Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

jenik71

Nemám nic proti modernějším předělávkám, ale tohle opravdu není nic moc. Tvůrci podobných projektů by si měli uvědomit, že pouze na vizuálních efektech se v dnešní době už stavět nedá. Že má Gulliver u sebe mobil - budiž. Že se tu objevila kapela Kiss a zaslechl jsem tu i skladbu "Sweet Child O' Mine" od Guns N' Roses, to bych také překousnul. Ale když se schylovalo k souboji po vzoru Transformers, to už bylo opravdu moc. V podstatě zbytečný film, u kterého ani není jasné, jakému publiku je vlastně určen. Dva bodíky pouze za ty trikové scény. ()

lomby

Neskutečný pytel hoven s neskutečně nevtipným rádoby komediantem v hlavní roli. Jedinou záchranou je ta krátká stopáž, protože dívat se na tohle 2 hodiny, dostal bych takovou sračku, že už bych se nikdy normálně nevysral. Škoda peněz vražených do rozpočtu, za který by se nemusel stydět kde jaký menší stát třetího světa. Hloupé, nudné a nevtipné. Už nikdy víc. ()

P1tr

Pár povedených fórů nedokáže zakrýt fakt, že Gulliverovy cesty jsou poměrně laciným komediálním příspěvkem, který plýtvá talentem svého skvělého obsazení. Celkovému dojmu neprospívá oškilvý vizuál a nevalná kvalita triků, díky které nejen obří Jack Black mezi pidilidmi vypadá divně. ()

Cejny

Pohodový, vtipný filmek s Jackem Blackem. Potěší Jason Segel a záporák v podání ajťáka Chrise O’Dowda. Nenudil jsem se a to je hlavní, přeci jen je to rodinná komedie, která je ke zhlédnutí před spaním jako dělaná. 50 % ()

kisha

Povinně sem na tohle koukala hned dva večery po sobě. Poprvý sem se nad to povznesla a snažila se smát s řechtajícíma se hlídanýma ratolestma, podruhý už to bylo čistý utrpení. Jacka Blacka nemůžu vystát a humor je tady hluboce podúrovňovej. ()

sedm.1

Od nové verze Gulliverových cest jsem čekal opravdu cokoliv a přesto jsem byl naprosto dokonale šokován,co jsem si nakonec musel v těch 85 minutách vytrpět.Tento film byl totiž příkladnou ukázkou toho,co nejsem a nikdy nebudu schopen ve filmu tolerovat.Primitivní příběh je ještě tím nejmenším,ovšem i tak když si pomyslím,jaké tu měli filmaři možnosti a prostředky k dispozici,stvořili snad tu nejhorší a nejhloupější možnou zápletku,co mohli.Absolutně nic tu nedrží po hromadě,dialogy jak z čítanky pro první stupeň základní školy,veškeré postavy zralé na pěst a k tomu pak neuvěřitelné závěrečné hudební vystoupení,které zabilo poslední hřebíček do imbecility celého tohoto "veledíla".Třešničkou na dortu jsou pak samozřejmně herecké výkony přítomných outseiderů.Jack Black je na přezdržku v každém momentu,Amanda Peet nevýrazná a nesympatická myš,Emily Blunt chvílemi superkost,chvílemi zpráskaná frnda,jediný Jason Segal si udržoval jakousi sympatičnost,ovšem i on nakonec stejně jako ostatní sklouznou do trapných karikatur,kteří ze sebe dělají pouze šašky a pitomečky.Zkrátka Gulliverovy cesty je naprosto zbytečný snímek,kde byla promrhána tuna nezábavných efektů,kašpárkovské obsazení mi znechucovalo každou vteřinu filmu a celé je to snesitelné tak možná akorát pro děti do 10 let. ()

slovan1

Rocker Black to opravdu trochu ve filmu přehání. Souhlasím s tím, že hudba není dobře zvolena a podle hercovy záliby by se nemělo vždy řídit. Jinak je to klasický Blackovský film plný gagu. Fotbálek s liliputama nebo příprava kafe je hodně povedená záležitost. S herci jsem spokojený. Jen na Blunt mi nesedí taková "rozharaná" role princezničky. ()

danca044

Tak tohle je rozhodně jeden ze slabších filmů. Jack Black není můj oblíbený herec a teď znovu ukázal, že opravdu neumí moc dobře hrát. Na tenhle film se již znovu nekouknu a rozhodně ho nedoporučuji. Ztráta času. ()

tempus

Jack Black se tomto pojetí na Gullivera prostě hodí a 81 minut je ideální délka ve stavu ve kterém je: Black napovídá Segelovi moc, dějové zvraty jsou tuctové a závěrečný tanec v Liliputu delší než by bylo vhodné (+"pauznutí" liliputovských Kissáků, které je špatné. Je tu naštěstí více ALE. Ale také se vyskytne něco, čím dvojice scénáristů překvapí, že trochu ctí myšlenku předlohy (princezna se nakonec rozhodne zachraňovat sama nebo jsem si dokonce musel přetočit dvd (ještě že jsem to viděl na videu), protože jsem nemohl uvěřit větě, kterou pronesl uražený gen. Edward (něco ve smslu: "Já si to s tebou ještě vyřídím, ty Gargantuovský šašku")). Což zamrzí, když zase na druhé straně popírá předlohu, když nepřátelé Liliputů mluví stejným jazykem jako samotní Liliputáni (to je drobnost. Větší nectění je, že tam není zmínka o ekonomické zatěži Liliputu, když živí Gullivera. Jonathan Swift to psal jako parodii, satiru a ne jako pohádku). PS: škoda, že je v zemi obrů tak krátce (ovšem klobouk dolů za ten nápad; Co takhle, kdyby obry navštívil Liliput?) a na létající ostrov Laputa se ani nedostane. ()

Herráček

Jack Black je dost zoufalost sama o sobě... A když se do toho ještě vrhne prznit vcelku dobré téma... Nesnáším filmy, kde se někdo tváří, náhle procitne a kaje se jen tak jakoby nic... Jen proto, že mu někdo řekne... A jak proboha v renesančním království udělali všechno, co nakonec udělali? Ale abych se nezaobíral jen scénářem... Emily Blunt - nedávno jsem viděl Wolfmana, ve kterém coby herečka vcelku ušla... Tady? Božíčku... Co to mělo bejt? Amanda Peet je vskutku děsivá tanečnice, o hlavním hrdinovi se radši ani nevyjadřuju... ()

DavidS.

Zcela zbytečný výlet, který nespasí ani těch pár laciných a ohraných filmových narážek... Jack Black by se měl vyřádit v nějaké pořádné rockové revivalové kapele... ()

BluT

Doufal jsem doufal, ale ani mí oblíbení herci film nevytáhli nahoru. Podprůměrnej scénář, slabá režie a spousta logickej nedotažeností, který mi normálně v pohádkách nevadí, ale tady (možná díky nepohádkovému začátku) mě celkem štvaly. Sice jsem se vyloženě nenudil, ale Gulliverovi cesty nefungují pořádně ani jako ta pohádka pro děti, natož dobrodružná komedie. 55% ()

bruceman7

Nějaká místa srandovní jsou, to ano. Jinak je to v první řadě zhola nevyužitý potenciál, v druhé pak mohutné zprznění knižního podkladu (no, sice jsem ho nečetl, ale řekl bych, že tohle se nedá nazvat ani bláznivou adaptací - je to myšmaš všeho možného, na detaily se tu kašle). Škoda. 3,5/10 ()

cachina

Takže začnu hned od začátku - nejprve název. Jméno filmu Gulliverovy cesty je velmi zavádějící, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé hlavní hrdina realizuje pouze jednu cestu, do země Liliputánů (sice na chvíli zavítá na sousední ostrov obrů, ale je to stále v rámce oné jedné cesty a stejně drtivá většina příběhu se odehrává mezi ,,malými" lidmi). A zejména za druhé by název mohl u někoho vzbudit dojem, že se jedná o adaptaci slavného románu Jonathana Swifta, který byl parodií a satirou na tehdejší společnost a poměry (zejména v Anglii). Ale tato rodinná komedie má s literární předlouho velice pramálo společného. Jak je v Hollywoodu dobrým zvykem tvůrci zprznili na Swiftově díle téměř vše. Vzali si jen, to co potřebovali a zbytek prostě vypustili. Ohlodali ho téměř na kost a vypustili právě tu satirickou stránku, která tvořila základní kámen klasického díla. Jedná se přece o povrchní komedii pro děti, která se ale přeci jen snaží o nějaké to ponaučení. Hlavní hrdina je nesebevědomý, nerozhodný roznašeč kancelářské pošty, který se nemůže donutit k činu (pozvání na rande). Paralelu k jeho linii vyprávění najdeme i v zemi Liliputánů (Marshall z Himym). Nakonec se přeci jen oba stávají muži činu. Tvůrci do filmu zařadili řadu odkazů na slavné filmy. Bohužel transformerské vyvrcholení jen podtrhuje stupiditu snímku. Korunu všemu nasadila závěrečná společná písnička o tom, jak je válka špatná. Snad jediným plusem je fakt, že film obsahuje méně vulgárních gagů, než bývá v poslední době běžné. ()

Earl10

Tak tohle je obrovskej průser, tenhle film se dá definovat dvěma slovy: "Všechno špatně!". Knižní předlohu jsem nečetl, takže to pro mě není takovej šok jako pro ostatní, ale i tak obrovské zklamání. Moc jsem toho nečekal, ale i tak jsem překvapen. Největší průser je scénář, připadá mi jako by ho dvě šestileté děti zpatlaly během tří hodin, a to ho mají na svědomí pánové Joe Stillman (Shrek 1 a 2..) a Nicholas Stoller (Yes Man..), nechápu co se jim stalo. Režisér Rob Letterman měl raději zůstat u animáků, jeho Příběh žraloka je velmi slušná záležitost. Úplně zbytečnej film u kterého jsou zajímavé akorát originální úvodní titulky a sympatická Amanda Peet a hlavně sexy Emily Blunt. Chápu, že to má být film pro děti, ale všechny vtipy jsou hrozně hloupé a trapné. Raději zapomenout! [viděl v kině 3D verzi] [20%] ()

Fary

Tohle je spatny i na Jacka Blacka! :-/ Jedno se tomu ale musi nechat - ma to perfektni vypravu! :) Pokud uz mate ale po krk vtipku JB a jeho radoby radeni s kytarou, tak se na to rozhodne nekoukejte - je to strasna slatanina! ()