300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

sovel

Nuda, nuda a nuda. Pár rádoby efektů, něco málo prvoplánové brutálnosti. Oproti původní třístovce úplnej ubožáček. Hlavní hrdina nemá takové charisma jako Gerard, ta Grínovic šťáva nic moc i když se snaží a není tak marná. Od půlky filmu jsem se nudil a to je zlé ... konec s Lenou trapný. ()

maestrum

Bez pochyby horší než 1. film. Hrdina bez charisma, film bez napětí, Lena zapsaná jako zlá královna ze Hry o trůny mi jako zachránkyně Themistokla, potažmo Řecka nesedí. Alespoň kozy Evičky bez trička potěšily. ()

Mykie

Slabší odvar původního 300. Přestože se téměř nehneme z bojiště, (oproti Snyderovi, který často odbíhal zpátky do Sparty), přijde mi film málo konzistentní a akce je taky jaksi málo. Noam Murro má ale určitě budoucnost, vizuál je nádherný, vzduch je plný drobných částeček ať už prachu nebo ohnivých jisker a když dojde k potyčkám, jsou plné nápadů a skvělé akce. Postavy jsou ale ploché a nevýrazné stejně jako herci. Jediná Eva Green (která nemůže být plochá už z podstaty) má co hrát a hraje to výborně. Je smutné, že všechny ty vyrýsované chrabré válečníky strčí do výstřihu, eh pardon, do kapsy, jediná ženská. Jó to takhle film Artemisia: Revenge of the greek slave o její minulosti, to by bylo pošušňáníčko :-) ()

The_Exile

Tak natočili druhou. Druhou přehlídku naolejovaných břišních svalů, zpomalených záběrů na krev cákajících po litrech, inspirativních proslovů a špatných CGI efektů. A nechybí ani porno, nekrofilie, otcovská láska a drsná Lena Headey, která nakonec všechny zachrání. ()

CZBios

Výborná nadstavba na první díl. Očekávejte více příběhů, lepší grafiku, efekty, hodně prostorových efektů. Detaily vztahů mezi postavami, očekávejte souvislosti jak se události seběhli v podobu popisující první díl. Začátek pomalejší, měl jsem trochu šok, zbytek super. Polovina paráda, konec famózní. ()

danny79

S efekty je to tu obcas prehnane, nektere zpomalovacky v soubojich maji spise blize pocitacove hre nez realite, ale je to unosne, vizualne atraktivni a velmi dobre se na to divalo. Zpracovani je na velmi slusne urovni, akce je dost a je take dobre povedena, herci jsou uveritelni, dej ma tempo, patos na hrane. Prijemne prekvapeni. ()

r3musko

Pokračovanie 300ky sa nesie v duchu holywoodskych poračovaní - viac krvi - viac akcie - viac spomalovačiek - viac všetkého. Bohužiaľ v tomto prípade je pokračovanie (tak ako to už býva) skôr sklamaním. Začnem teda od pekne od začiatku. Priznávam, možno som trochu preháňal keď som hovoril "viac akcie". V skutočnosti to vyzerá, že tých akčných scén je tam porovnateľne ako v jednotke, s tým rozdielom, že sú vypilované do ešte väčšej digitálnej dokonalosti s množstvom digitálnej krvi. Krv strieka všade, dokonca aj na objektívy kamier a vyzerá to naozaj efektne. V tomto smere nie je čo vytknúť. Príbeh ešte slabší ako jednotka a tam to vyzeralo na pár stránkový scenár. Jednotka aspoň ponúkla zaujímavú myšlienku 300 vycvičených vojakov proti 1000000. V dvojke už vidíme (samy to o sebe hovoria) bojujúcich roľníkov a obchodníkov. Ono by to až tak nevadilo, až na to príšerné obsadenie. Nikoho z tých manekínov som si nedokázal odľúbiť natoľko, aby som mu fandil v boji, alebo aspoň zapamätal jeho meno. Sullivan Stapleton (Themistocles) sa charizmou nevyrovná Leonidovi z jedničky a Eva Green bola úplná katastrofa. Vychudnuté dievča, ktoré vyzeralo akoby vypadlo z metalového koncertu sa hrá na drsnú mrchu a ani trochu som jej to neveril. Posledným sklamaním pre mňa bol soundtrack, čakal som nadupanú hudbu v štýle jednotky so sprievodom elektrických gitár. Film nie je taký zlý, ako sa z mojej recenzie môže zdať, no čakal som viac. Hlavne preto že jednotka bola prelomová a vryla sa mi do pamäti, obávam sa, že na dvojku rýchlo zabudnem. ()

Laslo

Tak film som úspešne pozrel a celkom zaujímavý boj aj dialógy niet čo dodať film aký má byť.Pár zlých animácii ale aj tak to neovplivnilo celý film takže som spokojný z výkonom hercov aj z filmom. ()

JancakV

Bohužel to na kvality filmu 300: Bitva u Thermopyl, jehož je tento film pokračováním, nedosahuje. Ústup od skvělé comixové vizualizace, divné předěly, horší dialogy a vypravěč, to všechno ublížilo celkovému dojmu. ()

pa3k16

Teeda, tu sa na efektoch nešetrilo...a vyplatilo sa. Veľmi šťavnatá skupinová terapia mečmi, oštepmi a inými nástrojmi. Scenáristicky dobrá nadstavba Bitvy u Thermopyl....Vynikajúca kamera, choreografia, bojové scény, potoky krvy...nie som fanda historických filmov tohto rázu, ale toto mi zachutilo. ()

lineker

To co bylo v jedničce dobře vypadající "inóvum" (myšleno obrazové zpracování) vám pochopitelně v pokračování už dech nevyrazí (i když krve, poletujících končetin a hlav určitě přibylo). Těžko lze dělat i scenáristické velotoče, pokud se má autor držet komiksové předlohy. Pro mne efektem nešetřící pokračování, které ovšem nenabídlo žádný větší posun. A nebýt impozantní Evy Green i mé hodnocení by bylo průměrné. ()

smajki

Po výborné jedničce jsem se jako malý těšil na plánované pokračování a byl jsem spokojen. Bitvy na vodě mi sice nepřišly až tak atraktivní jako původní přesilovková řež na souši, taky jsem čekal, že se Sparťani včele s královnou zapojí do akce dříve. A tolikrát omílaný hlavní hrdina... I toho jsem přijal s respektem. Každý nemůže být Buttler. Sečteno podtrženo, hodina a 3/4 kvalitní podívané s hektolitry krve konzistence kečupu mi vykouzlilo úsměv na rtech. ()

HAEM

Pěkné druhé pokračování řežby řecko-perských válek. Když si nevšímám některých špatných historických souvislostí, tak film působí velice dobře. Je to neustálá akce, která nabere diváka na vlnu a jenom občas lehce zpomalí. Na druhou stranu bitvy a souvislosti mezi nimi jsou historicky správně, což u amerického filmu vždycky ocením. Příběh je samozřejmě upraven, aby byl koukatelný pro všechny. Slow-motion, řezání končetin, potoky krve vše vypadá moc dobře. SHRNUTÍ: Stejně dobré pokračování první 300. Akce, krev, řezání i koukatelný příběh. 80% ()

eexDon

Für mich - 80%, - /poněkud nadstavovaná kaše stavící na 1. veleúspěšném dílu a Amíci se to snažili všemožně skrýt, bojové scény + ta 1. erotická nějak nedotaženy - chyběla ta energie a tempo bojových scén z 1. dílu/, + /už méně národních keců o svobodě - to jsem byl fakt rád, už to aspoň nepůsobí jako zfilmovaný manuál boje proti teroristům, jelikož Arab = terorista, bojové scény + digitální krev se taky docela povedly, ikdyž to trochu odpadlo oproti 1. dílu, tempo/hudba/akorát délka/dějové propojení s 1. dílem a také ta jedna jediná, zato ale dost výživná erotická scéna která aspoň za něco stála, obvykle takové scény nemusím, jsou trapné, nebo jsou směšně trapné, ale tady to konečně bylo ono, i s tou hudbou u toho, akorát byla jaksi nedotažená, tak jako ty bitevní scény a také Eva mě potěšila a to jakože velmi - nejvýraznější postava filmu - to bylo fakt ono - správně temná a zabijácká/, hodnocení - obstojné pokračování, které mě mile překvapilo, nečekal jsem moc, ale dopadlo to dobře, hlavně díky nezměněnému stylu, menšímu množství keců o svobodě a Evě, poznámky - Sullivan mě moc nepotěšil, ten svalnatej blb se Gerardovi nevyrovná, to se teda zase tak moc nepovedlo ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)