V tomto filmu hraje Lee Marvin amerického gangstera, který z osobních důvodů přijíždí do Francie, kde přepadne banku. Při akci je zabito několik policistů i náhodných chodců. Na útěku před policií se schová v jedné zapadlé francouzské vesnici. Po čase však zjistí, že vesničané, kteří ho ukrývají, jsou velice divní a že mu od nich hrozí daleko větší nebezpečí, než od samotné policie. Film byl ve své době kasovním trhákem ve Francii. (MVanis)

JimWalker007

Tak som to stihol počas jedného v víkendu - v sobotu 8 hrozných v snehu a v nedeľu 8 ešte hroznejších v horúcom lete medzi lánmi zlatého obilia. Neuveriteľné, že táto drsná sedliacka gangsterka plná vyšinutých postavičiek má už 20 rokov. Ktovie, či to videl Tarantino a ako by vyzeral remake tejto snímky v jeho prevedení... ()

harmonikar

Od začiatku filmu bolo zrejmé,že to nebude len tak hocijaký film.ktorý by zapadal do bežnej filmovej produkcie.Celý film je natočený veľmi svojským,nekonvenčným štýlom a je plný zvrhlého a drsného humoru pri ktorom diváka občas aj poriadne zamrazí.Tvár toho nezbedného chlapca zo statku mi bola akási povedomá hneď ako sa objavil vo filme.Neskôr som si spomenul,že ten herec hral aj chlapca v slávnom filme Volkera Schlondorffa -Plechový bubienok.Herci zahrali svoje postavy znamenite a Lee Marvin bol jednoducho neodolateľný! ()

gizi

Začátek vypadal dost přehnaně, ale to byl opravdu jen začátek. Pak se to teprve rozjíždí a začíná fakt drsná úchylárna. Je to tak šílený, až se občas směju. Ale fakt perfektní pošuci na tom statku. A sklvěle zahrané. Opravdu netradiční, díky za to. 85-90%, 11.1:2016. ()

moorks odpad!

Tenhle kasovní trhák patří mezi nejhorší filmy, co jsem kdy viděl! Totální blábol!!! Boisset musí být asi hodně velký psychouš, že se vrhl do něčeho takového! Tragédie! ()

trulda

Tenhle film bez kladného hrdiny, zato plný bizarních postav (o kterých se nemá cenu rozepisovat, protože se o nich dočtete v každém druhém komentáři), je fakt úlet. Myslím, že v celé filmografii Lee Marvina nenajdete divnější film. Brutálnější ano, akčnější dozajista taky, nemluvě o lepších scénářích. Věřím ale, že sám Marvin po jeho shlédnutí nevěděl, co si o něm má myslet. Stejně jako já teď... Dávám průměrné *** s tím, že po opakovaném shlédnutí můžu jít klidně o dvě hvězdy jedním či druhým směrem... ()

PORTER44

Ze začátku to vypadalo jako klasická krimi přepadení banky i když na druhou stranu už ta přestřelka byla trochu ulítlá střílelo se do všeho děti ,ženský,policajti.A jen co se L.Marvin objevil na statku kde se chtěl ukrýt to začalo, naprostá ulítlost,všichni obyvatelé statku naprostý úchyláci,nejdřív prcek se svým vozítkem,úchylná ženská která to pořád chtěla,pak sex v kuchyni,a spousta dalších úchylností ale chvílema docela dobrá zábava,herecké výkony byli v pohodě. ()

kamic

To je tedy pořádně hustý na Francouze. Idiotská špinavá trojice sourozenců, krásná manželka v nesnázích, duševně pokřivený synáček, vražedný zlosyn, polonahé Švédky, neschopní policajti a příběh, ve kterém je každou chvíli mrtvola. Tou tvorbou mrtvol bez nějaké logiky mi to připomnělo starší český film Řetěz (http://www.csfd.cz/film/71751-retez/prehled/). Zpočátku jsem si musel zvykat, ale když jsem pochopil, že to vlastně takový úlet, tak mne to bavilo. Nejen v Americe mají zabijácké vesnické křupany. ()