300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

George.Camel

Taková jatka ve filmu snad ještě nebyla, snad kromě Terminátora. Ale ono je to vlastně v pořádku, agresorům se museli postavit čelem a mečem. Těch zpomalených záběrů mohlo být ve filmu méně, ale nevadily. Co mi ale už pekelně lezlo na nervy, to byl ten polévající prach nebo smetí, zkrátka, to bylo ve filmu stále a ve 3D je to ještě více zdůrazněno. Chápu, že to bylo na efekt, ale i v tomto případě - méně, je někdy více. Jinak s filmem spokojenost, nebýt té blbosti s koněm na lodi a ještě, když proběhne ohněm ... Škoda, že nenechali pokračování natočit rovněž rež. Snydera, asi by byl film ještě lepší. ()

blondboss

Pokračovanie starovekého eposu v digitálnom štýle Snydera, len o niečo viac sofistikovanejšie. Avšak čo bolo najväčšou slabinou tohto snímku, bola nuda. Jednoducho som sa nebavil, prišlo mi to veľmi kŕčovité a oproti prvému filmu to bolo o dosť menej atmosferické. Najviac som si užíval Evu Green, ktorá tu skutočne zahrala nechutne "prolhanú děvku". Toto sa tvorcom podarilo. Každopádne ale lepší priemer. 65 % ()

CrazymanM

Trochu jiný,než Bitva u Thermopyl,přesto opět výborně stylizovaný,akční,krvavý film!Sice tak nějak pohádka,ale skvěle se na to dívá! ()

dzules

příběh mě zase tak moc neoslovil a ani ty záběry mi nepřišly tak úchvatné jako u Thermophyl, prostě opakovaný vtip není už vtipem ()

wallax

Znovu to isté? No dobre...z pevniny sa prešlo aj na vodu, príbeh trošku šťavňatejší ako minule...ale...rovnaký vizuál (je samozrejme absolútne ukážkový), rovnaký zvuk, rovnakí sixpackári (tentokrát už nie len zo Sparty ale z celého Grécka). Nebyť tam Evičky, ktorá vytasila svoje parádne trojky sťa by čerstvo augmentovanej fitness 20tničky tak ma z gauča postaví asi len hlásenie môjho musculus sphincter vesicae. Jednoducho dva krát to isté za sebou nie je najlepší spôsob ako potešiť diváka (toto funguje snáď iba pri porne a aj to nie vždy). Mať tak slečnu Zelenú (Green) v prvom dieli ako si to rozdáva s veľkohubým Gerardom "This is Sparta" Butlerom tak by tento snímok ani nemusel vzniknúť. ()

Elephant13

Tak tohle mě absolutně nebavilo. Akční scéna= slowmotion. Digitální krev? Hektolitry digitální krve! Spousta lidí upravilo hodnocení na základě koz Evy Green.Proto těch 64%(můj názor) Bohužel dvojka "tříkila" se nepovedla. ()

Thovt

Po jedničce a seriálu Spartakus jsou všechna digikouzla spíš jen mlácení prázdné slámy, dvojka navíc ještě víc odpovídá představě "oživlé hodiny dějáku" Barta Simpsona a je na hony vzdálená patetické, ale důstojnost si držící původní Millerově látce. Divím se jenom, jak dobře podala Eva Green v zásadě dost trapnou a prvoplánovou hlavní záporačku. ()

Jokerada

Přehnaný sequel, který ale potěší fans komiksu (i když už to není tak kvalitní, jak 1), ale i běžného diváka hledajícího vypínač mozku a vzrušení zároveň. ()

yazik odpad!

Hloupost. Naprosto nekonečně velká hloupost. Jinak to popsat nelze. Nechápu, jak může pár lodiček zadržet takovou flotilu. Stačilo jen doplout na břeh, všechny zabít a po půl hodině mohl být konec. Takhle z toho zbyla jen fraška. ()

LindaVa

Jo, jasně, je to trochu přehnaný hodnocení ale Eva Green si jej zaslouží. I jako zarytá heteračka musím přiznat, že na tu scénu v kajutě jen tak nezapomenu.. ()

Kokos

Zbytečný film, zmatený scénář, nezajímavá režie a hlavní hrdina mi byl ukradený. Ukradené mi bylo i jak film dopadne. Hvězda za Evu. Snažila se, byť křečovité scény jí to vůbec neusnadňovaly. ()

BaffoSK

Už pri prvej bitke (bitka pri Maratóne), som vedel, že tento film bude super. Moja predtucha sa vyplnila. Úchvatné efekty, charizma postáv, to všetko pre mňa tvorí 300: Vzostup Impéria. Samozrejme, Sullivan Butlera nenahradí svojou charizmou, ale v roli Themistokla mi padol presne tam kde mal :) 97% ()

RomaS

Testosteronový masakr! Nijak jinak to vyjádřit ani nejde. Oproti svému předchůdci vizuálně nemá co nového nabídnout. Ale jako klasická dvojka všechno je tu na druhou. Proč taky měnit zaběhnutý slow-blody-masacre motion systém, když funguje. Dvojnásobné množství hlav bez těl a končetin všech délek tentokrát nestříkají, ale přímo plavou v potocích řecko-perské krve. Námořní seperbitvy, steroidový megaválečníci, ohnivý váleční koně, brutal sexy velitelka, zlatý obří bůh, jednoduše všechno bylo krásně učesané a stylizované do maxima. Méně řečí, více akce, více krve, více sexu. Prostě všeho moc. ()

mik3shka

Nepoutavé herecké výkony, ohyzdná Eva Green, která celý film vypadá, jako by prochlastala celou noc a následně problila celý den (a síťované punčochy? WTF??) No, alespoň ty vnady ukázala a tím potěšila chlapské publikum, když už nic. A naprosto nezajímavý příběh, parazitující na prvním díle. Takže jediné, co mohu opravdu vyzdvihnout je vizuální zpracování - to byla radost pohledět. ()

wrána

Nuda, bohužel. Moc se mluví, vlastně skoro jen se mluví, což není nutně špatně, ale prostě hrdinům tohoto dílka člověk věty jež vypouští z úst prostě nevěří. Tři hvězdy za ztvárnění, opět úžasné, ale děj a spád prvím 300 nesahá ani po kotníky. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014