300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Jespi

Když jsem četl, že si Eva Green kompletně ukradla film pro sebe svým ohromujícím výkonem, čekal jsem bomba pecku a konečně pořádný herecký výkon v hlavní ženské roli. No, stalo se to, že si Eva Green ukradla svým průměrným, ne nijak uchvacujícím výkonem, naprosto podprůměrný film. Snaha o udržení stylu prvního 300 tu byla, bohužel nějak to celé nedávalo smysl. Zpomalovací efekty, které měly v první díle naprosto uchvacující účinek, zde byly tak přemrštěné, že jsem v polovině filmu znuděně každý tento efekt komentoval slovy, "a kdy nám ukážete zpomalenej holub z nosu?" Kdyby se tento film nastříhal a vložil do prvního 300, s tím, že jde o obohacení děje a doplnění o vedlejší postavy, zřejmě by to mělo vyšší přínos, než snaha o samostatný film. Abych jen nekritizoval a snažil se najít něco pozitivního na filmu...hmm... krátká stopáž. (Ono, když se odeberou titulky a ta zpomalená stopáž, tak se vám ze 102 minut stane 70 minut čistého děje, a to uteče jako voda). Ale pravda, pohledu na nahou Evu Green nikdy neomrzí, kdyby toho trošku přidali, dal bych snad i 3*. 30% ()

peetriss

Přiznám se, že u druhého 300 jsem velmi tápal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Noam Murro se chopil nelehkého úkolu pod producentským dozorem Zacka Snydera, který mu nasadil předchozím filmem laťku poměrně vysoko a myslím, že v rámci možností obstál. Ve vyváženém poměru se zde střídá líbivý vizuál s otupující předigitalizovaností, ale toto jsem očekával. Příběh je jednoduchý, ale pořád se něco děje, a divák tak má stále co sledovat, byť se to s tou krvavostí občas až úsměvně přehání, navíc to nejednou nápadně připomíná Spartaka. Tyto vizualizované bojůvky by začaly po chvíli unavovat nebýt opravdu zajímavého ozvláštnění v podobě neskutečně se vyžívající Evy Green, kterou již nyní v březnu, pasuji do jedné z nejvíce sexy mrch roku. I ze samotného Xerxese (jehož jméno nese komiks, který byl inspirací filmu) učinila bezvýzmanou vedlejší komickou figurku. A za Evu Green tedy ta čtvrtá hvězda. 70% ()

Marrty3

Očekával jsem film, který mě potěší, ale nikterak nenadchne. Ovšem to jsem se mýlil. Vzestup říše je plnohodnotný blockbuster, jenž jsem si velice užíval. Místy jsou slabší pasáže, čehož jsem se u #1 nedočkal. Nicméně, asi jako každý to srovnávám s předchozím dílem. Je pravda, že oproti němu je to slabší, přesto je to jako samostatný film velmi vydařené. Děj má spád, člověk se nenudí. Role Themistokelese je dobře vybrána a skvěle zahrána, což je další kladný bod. Jediné co mě lehce zklamalo je animace. Je jí tu (stejně jako u jedničky) opravdu přehršle, každopádně zde je pro mě méně přijatelná. Krev je odbytá, je jí mnoho, ale nevypadá ani trochu reálně, ba dokonce dost lacině. Oproti slowmotionům, které jsou vynikající. Třešničkou na dortu je ona. Takže za mě, skvělý snímek, kterému do dokonalosti chybí málo, možná mu i trochu škodí to, že je pokračováním tohoto úspěchu. ()

Mauric

Řemeslně precizně odvedená práce, bitky super, Eva Green je exkluzivní záporačka, ale má to spoustu (i když drobných) ale. Co měly znamenat ty CGI krajinky v pozadí? (aneb měsíc na půl obzoru) Minutové umírání a hudba o 5db více než by bylo zdrávo by se daly pochopit, ale ten sex v podpalubí? Jako vážně? Úplně nelogické chování postav je někdy až dechberoucí. Mno, ale logiku, historickou přesnost či fyzikální zákony zde čekat nemůžu, že? ALESPOŇ SE *vulgarismus* AMÍCI *vulgarismus* MOHLI *vulgarismus* PODÍVAT, JAK VYPADÁ *vulgarismus* TRIÉRA!!! Uff... 70% ()

lucijelucije

Kdyby záleželo pouze na tom, jaké film má efekty, určitě by 300: Rise of an Empire měl spoustu kladných kritik. Jenže v dobrém snímku, by nemělo záležet jen na tom, jak daleko doletí uťatá hlava, a kam až doletí rozřezaná ruka s krví. Hodinu a půl hledíte na krvelačný zápas, při čemž jinak výborná E. Green svou roli zhostila tím, že zabíjela pohledem. Kdyby do tohoto filmu obsadili levný kompars byla by to pro tyto tvůrce mnohem levnější varianta. ()

iampatrik

80% Jsou prostě filmy, které nemusí mít promyšlený příběh, kde herecké výkony jsou nezapomenutelné o to víc vyšperkované scénářem. Jsou i filmy, kdy se člověk usadí a nechá se unášet akční stylizovanou válkou, kde není důležité prvně zmiňované. Já se královsky bavil, určitě stejně jako u jedničky. A ona přestylizovanost a "překrvenost" už prostě k Třístovce prostě patří. A já bych si dal z radostí další takový film. ()

yoco

Parádní způsob, jak se učit dějiny. Každopádně je trochu škoda, že děj příběhu je trochu smýván do pozatí množství krve ve filmu. Ale určitě je to hezký film pro zpříjemnění dlouhého večera. ()

Duch217

Příběhově mi to přišlo dost podobný jako jednička, ale hlavní rozdíl byl v tom, že král Leonidas byl frajer a Themistokles nemá šanci se mu vyrovnat. Nicméně Eva Green tomu dodala šmrnc :D Jednička pro mě byla něco novýho, tohle bylo skoro to samý, akorát s horšim hercem, takže proti prvnímu dílu dvě hvězdy dolu. ()

ondrula

Není to tak dobrý jako jednička, ale pořád se na to dobře kouká. Epických záběrů a digitálních efektů je snad ještě víc než v prvním díle. Pořád je to ale jen comicsový blockbuster pro hloupé Američany, takže je třeba rezignovat na očekávání nějakých autentických historických reálií. Přesto mi tam poměrně dost vadily takový skutečnosti, že třeba Řekové neoblékali hrudní pancíř (zřejmě proto, aby herci mohli vystavovat své homosexuální břišáky) anebo vystajlované prostředí babylonského dvora (opravdu až trochu moc sci-fi). Zklamanej jsem byl z opravdu málo sympatických a charismatických hlavních postav. Nejvíc mi ovšem vadily absurdní šplíchance digitální krve, které ohodí celou obrazovku pokaždé, když bojovníci sebe sotva dotknou. ()

Drirr

Jakoby tvůrci druhé třístovky dostali strach a řekli si, že je přece nemůže nějaký Spartacus překonat. A tak nám obrazovky zaplavují hektolitry digitální krve od začátku do konce a sem tam se vyšpulí i nějaká ta ňadra (ne že bych si v případě Evy stěžoval). Bohužel narozdíl od první třístovky už nejde o stylizaci, ale o posedlost, která bohužel v mnoha případech už nudí. Bez zpomalení už se neobejde nic, souboje digitálních lodí se zají po první bitvě a hlavní hrdina má totálně nulové charisma. A tak nám tu zbývá krásná Eva. Která kromě toho, jak je krásná, si tu roli i neskutečně užívá a herecky strká do kapsy úplně všechno a všechny a všude. Takže jenom tobě tam Evo posílám dvě hvězdy a 40 % ()

jasiska

Vyzerá to niekedy ako strašná haluz a tých rečí o slobode a demokracii s otrokmi v pozadí je toľko až mám cukor za ušami a hlava sa mi od irónie krúti. Na druhej strane, príbeh má rýchly spád, postavy sú dobre napísané a veľmi intenzívne stvárnené a človek sa pri pozeraní rozhodne nenudí. Tiež som sa potešila Sullivanovi Stapletonovi, hoci som v tomto asi v menšine :-) Celkovo hodnotím dosť pozitívne. ()

Hyb_rid

V podstatě bych k Rise of an Empire měl jen 2 výhrady. Příště vybrat lepší casting crew, protože předat hlavní roli po bouráku Butlerovi neskutečně normálnímu Stapletonovi to chce buď odvahu a nebo absolutní zatmění, pravda není to Sparťan ale i tak vypadá spíš, že by mohl Evě Zelené dělat děvku než protivníka :-)) A druhá výhrada je moc zbytečných keců čímž by se film dost zesvižnil, teď nemyslím flashbacky do minulosti ale zbytečné mlácení prázdné slámy v podání athénských senárorů apod. No a k přednostem ... jednoznačně Eva Green a její přednosti, stejně jako minule povedený vizuál(snad jen toho slowmo bylo až trochu příliš) a trocha té minulosi Xerxese než se stal megagájem na trůnu :-) ()

Hanes88

No už to prostě není Bitva u Thermopyl. Jako proč ne, ale tento film vlastně kýčovitě vznikl na základě velkého úspěchu prvního dílu - a to se mi fakt nelíbilo. Že tam dali efekty, které používali u Spartakuse, mě už dnes nijak neuchvátí, takže to mé hodnocení nevylepší. Eva Green jako Artemesia byla sice fajn, ale celkový dojem mi to fakt nevylepší. 45%. ()

Paldiny

Zatiaľ čo sa prvá 300 efektne vysporiadala s Thermopylami, tá druhá rozhodla ukázať boj z iných frontov. Príbeh zároveň vysvetlí čo Perzsko-gréckemu sporu predchádzalo a spoznáme nové presvedčovacie metódy, ktoré ani s vyvrcholením nemusia zákonite uspokojiť. Grécka strana však nemá vodcu typu Gerarda Butlera, ešteže tá perzská prichádza s nebezpečnou Evou Green a navrátilcom Xerxesom. Jatky sa okrem súše odohrávajú tiež na mori čo je osviežujúca zmena. Narozdiel od jednotky chýba ten rezký sound, ktorý tak perfektne kontrastoval s typickými spomaľovačkami. Bubnový doprovod je síce fajn, ale pre obdobný masaker sa hodí tvrdšie pozadie. Krv spolu s testosterónom znovu cáka na míle, rovnako tiež pochybná viera v byrokratickú demokraciu. Pokračovanie po vizuálnej stránke postupuje ešte ďalej a chrlí na nás doposiaľ nevidené farby, ale ako celku chýba filmu ľahkosť predchodcu, niektoré pasáže sa vliekli až príliš. ()

buzzwoody

Oproti jedničce je to o dost slabší, možná proto, že jednička mile překvapila a dvojka nemile zklamala. Hlavní herec nudný a nevýrazný, což je první velké mínus. Oproti prvním dílu, kdy každý kousek akce doprovázelo vzrušení a pocit (do pytle ten mu dal!), tak tady mi to přišlo jako strašně impotentní akce, která se mi zdála místy i hloupá. I když narážky na první díl potěšily, tak to bylo to jediné, co mi společně s Evou Green na filmu nevadilo a za scénu, kdy Eva odhodila svršky, dám i třetí hvězdu. Akční film by ale měl vypadat tak, aby si člověk při jeho názvu vybavil jednu z akčních scén (takhle to aspoň já mám u jedničky) a ne erotickou scénu. Jo a to CGI pozadí bylo strašný. ()

eromar

50% - Velký zklamání, celou dobu jsem se dost nudil. Děj prakticky nulovej, postavy nezajímavý, i ta akce to ve mě prostě neroztepala tak jak jednička. Jediný opravdový plus Eva Green a její full frontal. ()

Ollie235

Epické, opět. Ano, je to vesměs stejné jako první díl, ale proč měnit něco, co tak dobře funguje? Mnozí tu píšou, že je to podruhé nebavilo, u mě to platilo naopak. Rise of an Empire vizuálem (pro mě překvapivě) možná i překonává svého o 8 let staršího předchůdce a jsem tak nesmírně rád, že Murro oproti Snyderovi nic zásadního neměnil. Litry krve, zpomalené detailní záběry, dlouhé pohledy - to vše mezi nelítostné souboje a výborné scény na moři perfektně zapadá a musím uznat, že takhle jsem se v kině nebavil hodně dlouho (pochvalu zaslouží i dokonalé využití 3D). Jedinou výtku mám k tomu, že Sullivan Stapleton na podobnou roli poněkud postrádá charisma, ale díky dokonalé Evě Green, výbornému tempu a epickému soundtracku tuhle maličkost s chutí přehlédnu. Skvělý zážitek a poměrně velké překvapení. 5*. ()

Gumrice

Je to tady. Konečně jsem se dočkala. Moje milovaná třístovka na nalodila na moře a bitva o sjednocení Řecka může začít. Je až neuvěřitelné, co tvůrci dokáží přenést na plátno. Vyzdvihnout musím určitě hudbu, zvuky, velmi šikovnou kameru - zpomalené záběry opravdu fungují - v tomto případě děkuji za 3D, které se na plátně vyplatilo. Za zmínku stojí masky, Santoro je vizuálně dokonalý, herci výborní až na Stapletona, jako Themistokles mi tam nějak nesedl, pro mě to byl málo chlap. Ale všechny drobné nedostatky tady jednoznačně zachránila (moje milá) charismatická Eva Green, nikdo jiný se na tuto roli nemohl hodit lépe. Její (typicky) psychicky narušená, pomstychtivá Artemisia okořenila Vzestup říše a já jsem celý příběh hltala jako malý děcko. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014