300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Ashar

Většina komentářů mužské populace zde sepsána, byla provázena erekcí, což potvrzuje i název filmu Vzestup říše. Venku se stále víc otepluje, voda ve vodních nádrží také, doporučuji zajít na nějaké to koupaliště a trochu se zchladit. Krvavá pohádka o Thermistoklasovi mi moc poučného nedala, jen jsem měl obavy aby mi nevyšplíchla nějaká ta krev na obličej. No chudáci, kdo na to zírali ve 3D. Má milá žena po deseti minutách zavřela očička a spinkala. Řezničina typu já na tebe a ty na mne ji nezaujala, řešíme to doma aktuálně s našimi dvěma syny, kteří jsou stále v sobě a myslím si, že jí to stačí. I k nějakému tomu krváku mezi našimi dvěma rváči také dojde. Tento film doporučuji všem milovníkům bitek, krve a všem řezníkům. I nějakého toho šikovného řezu se zde naučíte. No a těm normálním doporučím raději romantickou večeři ve dvou. Tři hvězdy za to, že jsem neusnul a za to, jak Thermistoklas přeskakoval z loďky na loďku na koni. ()

ruhebitte2010

Je pravda, že první půle má i pomalejší momenty a člověk si musí trochu na nového leadera zvyknout, ovšem pak se dostaví pořádné orgie(nejen sexuální) :). Herecky zcela dominuje Eva Green a až za ní Lena Headey a Sullivan Stapleton. Kvituji, že se nejedná o klasickou "dvojku", ale vlastně dějově paralerní a budoucí příběh s jedničkou. Vizuální stránce nelze nic vytknout. ()

pajik

Všichni tady mluví pomalu nebo hluboce (asi proto, že tehdá byl každý Řek filozof a každý Peršan skrytý Řek) a neustále se motivují siláckýma řečma. Pak se na pár sekund poperou a znova si jdou na úrovni pokecat. Pokud by se někdo i tak bál, že mu kus děje uteče, je všechno podstatné ve zpomaleném záběru. Tedy asi polovina filmu. První 300 byla obrazově velmi povedená a pěkně utíkala, protože po jednom zlém Peršanovi bylo třeba zabít většího a zlejšího Peršana. To už se u druhého filmu zopakovat nepodařilo a i když se tu pár zhlédnutelných záběrů najde, celkově se nemůžu zbavit pocitu, že jsem se mnohem víc nudil, než bavil. A ačkoliv spoustu krve u takovýchto filmů očekávám (čti: vyžaduji, protože si v Americe určitě nastudovali, že to tak bylo:), neustálé šplíchance digitálního slizu mě neskutečně iritovaly. ()

dopita

Nějak v tomhle filmu nevidím nic, co by nebylo v předchozím Zacka Snydera. Vizuálně dobrý, akční scény jsou sice vymazlený (hromada zpomalených efektních záběrů), ale postrádající potřebný švih, chlejstance krve působěj samoúčelně, i když vypadaj docela dobře a celkově je to trochu nuda. Kladem je akorát Eva Greenová a její kozy, ale ty už jsme stejně všichni viděli. ()

Fary

Není to tak zajímavý jako první díl a musím říct, že český dabing někdo vyloženě zprasil, ale jinak se to dá. ()

Greenpeacak

Grécko... krajina, nad ktorou svieti tisícero sĺnk, ktoré žiaria na každom rohu a epicky vrhajú lúče spoza mračien na morskú hladinu či obilné láne. Cool. ()

Milan25

Hodina a půl laciného green screenu, rádoby důležitých keců a zpomalené počítačové krve. Těžká pruda, absolutně jsem se nebavil. Po první třístovce propadák o hromadu tříd níž. ()

Junglista

Stapleton sice charismatem nesahá Butlerovi a jeho bandě ani po kotníky, ale to je překvapivě celkem malá vada na tomhle "sidequelu" k první 300. Protože na nedělní podvečerní film je to ideální kandidát. Mozek neni potřeba, kouká se na to pěkně (hlavně na Evu Green he he, to je správná bitch i co se hereckýho výkonu týče) a až na úsměvný detaily, jako že všichni aktéři maj cca 20 litrů digitální krve a azbest jim odolnost proti ohni může závidět, netrpí třístovka dvojkovým syndromem. Aspoň u mě ne. ()

SirSez

A to jen za Evičku Greenovou, jinak WTF?! Těží ze jména povedené 300vky, hlavní hrdina mě nedonutil oprášit helmu a Xerxes vyznívá roztomile... ()

Ripley

Vzestup říše má v první řadě nevýhodu v tom,že jde o pokračování veleúspěšného hitu.Film trpí tím,že je téměř ve všem horší než díl předešlý.Je to klasický neduh "dvojek".Technicky a vizuálně je na tom stejně jako díl předešlý.To je dobře.Problém je však v tom,že se sice divák kochá,ale není již překvapen.Vše jsme už viděli v "jedničce" nebo v seriálu Spartacus.Scénář spichli stejní tvůrci jako minule včetně Zacka Snydera.Není to průšvih.Oba příběhy do sebe zapadnou jako skládačka,ale posun k horšímu tu oproti předešlému scénáři každopádně je.Největší průšvih tohoto filmu je casting.Tohle byl pro mne castingový masakr.Dvojka nemá oproti jedničce postavu,které by divák fandil.Obsazením nevýrazného Sullivana Stapletona Vzestup říše totálně potopilo.Stapleton je absolutně nevyhovující typ pro takovou roli.Vzhledově i herecky.Chybí i pořádný záporák.Eva Green mi jednoduše nesedla.Uvěřit jí vojevůdcovství a souboje mi činilo velké problémy.Nemohu nezmínit scénu na konci filmu,kde se Themistokles prazvláštně "vznáší" na koni.Tohle byl obrovský úlet tvůrců ať už jako nápad-scéna,ale především nechápu jak s dnešními trikovými možnostmi mohli trikoví specialisté tuhle scénu tak podělat. ()

Hadriel

WB a Legendary investovali peníze téměř na jistotu. Nemusí řešit jestli si film na sebe vydělá. Díky úspěchu jedničky a masivní kampani pro dvojku jim nezbývá než odhadovat kolikanásobek rozpočtu si nakonec odnesou. Prvotní recenze byli rozporuplné, tak jsem šel do kina s nižším očekáváním a po prvním shlédnutí musím říct, že to není úplně špičkový film, nicméně je to důstojný nástupce jedničky. Technická stránka, bitky a bullet-time jsou dle očekávání výborné. Přebytek krve mi nevadí, spíš její umělost. Stapleton jako hlavní hrdina je netradiční, ale o to je to možná lepší. Většinou nemám rád ty ultra skvělé, neohrožené, bezcitné, válečně založené a jako muži chovající se hlavní hrdinky, ale Eva Green v 300, je úžasná výjimka potvrzující pravidlo, roli psycho hot dračice zahrála luxusně. Pokračování 300 je tak trochu pohádka, takže veškeré to čachrování okolo lodí jsem v klidu přešel. Co mě ale opravdu praštilo do očí je kůň běhající mezi válečníky, z lodě na loď, skrz oheň do vody a zpět na loď s takovou grácií, jako by to snad dělal každý den. +++ Eva Green + Dobře sladěná hudba z povedenými slowmo souboji. Ve 3D opravdu vtáhne do dějě. ()

Darth Maul

Zack Snyder dokázal v prvom filme majstrovsky skombinovať pátos a audiovizuálne radovánky, zatiaľ čo Noam Murro v oboch prípadoch vysoko prestrelil. Ako film na jedno pozretie, ktorý vám vybije z hlavy starosti náročného dňa, je to ideálne. Mohlo to však byť niečím vyberanejším, pretože jednotlivé bitky grécko-perzských vojen sa veľmi dobre dopĺňajú a tvoria tak zaujímavý historický rámec. Je mi to ľúto aj z toho dôvodu, že Murro mal vo svojej hereckej družine silný tromf v podobe Evy Green a jej dvoch ratolestí. ()

Mitin

Nelituji, že jsem byl v kině na 3D. Takhle jsem si film dlouho neužil a do ničeho nebyl tak zažraný. Vizuální efekty jsou naprosto úžasné a bez nich bych si to nedokázal představit. Moc nechápu, že někteří postrádají Butlera, protože Stapleton se toho ujal bez problémů. V některých částech mi bohužel film vyloženě nesedl, například jak se ze Xerxeho stal bůh(??), což už se vymyká tomu, co se doopravdy v historii stalo.. Ale narozdíl od Bitvy u Thermopyl se mi líbilo zapojení více taktik a vetší rozmanitost prostředí. Málem bych zapomněl na soundtrack, který atmosféru doslova nabíjel. A i přes to, že to bylo založené hlavně na efektech a děj už nebyl tak dobrý, dávam 5*. ()

vander19

Čo napísať ku novej 300ke??? Ešte ako študent som vždy na hodinách dejepisu obdivoval Spartu. Bola pre mňa ukážkou toho ako má vypadať armáda, ktorá si podmaňuje svet. V novej tristovke som sa práve toho bál, že tvorcovia ukazujú Atény, ich ľodstvo. Atény sú a budú z historického hľadiska vždy tou časťou Grécka, kde sa rodilo vzdelanie, myslenie, politické smery, ale nie to čím je korenie tohto filmu a to vojna. Samozrejme hneď na úvod ako to bolo aj v príbehu o Leonidasovy nám Themistokles ukáže parádne kombo. Vlastne celý začiatok bol fakt dobre spravený a pútavo vypráva príbeh celého Grécka. Vypráva príbeh, ktorý sa odohráva popri tom ako Sparťania bojujú pri Termopylách. Má len jednu slabinu a tou je to, že Themistokles nie je taký rečník ako bol Leonidas. Jeho predslovy a príhovory ku mužstvu nie sú tak emotívne a zdalo sa mi, že nevie tak bojovníkov naľadiť ako veľký Leonidas. Tiež pochybujem, že práve perzskému ľodstvu by velila žena. Aj keď v podaní Evy Green je Artemisia perfektná a mala moje sympatie. Čakal som, že King of God Xerxeses sa viac zapojí do diania. Keby som nebol videl klasické 300 tak by som bol určite veľmi spokojný. Keby Sparťania skôr predviedli svoje umenie...Keby, Keby, ale inak v pohode.... ()

FARGO

Překvapivě lépe natočené než Snyderova 300. Akční sekvence jsou monumentální, mají grády a hlavně jsou živé. Oproti staršímu bratrovi chybí této třístovce prokreslený hlavní hrdina, místo toho je tu Eva Green, která je naprosto skvostná! ()

Prochy38

Ano, ano, ano, není to 300: Bitva u Thermopyl. A ano, S. Stapleton není G. Butler. A? Já ani nechtěl, aby to bylo to samé. Schválně jsem si o filmu nic nezjišťoval, ani jsem si nečetl historii řecko-perských válek, abych si film nepokazil, a to se mi povedlo. Jak moc se to drží historických pramenů přesně nevím, zdá se mi, že to celkem jde, ale do detailů jsem to nestudoval. Rozhodně mě nejvíc potěšilo, jak to bylo zasazeno právě do doby, kdy Sparťané táhli, poté bojovali a i padli u Thermopyl. S. Stapleton to hraje moc dobře, nemá to potřebné charisma, ale ani si na nic podobného nehraje. Hraje těžkou úlohu, kterou Themistokles má a jde mu to právě tak dobře. Akce je úměrná tomu, jak moc ji lze v bitvách na mořích vůbec realizovat, což mě taky moc těší. Má to sílu, akce je dost, aby to mé touhy naplnilo. Do toho Eva Green, kterou jinak moc nemusím - nelíbí se mi, ale tady byla neskutečné sexy. L. Headey hrála to svoje taky znamenitě a moc se jí dařilo hrát Sparťanku právě takovou, jaké je známe ze školy. Rád bych vyzdvihl ještě hodně povedené 3D a vynikající soundtrack. U mě 99%!! To procento navíc, co chybí k 300: Bitva u Thermopyl :) ()

Dyas

Jak byl první díl příjemné překvapení, plný akční řežby a litrů krve, tak druhý díl je spíše zklamáním. Příběh celkově za to nic moc a akční souboje na lodích mě osobně moc nebrali. Hlavní hrdina Themistokles nemá charisma jako král Leonidas alias Gerard Butler, ale zas enám to vynahradí taková Eva Green, která byla famozní. Tu jsem si vychutnal nejvíc z celého filmu, je fakt sexy a začíná se mi dost líbit. Už v Casino Royale se ukázala v dobrém světle. Poslední bitva byla povedená, to musím uznat. Třetí díl i přesto uvítám, protože mám takové filmy rád, tentokrát by se mohla odehrávat válka opět z pohledu sparťanů, které bude vést David Wenham a jeho královna. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)