co dál, dejte jako antagonistu badass ženskou se zlatou páteří na zádech. Nezapomeňte, aby klidná postava vykosila loď peršanů a úspěch je zaručen :-D ()

mcclane412

Až do teď jsem to nevěděl, ale Eva Green je moje životní láska. Tuhle roli šílený ojebávačky si užila dosyta a já si to užil parádně s ní (bohužel mluvím o filmu...). Proti ní stojí nějakej homlesák, kterýmu by se měla dát přezdívka discount Gerard Butler, ale co člověk nadělá, soubojům se i tak nedá nic vytknout. Jen by mě zajímalo jestli dřív byly všechny koně ohnivzdorný... počkat kde se ten kůň vůbec vzal na lodi??? To je jedno hlavně že při tom cvalu dGB donutil peršany k nedobrovolnému dárcovství krve... ale stačí tak 3, 4 litry na osobu, víc by bylo do očí bijící tarantinosmus. Pak zase trochu Evičky, protože erekce už ochabuje, aby nám připomněla kdo je tady šéf a pak zase dGB někomu něco amputuje atd. atd... Přímočarý, ale mě tahle prostoduchá šablona bohatě stačila, nicméně kdyby tam nehrála Eva, tak by to nebylo ani na 3 hvězdičky a to bez nadsázky! Doopravdy si nevzpomínám kde naposledy někdo, někdy takhle moc táhnul celý film, takže prosím víc rolí psychotických magorů, nebo víc rolí ve kterých může dokázat svůj herecký talent nebo prostě kde ukáže kozy. ()

michalkop odpad!

Nehorázná strašně nerealistická sr@čka - vykradačka zpomalených záběrů z Matrixu, nerealistické CGI záběry počítačové animace (z toho papundeklové ateliéry a zelená stěna přímo dýchá na každém rohu), všude spousta červeného slizu (ani se nedá říct krve), snaha šokovat za každou cenu (polibek s useknutou hlavou), spousta zavádějících faktů (no jo, Hollywood), oslava brutálního násilí, ale hlavně mučivá nuda - 300 je sice samá akce, ale nemá duši! ()

nestiik

Pokračování "třístovky" se mi moc líbilo. Schválně jsem se nedíval před sledováním na žádný trailer ani děj a opravdu mě to překvapilo. Čekal jsem pokračování prvního dílu, který skončil otevřeně a v domnění, že další díl bude navazovat, ale nebylo tomu tak. V celku dynamický děj mě opravdu držel v napětí celou dobu sledování. Až na hlavního hrdinu, kterého mohl zahrát, jak někteří namítáte někdo s větším charisma, je to opravdu dobře natočené i obsazené. Akorát scéna se Šemíkem, který skákal přes hořící koráby, se mi zdála už hodně nadsazená (což je celý film, ale toto už mi přišlo opravdu hodně..). ()

prengel

No tak teraz takpovediac prišiel na psa mráz, ak som prvej tristovke dal za štyri, druhej budem musieť dať nezaslúžene päť, ale vďaka za to záporácke sólo pre Evku Zelenú a celkovo veľmi milé prekvapenie od tohto neočakávaného filmového pokračovania. ()

Mukade

no posrali to - hlavná záporáčka Evka Green bola tak sympatická a príťažlivá (nie Artemisia, ale Eva) a hlavný klaďas tak necharizmatický a svojím šibnutým šťastím a prílišnou dokonalosťou až nesympatický, že výsledok ich záverečného súboja ma vooobec nepotešil ba pokazil mi náladu :))...................Ináč, každému súdnemu človeku by bolo jasné, že keď prijme ponuku sexu, ktorá ide popri nejakej požiadavke, tak tým vyjadruje aj súhlas s tou požiadavkou a keď to po sexe odmietne tak v našom prípade by smrť bola na milión % istá. Čiže moron a slaboch a nepriamo zradca Themistocles... A imbecil Snyder či ktorý chuj to vymyslel LOL..............update po 1 dni: znižujem z 3* na 2, pričom 2* sú za Evu. Nebyť nej tak je to odpad, šupačina úbohá, nesiaha to prvej tristovke ani po členky. ()

james11

První třístovka byla skvělá a mě bylo víceméně jasné, že dvojka na ni mít nebude, ale řekněme, že jsem asi pořád čekal moc. Butler se dal těžko nahradit, ale mě nový hlavní hrdina docela seděl, takže s tím jsem ani problém neměl. Ale bitvy na vodě nejsou tak záživné jako byly na suchu, navíc si nemyslím, že se jim úplně povedly. Eva Green jako hlavní záporačka, hm, nebylo to úplně ono. Xerxes měl takovou zlou auru (i když tady mu ji značně ubylo), ale ona mi přišla prostě jen šílená - praštěná. Do téhle chvíle se film ještě držel, ale poslední bitva, kde na sebe všichni vyběhli, protože "proč čekat, i když jsem to dělala celou dobu do teď..." Jasný chápu, že tam chtěli dát záživnější bitvu, ale takhle blbě to namontovat. Škoda, nemuselo to skončit tak špatně. ()

Batman

Krvavá řež podruhé.Jak to dopadlo?No, velmi dobře.Výměna režiséra jde znát,a Murro zkrátka není Snyder,proto z toho nejde cítit takové nadšení pro věc,jako v jedničce.Themistokles zase silně zaostává za Leonidasem,ale kdo čekal něco jiného?Jenže i přes tyto neduhy je druhá 300 velmi dobrým filmem.Skvělé akční sekvence,skvělá hudba,skvělé postavy(hlavně tedy Artemis) a opět skvělý vizuál Zacka Snydera.I když Vzestup říše nedosahuje kvalit jedničky,i tak jde o skvělý film na který byste se měli kouknout(a nejen jednou).83%. ()

NeverEver

Nepoucitelna! Vedela jsem ze zadny pokracovani 300 nemuze byt dobre a i presto jsem si zkazila vecer. Jedine co bylo dobre, byly vykradene a zopakovane napady z puvodniho filmu a vse okolo byla nastavena omacka. Kdyz uz chteli natocit dobry film "jako 300", proc si proboha nevybrali jine tema (v Antice jich jsou stovky). Aspon by se nedostavila nuda a znechuceni. Takhle fakt ne. Dokonce se jim ani nepovedlo vybrat dostatecne charismatickeho hlavniho vudce/hrdinu. Kdyz uz ho do kapsy strcila i Eva.... 1* je mozna nespravedlive, ale oni mi poslapali muj oblibeny film a za to se tresta! ()

terordemon

"Ukážeme im, že Grécko radšej zomrie na nohách ako by malo žiť na kolenách." ... Stále je to super masaker aj keď mnohým asi bude vadiť že už sa tam toľko nebojuje. To je dané hlavne tým že príbeh už nieje taký jednoduchý ako v prvej časti a hlavnú úlohu zohrávajú Aténčania a tý sú predsa len oproti Sparťanom sračky. Vlastne oproti Sparťanom je každý sračka. Stále to však ma brutálne tempo a nádhernú vizuálnu stránku, pri ktorej sa zdá že nepozeráte film ale komiksové políčka čo je úplne super. Themistokles nie je síce taký frajer ako Leonidas ale aj on vie ako sa správne porcuje Peržan. takže stále je načo pozerať. Celá séria 300 má nádherne spracované bojové scény v ktorých si môžme naplno vychutnať všetky detaily a pritom je všetko nádherne prehľadné. Všetko je podporené svelými hereckými výkonmi medzi ktorými vyniká hlavne Eva Green. Psychopatická Artemisia je v jej podaní neskutočne mrazivá femme fatale. Odporúčam isť na 3D kde hektolitre krvy perfektne striekajú do obrazu. Skoro so potreboval stierač na tie okuliare. Trochu zamrzel strašne otvorený koniec, ktorý ale na druhú stranu aj navnadil na ďalšie pokračovanie. Takže ja sa už teším keď nabudúce Atény a Sparta spoločne nakopú Xerxovi tú jeho božskú namyslenú riť. ()

JCS

já 300 prostě žeru, sice to není jednička, ale moc si to s ní nezadá a troufnu si říct, že si šlapou na paty, nicméně Leonidas, je Leonidas ... :) ()

flouny8

Čekal jsem pokračování příběhu z prvního dílu, epochální bitvy a dech beroucí efekty. Místo toho jsem dostal pár soubojů a tarantinoské stříkání krve všude okolo. Aspoň po vizuální stránce Vzestup splnil má očekávání. Jen se asi pánové od filmu zapomněli podívat na konec jedničky, protože se to tu krapet rozchází. Pokračování je vlastně pohledem před 300, na události po 30, ale hlavně souběžné dění na jiných místech. A Eva Green je skvostná potvora, s mocným hrudníkem. ()

Davidamper

Tento díl nemá s předcházejícím nic společního (kecam - jsou okopírované některé záběry a pohyby, které se v první 300 staly vyhlášené). Každopádně! Nemá svaly - všeobecně, kromě NĚKTERÝ komparzistů (kteřé celkový dojem nevytrhnou), akční stránku - herci při bitevní choreografii "netančí", charismatického hrdinu a ani záporáka - ten ani koule nemá. A spojení filmu s fyzikálními zákony je neprosto vyloučeno. Nuda a potoky digitální krve kam se podívám. Tohle být prvním dílem, tak ten druhý nikdy nevznikne. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014