Frozen

• Veľká Británia Frozen

ViktorEl

Pre mňa veľké prekvapenie. Adam Green dokázal z minima vyžmýkať maximum. Stačili mu výborne hrajúci herci, lanovka, zopár vlkov a vytvoril výbornú mrazivú atmosféru s pocitom strachu a beznádeje. Von je teplo, ale z tohto filmu mi pár krát prešiel mráz po chrbte. 70% ()

ashtangi

Chvilkami jsem si říkal, co to dělají a v hlavě mi kolovalo milion lepších způsobů jak se zachránit. Také tam byla spousta blbostí, třeba když se chudák holka počůrá. V takových podmínkách jí to těžko mohlo uschnout a ona je po zbytek filmu v pohodě a má suché gatě. Mohlo jí to přimrznout k sedačce nebo ke kůži atd. Nebo když si celý den na sluníčku povídají a v podvečer se rozhodnou, že tedy něco zase zkusí :-o. I přes se mi to tak nějak líbilo. ()

KOZEL84

Tak podle mě je tohle paráda!Paráda je sledovat to doma v teple (venku je hnusně zima,tak sem aspon' otevřel větračku na posílení atmosféry;).Už ten nápad je svou jednoduchostí boží a pochybuju,že si na tohle nevzpomenu pokaždé když jen uvidím lanovku.Je mi úplně fuk jak moc je to s nepravděpodobností a hromaděním (a že se to sere kde může) průserů přepísklé,protože bez toho se prostě žádný americký ''horor'' neobejde.Tady mi to nepřišlo zas až tak velmi nasírající a to hlavně (!!) kvůli výborně mrazivé a depresivní atmosféře.Jo no horor.Tohle je totiž mnohem větší hrůza než většina ''bububu'' hororů a nebo nedejbože ''kretén s ostrým inštrumentem'' rádoby hororů (a proboha živého,který dementní pomatenec napsal k Predátorovi do kolonky žánr horor???!!).Když k tomu připočtu hudbu,neseroucí herce,hned několik možných nejhorších způsobů ukončení existence ze kterých se uskuteční sice jen jeden,za to podle mě ten snad nejhorší (taky sem nad tím párkrát přemýšlel a došel k tomuhle)a to že sem se ani chvilku nenudil,dává mi to 4,5.To se zaokrouhluje nahoru ne;)?U mě hodně dobrý! ()

Morico

Lepší průměr, zkrátit to o 20 min a je to na 4 hvězdy. Podobné filmy které jsem viděl: ☞ Touching the Void ☞ 127 Hours ()

Flagg

Výbornou atmosféru, hudbu a přesvědčivé výkony herců trošku sráží několik logických kiksů. Právě pro tu atmosféru jsem to ale schopen tvůrcům odpustit, protože jsem přimrzl k monitoru a od Frozen se po celou dobu neodtrhnul :o) ()

Rehooo

Čekal jsem od toho míň a zase tak strašné to nebylo. Místy pěkné a povedené, ale na druhou stranu to bylo opět přitažené za vlasy. Ale jako odrazení od sedačkové lanovky by to mohlo u někoho fungovat :-) ()

jorgus

dalsi hodne prijemne prekvapeni..prvnich deset minut celkem nuda, ale od usednuti na sedacku lanovky to zacalo..opravdu realna neprijemna zkusenost:) ()

rusty09

Velký překvapení. Určitě sem nečekal, že z tohohle filmu budu tak vyklepanej. Výborný dialogy a i nápad dost originální a na to, že se to odehrávalo více méně na stejném místě tak hodně dobrý. Zlomený nohy taky pěkně. Jen škoda slabšího konce. ()

Junys

Trojice kamarádů uvízla na lanovce, noc se blíží a zima je čím dál větší. - Zajímavý nápad. Nebylo to nejhorší. Herci byli příjemní, prostředí pěkné. Prostředí 8/10 Herci 8/10 Atmosféra 7/10 Příběh 7/10 ()

jura-roy

No, mohlo to být na půl hodinky. Nějak děsivou atmosféru tohle nemá a mít ani nemůže, pořád je to "jen lanovka". Mimochodem, kdyby si z oblečení udělali provaz, slezli během 5 minut a konec :) . Na astmosféru strachu z umrznutí a beznaděje je výborný starší film Přežit. ()

DHDV

Všechno ve filmu už sem někde viděl třeba na moři anebo v poušti ale v ledovém počasí opravdu ještě ne! Film je kvalitní ale jenom by si přece měl dát režisér pozor na logiku v příštím počinu. ()

Wargoo

Tak lanovku si teda asi nedám... Adam Green natočil napínavý survival len o 3 postavách, ktoré dali filmu telo i dušu, kde mrazivé prostredie štípe aj pri monitore. Nebyť vlkov, nebolo by to "to pravé orechové", a práve každá scéna s nimi spôsobovala na mojom tele zimomriavky z nechute. Nechcel by som byť v koži ani jedného z protagonistov (kto by aj chcel). Vrcholné scény dotiahnuté do nadpriemeru, ja som sa teda "bavil" neskutočne. Slovíčko bavil, tým myslím že som mal občas v gatiach načúrané aj ja. Skvelé. Silné 4**** a 79,645% ()

Hapretor

To je teda úlet. Předem chválím celkem originální zápletku. Dneska vymyslet něco opravdu originálního neni jen tak. Takže tohle se dost povedlo. Ale co dál? Bacha Spoiler! Máme tu tři lidi - konkrétně dva kokoty a jednu nánu - na lanovce. Chtěj lyžovat, nemaj snad prachy?, ukecaj vlekaře, vlekař je sveze, pak to vypne a oni sou v prdeli. Já jsem nepochopil, proč ho uplácejí a doprošují se ho. No nic, to neva. Jsou teď v prdeli a pro mě nastává taky prdel. Jeden z kokotů skočí asi z ?20 metrů? - veří si! Že by nový přírůstek do "Jackass"? Jestli ano, vyhrává podle mě na celé čáře dementnosti. Druhý kokot má o něco vyšší IQ, a tudíž přeleze na sloup, a šup, je dole. Lanovka povolí, a šup, nána je taky dole. Kdo přežije? Nechte se překvapit. Ale určitě to uhodnete, protože tento film je nesmírně předvídavý - na druhou stranu zde není moc, co vymýšlet. Ale s trochou vůle věřím, že by to šlo. Sympatické mi přišlo, že ani jeden neměl s sebou mobil, nebo nebyl potomek nějakého důležitého pohlaváře v kongresu, jak to tak v těch USA filmech bývá. Takže konečně jsem viděl film, kde "Amíci" jsou nejen chudí - nemají mobil, notebook, atd., nic, čím by si zavolali o pomoc (nemaj ani na ten pos..... vlek!), ale jsou i tupí a jsou bez kamarádů a bez vysoko postaveného fotříka, který by tam hned druhý den vyslal vojenský letoun pro zmapování okolí. Vlci byli pro mě rozptýlení a konec byl pobavení. Jinej konec jsem totiž ani nečekal. Opět happy end. Kdyby nebyl, nejen že dám nějakou tu hvězdu navíc, ale rozmyslím se, jestli po vánocích pojedu na hory. ()

Isomut

Príjemná zimná odreagovačka formou výletu na hory. Nesmie chýbať sneh a parádne zjazdovky plné turistov. Trošku ma zarazilo, že v onej noci začali hovoriť o smrti ako keby vedeli, čo ich čaká. Miestami film nudil pri dlhých dialógoch, občas nejaká akcia. Nápad bol dobrý, ale do časového harmonogramu sa to nezmestilo. Film samotný pôsobil celkom dobre, priseli k tomu aj príjemní herci, ktorí nevadili + príjemná hudba. ()

mala_kea

Na začátku jsem se bál, že to bude nějaký teenage/high school horror, ale naštěstí jsem se spletl. Hezky komorní drama bohužel nepřináší totálně nic, co by utkvělo v paměti - dojem ze slušné střední části smazal nenápaditý, nudný závěr. Nadprůměrný nápad zpracovaný lehce podprůměrnými prostředky do průměrného produktu. Vážně škoda tupých herců a příliš mnoho prokouknutelných hloupých a nelogických činů. ()

fixaman

Dialogy jsou místy hodně hloupé, nápad se svázanými kusy oblečení ani nezazní (aby ho alespoň smetli okamžitě ze stolu), zobrazení otevřených zlomenin je samoúčelné a vlci jsou vyobrazeni tak, jak se ve skutečnosti vůbec nechovají. Celkově dost špatné, přitom myšlenka je to fajnová a s kvalitnějším scénáristou to mohl bezva film.. :-( ()

jupisova

Moc jsem si od tohoto filmu neslibovala , z počátku celkem nuda, dialogy nic moc , ale po zastavení lanovky se začínalo stupňovat napětí...až k úplnému strachu a přivírání očí ....Celkem málokdy se mi stává , vzhledem k mému povolání ,že odvracím zrak od dění na plátně....ale tady se mi to párkrát stalo...Scény se mi zdály celkem realisticky natočené , hlavně ta se zmrzlou rukou....bylo mi té holky fakt líto . A myslím , že je možné komunikovat i s otevřenou zlomeninou ...se podívejte na rozlobené muže ,čeho je lidské tělo všeho schopno....a taky znám z práce... Takže pro mne dost dobrý film a někdy si ho dám znovu . ()