300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

ciapok

postavám chýba ozajstná motivácia; tá cákajúca krv je detinsky hlúpa; Eva Green svoj sexepíl aj herectvo nechala v šatni. ()

Herrydos

Opět namíchaný krvavý koktej podle prověřeného receptu jen s dvěma přísadami navíc Evou a 3D. Obě se povedli a Eva tomu dodala ten zprávný krvavý šmrnc byla radost se na její krvavé řádění dívat. 3D se taky povedlo ale občas na sebe až nezdravě poukazuje zpomalovačkami a krví mířenou na diváka ale mě to zas tak moc nevadilo. Ale přesto se musím přidat do tábora těch co říkají že jistý pokles v kvalitě oproti jedničce tu je ale mě ho bohatě vynahradila pěkně udělaná akce pěkně zákeřná Eva a to vše v moc pěkně krvavém 3D s odřenýma ušima plný počet 5* ()

ArchAngel_

Původní 300 bylo neokoukanou originalitkou ... tím tenhle druhý díl ztratil hodně z svého WOW efektu ... ale to neubírá nic na to, že je vizuálně ohromující a navrch tady přibylo pěkných pár hereckých výkonů. Za mě dobrý .... možná fakticky i lepší než jednička, ale stejně ta bude vnímána vždy lépe. tak uvidíme, co třetí díl ;). ()

Sbisa22

Do kina jsem šel na tento drasťák s mojí EX. Ona fňukala, že je tam na ní až moc krvavých scének a já naopak žasnul. nelituju toho, že jsme nešli na romantiku. :D ()

3logix

Pokial ide o efekty, zvuky a akciu, film je fajn... ale chýbalo mi tam niečo z prostredia v ktorom sa to (akože) malo odohrávať... celý film je vsadený do komiksového ponurého tmavého prostredia, ktoré nemá s tým gréckym absolútne nič spoločné. Nie je to však úplne na zahodenie, pozrieť sa to rozhodne dá a historická pointa bola prekvapujúco celkom dobre vystihnutá. ()

machopoltar

nevedel som ze ludske telo ma 15 litrov krvi,,,,,,,,,,,,,su filmy,,ktore sa jednoducho nemozu opakovat,,respekt tocit volne pokracovania,,taky film je jednoznacne 300,,,, niekedy ked akoze mali pracovat nacionalisticke emocie som sa usmieval,,,,ale nevadi ked si tento film clovek pozrie,,,,,,,,,,,,davam plne 3 koli eve,,,ta to vie,,normalne som mal z nej strach,,,, ()

SeeSaw

O trochu více sklapovaček.O krapet méně dialogů a o něco kratší stopáž. Vlastně to mohli přibalit ze zadu jako bonus k jedničce na DVD. P.S.: Opravdu pevně doufám v to, že historici mají po jedničce jěště nějaký ty vlasy k vytrhnutí.///60%/// ()

Tempter

Aneb na hranici odpadu. Ani se nebudu nijak odvolávat na předchozí "díl", protože s tím má tahle sračka společné snad jen dva tři retro záběry na Butlerovic reka. Jinak nic, žádné geniální obrazové komposice, žádný snesitelný heroický patos, žádný charismatický hrdina... Apropo, kdo proboha obsadil do hlavní role tu nulu s designem a výrazem 40-ti letého extraligového hokejisty, který se právě rozhodl ukončit kariéru ?!? A z celého toho mišmaše si pamatuje jenom to, že mu zbyly snad všechny zuby... A to, že tak krásní a jistě i chytří lidé jako Evička Greenů či Lena Headey jsou ochotni tímto způsobem ohrožovat nejen svou hereckou kariéru, ale veskrze i celistvost své osobnostní integrity, to už nechápu vůbec. Huáááááááá, ble. Jo a ty panoramatické "HD" zaběry "krajiny" bez jediné normální barvy byly taky na blití. To POMO: Zajdi k sexuologovi, něco není v pořádku. ()

sun.eagle

* za levou polovinu Evy Green. * za pravou polovinu Evy Green. Jo je tam pár solidních soubojů připomínajících se svými cákanci galonů krve obří mlýnek na krvavé maso ale to nezachrání jinak nudný film. ()

jimilala

Ač se to jmenuje 300, tento počet tam nemá valnější význam a jedná se pouze o signál divákovi, že to bude něco podobného jako 9 let starý snímek. Dějově i časově se trochu doplňuje a prolíná s předešlou „třístovkou", jsou tam ale určité rozdíly: Oproti prvnímu dílu to má daleko větší spád, hlavně dějový, což bych hlavně přičítal faktu, že je shrnut další časový úsek, ještě navíc doplněn různými retrospektivy a vysvětlivkami. Themistokles je o fous víc komiksovatější. Chvilkami si člověk připadá jak v nějaký béčkový počítačový hře z roku 1994, ale to je vlastně celý záměr filmu. Co mi brání dát plný počet hvězd, je oproti původnímu dílu, větší „bijáčnost", myšleno proložení hláškami ( „myslím, že příště až se proti sobě postavíme, rozpoutá velký peklo" atd). Samozřejmě u většiny jsem se zasmál, ale teď zpětně hodnotím, že vlastně trochu kazí celkový obrázek filmu. Co mě dále trochu vadí, bylo to hraní na city, který tam v určitých chvílích byly cítit z každého jediného vojáka (srdceryvná scéna otce a syna a jeho poslední věta....zvracím...). All in all jsem se ale dobře bavil a takovýhle film za 4 hvězdy si rád pustím znova.... ()

io.

Dívat se na to dá, ale je to až kýčovité. Krve tam stříká tolik, že i zaměstnanec jatek by se divil a Tarantino by byl štěstím bez sebe, že má následníka. Jinak je to vizuálně skvěle udělané a hercům bych taky nic nevytýkal - hráli jak o život. Ovšem do dějin se ten film asi nezapíše, nemá čím. ()

mad.dog

Jako fajn, ale žádný kulervoucí testosteronový běsnění se neopakuje. Což je škoda, páč Evča Green byla ochotná ukázat i ty svoje dva materiály, za to jsem byl opravdu rád. Jinak Stepleton nedokázal navázat na charisma Butlera a to filmu hodně srazilo. Howg. ()

Stalker85 odpad!

Taková kokotina že to se jen tak nevidím. Impotentní scénář, režije kvalitní jak výrobky made in bangladéš, obsazení herců tak nesympatickejch že to snad ani neni možný a jejich výkony tak ubohý že to je až k pláči.Hlavně že tam z kdejaký drobný tržný ranky cákaj hektoliotry krve..fakt debilita nejvyššího formátu. ODPAD! ()

kratajirka

Ale kdeže. Tohle je starořecké porno. Svalnatí borci s kudličkama v rukou a nad nimi DOminantní Evča. To je BigBang GangBang jak vyšitej. Takže jakýpak copak. :) Tohle se musí líbit všem. Dobře - lesby možná zapláčí! ()

Denzen

Nie je to v podstate horšie ako jednotka. Akcie je tu poriadne veľa, vizuál je nádherný a náhrada Stapletona za Butlera mi vôbec nevadila, veď tomu chlapovi tiež sadla rola bojovníka veľmi dobre. Bohužiaľ problém vidím v príbehu. Film už nemá čím ohúriť, veľa vychytávok sme videli v minulom diele a jediné, čo sa tu dá považovať za nový prvok sú bitky na lodiach (z toho tá posledná kopíruje tú predtým). Ale inak stále slušná zábava. ()

TomQ

Vizuálně velmi poutavý film, který ale bohuže jinak nemá co nabídnout. Vizuální orgie jsou tak úchvatné, že to dokonce stačí i na 3 hvězdičky. Snad každé políčko filmu by se hodilo jako obraz či pozadí plochy na počítači. Pochopitelně nečekejte realitu, hra světla a stínu je extrémně přehnaná - a právě proto tak efektní. Jinak je ale film úplně prázdný... Násilí je vyobrazeno velmi nereálně - krev cáká z každé rány takovým způsobem, že divák nabude dojmu, že staří Peršané a Řekové byli ve skutečnosti balónky naplněné červenou tekutinou. A nesmírným způsobem je nadužíván efekt zpomaleného záběru seknutí mečem do [doplňte_libovolnou_část_těla] spojeného s krvetryskem. To je zajímavé možná 5krát, efektní možná 10krát, ale pokud je zpomalení použito v 50 % případů, je už to moc... Děj ani hodnotit nelze (téměř neexistuje), postavy také ne (vše je velmi nadsazeno a posazeno až do karitakur). ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014