Známou dvojici herců Jacka Lemmona a Tonyho Curtise uvidíme tentokrát v rolích dobrých kaskadérů a vynálezců. Leslie navrhne známé automobilové společnosti demonstraci kvality jejich automobilů formou závodů New York - Paříž. Věčný smolař Fate se rozhodne sestrojit vlastní auto a Leslieho porazit. Dalším zájemcem o závod je ambiciózní a emancipovaná Meggie Duboisová. Přinutí šéfredaktora známých novin, aby jí zaměstnal jako novinářku, píšící reportáže ze závodů. Když nepřesvědčí ani Leslieho, ani Fatea, aby jí vzali za spolujezdkyni, rozhodne se závodit jako další účastník závodů vlastním autem. (oficiálny text distribútora)

Joski

Neuveriteľne prepracovaná "staromódna" komédia, kde Jack Lemmon hraje padúcha-profesora Fata a jeho nohsleda "nasprostastého sluhu" podáva mladý Peter Falk. Napriek staršiemu roku výroby som sa skvele bavil na gagoch i výpravnej réžii Blake Edwardsa. Tak veľkú dávku šľahačkovej torty som ešte nevidel v žiadnej staršej ani novšej groteske... a veľkolepá bitka vo westernovom bare sa točí ako nekonečne domino. Všetky scény sú doslova paródiou ale i dobre myslenou poctou filmovým žánrom:-) Opäť vrelo odporúčam a divím sa prečo podobné skvosty neponúkajú v TV programoch. Je to vynikajúci komediálny veľkofilm trebárs na Vianoce. 85% ()

mac000

Přestože se Blaku Edwardsovi nepodařilo oživit atmosféru filmových grotesek t jejich zlaté éry 20. let minulého století a přestože film utrpěl v době své premiéry častým srovnáváním s jinou "epickou velkokomedií" Báječní muži na létajících strojích, svoji oblibi u diváků si získal a utržil celosvětově více než dvojnásobek prokukčních nákladů (na svoji dobu horentních) 12 mil. dolarů. V kině na velkém plátně (film se promítal v 70 mm filmové kopii) ovšem vyzněly jeho výpravné scény velkolepě , včetně "největší filmové bitvy s dorty všech dob", jak byla tato scéna propagována v dobovém filmovém tisku. Ale i v televizi či na DVD je dnes ke koukání ! ()

wocicko

Tento film se pohybuje někde mezi odpadem a pěti hvězdičkami, podle toho, z jaké strany se na něho člověk dívá. Je to vtipné, ale je to strašlivá slátanina: člověk by ani nevěřil, kolik se toho může v jednom filmu stát, ale právě pro to je to vtipné... tak nevím. Nelituji, že jsem to viděla, ale rozhodně bych se na to nechtěla koukat znovu, takže zlatý střed: *** ()

A.D.1959

Pionierske časy emancipácie vyvolávajú jemný úsmev, film je lahodným rozptýlením na nedeľné popoludnie. Vynikajúce herecké obsadenie, nádherná výprava, síce jednoduchý, ale príjemný humor. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /vlastně jen některé pasáže jsou poněkud rozvláčné/, + /hudba - tohle je snad jedinej muzikál, co mám rád, co písnička, to perfekt kus, herci - pro takovej typ filmu je nutná výborná parta herců - hlavních hrdinů - tady mi sedla a ta celková atmosféra filmu, scény jak jsou po sobě, gagy a ta závěrečná největší dortová bitva všech dob co Německo zažilo - skvělý mix a skvělá atmosféra a pozitivní energie, co z toho jde/, hodnocení - odpočinkový pozitivně natočený film,, jenž má vše co má mít - souboj, rvačku, něco extra na konec - dortová bitva, hudbu, pěknou číču a dobrý konec - takhle má vypadat starý velkofilm made in USA - kategorie komedie, dokonce i přes tu délku se dá přenést, poznámky - Boracho - nebudete dělat potíže?, co ste povídal?, tuhle trachtaci plánujeme už víc jak týden, máme vás svázat, nebo budete spolupracovat v roli čestných hostů? - pánové, srdečně a s veselou myslí Vás zdravím, JÁ TENHLE FILM MILUJU!!, AD- 5/5 ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)