V tomto filmu hraje Lee Marvin amerického gangstera, který z osobních důvodů přijíždí do Francie, kde přepadne banku. Při akci je zabito několik policistů i náhodných chodců. Na útěku před policií se schová v jedné zapadlé francouzské vesnici. Po čase však zjistí, že vesničané, kteří ho ukrývají, jsou velice divní a že mu od nich hrozí daleko větší nebezpečí, než od samotné policie. Film byl ve své době kasovním trhákem ve Francii. (MVanis)

Gilmour93

Unavený Lee Marvin vs. panoptikum dementních venkovanů.. Tagy sex, vražda či násilí jsou jistě přitažlivé, ale v obalu žánrové nevyhraněnosti (zasahující občas až do parodie) mohou taky někdy být pěkně hloupé. Už od úvodní přestřelky s kvítkem na klopě, kdy sice zemře dítě, ale naivita tryská proudem, jsem věděl, že tady něco nehraje. Jinakost mám rád, ale nesmí mít důvtip galského strašáka, kterému stojí v poli.. ()

Bloody13

Obrovské překvapení se ukrývalo v tomhle nenápadném válu, který kloubí akční kriminálku a nefalšovaný redneck thriller! Já čekal víceméně klasickou francouzskou střílečku, a ona to je ve skutečnosti nečekaně drsná záležitost, v níž charisma Lee Marvina vás bude pálit stejně, jako to horko uprostřed nekonečných polí, navíc ve společnosti barvitě vykreslené rodiny venkovských buranů. A že tu jsou charaktery! Věčně nadržená, bohužel slizká a špinavá dáma, o kterou byste si neopřeli ani kolo (natož jí lízali kozy). Neuvěřitelně vychcanýho spratka, co si rád zajde do bordelu. Pak je tu tyran, co znásilňuje svojí krásnou, ale nešťastnou ženu. Nezapomeňme na jeho bratra trpící kapavkou atd. Prostě elita, co vám budu povídat! No a samozřejmě násilí... hodně násilí. Snímek v podstatě nemá kladného hrdinu, každý tu "jede tu svou" a do jednoho jsou schopni jít přes mrtvoly. Kdo rád hixploitery nebo redneck fláky, rozhodně si přijde na své. Nebudu to dál okecávat, tohle je zkrátka pěticípá paráda! ()

gudaulin

Moje babička by řekla, že horko bylo především scénáristovi a režisérovi, protože výsledek odpovídá jejich krizi po pořádném úpalu. Na otázku, jestli je Horko výborný biják, odpovídám - nikoliv, na otázku, jestli je zábavný, odpovídám - ano, pro mě určitě. Je docela příznačné, že v množství žánrů, které se objevují v hlavičce titulu na ČSFD, chybí žánr komedie nebo parodie, i když výsledek se tomu nejvíc blíží. To, co spáchal Yves Boisset, se výjimečně podaří notorickým béčkařům, když mají velké štěstí a svůj velký den. Ten kousek je neuvěřitelný pulp, kde zábavnost vyplývá, ona je otázka, jestli z kouzla nechtěného, kdy se to tvůrcům celé vymklo z rukou, nebo to byl tvůrčí záměr, kdy chtěl štáb spáchat něco hodně ujetého a ono to vyšlo. Už úvodní scéna loupeže je ve vzácné shodě zpackaná jak ze strany kriminálníků, tak i ze strany policejního sboru, který jedná jako proslulí Keystonští strážníci. Film střídá vážné polohy s vyloženě ujetými scénami, a to ve zcela nečekaných momentech. Je to směs naivity, absurdity, násilí, strachu a psychologicky nevěrohodných momentů. Celé je to obsazené výbornými dobově populárními herci a kladem filmu je to, že je naprosto neodhadnutelný. Nesmí se k němu přistoupit na vážno, berte to jako ptákovinu, která vás chytne, nebo mine. Dovolím si tvrdit, že kdyby takový scénář s drobnými úpravami natočili řekněme Coenové seriózně ve stylu Farga nebo Zbytečné krutosti, pak by se jednalo o fantastický snímek. Místy jsem se bavil tak, že jsem vážně uvažoval o páté hvězdičce, ale to už bych si připadal jako někdo, kdo pro zábavu občůrává sochy v parku nebo se obnažuje. Jedná se totiž o typický guilty pleasure. Celkový dojem: 75 %. ()

Radko

Idylická farma uprostred francúzskeho vidieka je semenišťom nihilistických mamonárskych kreatúr. Inak takto farmárskej rodiny a ich personálu. Hnaní sú ukojením vlastných pudov (najmä zakefovať si a ožrať sa) spolu so snahou trhnúť čo najviac na akomkoľvek kšefte. Matke domu som sa divil, že nechcela z tohto prostredia dobrovoľne odísť do starobinca. A presne sem vpáli bankový lúpežník na úteku. Na ružiach ustlané rozhodne nemá. Mŕtvoly sa postupne kopia jedna na druhú. Až sa zdá, že jediným vykúpením tých, ktorým už nič nie je sväté a všetkého majú hojnosť, takým, čo ich poriadne neukojí žiadne dráždidlo, je skutočným rozkošným naplnením ich životov už len smrť. Smrť ako vykúpenie za celoživotnú púť zločinom, vraždami a zhýralosťou. A víťazom sa stáva mladý. Niežeby bol morálne na tom lepšie. Je na tom však lepšie vekovo. To je hádam jediné poučenie z tejto drsnej, miestami tragikomickej gangsterky uprostred Slnkom vyhriatych letných lánov francúzskeho vidieka. ()

gogo76

"Ja som zabil Jimmyho Cobba!" Keby som nevedel, že film točil nejaký pre mňa neznámy Francúz, tak tipujem jednoznačne S. Peckinpaha. Možno sa režisér inšpiroval a dotiahol aj trochu amerického šarmu v podobe Lee Marvina, ktorý má po Brežnevovi druhé najhustejšie obočie. Okrem toho má Marvin silnú charizmu, tie roky navyše mu pristanú a má vzťah k postavám, ktoré viac konajú než kecajú. Film zdobí chytľavá zápletka, drsné a krvavé scény, trocha sexu a postavy ako z Packinpahovej Divokej bandy, kde nikto nie ej bez viny. David Bennent, známy prevažne z kultu Plechový bubínek je v roli chlapca neskutočný, kurva už to zvučné meno "Anchelo de LaCroche" a to obchytkávanie prostitútok nemalo chybu. Drzý a zábavný hajzlík. Starší ale prekvapivo drsný film, ktorý mi dal chrobáka do hlavy. "Kde zoženie sviňu, ktorá mi so zvedavým rypákom nájde poklad?" 80%. ()