Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

Oskar

Návrat ke crazy komediím z 60.ých let jako 'Báječní muži na létajících strojích' nebo 'Je to bláznivý, bláznivý, bláznivý, bláznivý svět'. John Cleese je jako vždy vynikající, za Rowana Atkinsona bychom měli být vděční, protože teprve on přetvořill svou postavu v narkoleptického Itala. Původně to měl být čínský advokát a měl být obsazen někým jiným. Ostatně - původní nápad Jerryho Zuckera byl obsadit všechny role "komiky" typu Jima Carreyho, Mika Meyerse nebo Roba Schneidera. To by to dopadlo! Stávající obsazení je ovšem výborné, protože jde vesměs o herce, kteří narozdíl od výše jmenovaných moc dobře vědí, že bláznivá komedie se musí hrát s vážnou tváří, jinak přestane fungovat. A jestli jste tenhle film v kině propásli, tak vás lituju - "měli jste tu veverku koupit!" ;-) 80 % ()

Gilmour93

Inspirace Kramerovým It's a Mad, Mad, Mad, Mad World, nadmíru pestré obsazení a chrlení gagů velmi kolísavé úrovně. Finále na pódiu se Smash Mouth zapadlo do celkového konceptu stejně jako to, že kapitalističtí zhýralci musí být pumpnuti. Snad se po návštěvě muzea Barbie někteří poučili a nezastaví u toho Keitelova, že je tam expozice věnovaná Harveymu.. ()

delaware

Už úplný začátek nabudí skvělou náladu - úvodní píseň i celý soundtrack se povedly. Počáteční titulky jsou originální, stejně jako přechod z animovaného světa do prostředí kasina v Las Vegas. Zbožňuju scénu s veverkou ("Měli - jste si - koupit - veverku!"), rodinku Jona Lovitze s muzeem Barbie a Hitlerovým autem i Cubu Goodinga převlečeného za řidiče zájezdu směřujícího na sraz všech Lucií v Santa Fe. Závěr se sice možná tváří příliš ohraně a filantropsky, ale k Milionovému závodu patří a mně tam sedne. Nejčastější výběr při chuti na komedii... ^^ ()

monolog

Je to zvláštní, ale až do nedávna jsem si myslel, že Amy Smart a Anna Faris jsou jedna a táž osoba. vlastně jsem myslel, že Amy Smart je Anna, protože tyhle dvě holky vypadají na první pohled jak dvojčata a ještě mnohem víc, když někde hrajou, než na fotkách. Však se přesvěčte. Tenhle film se mi líbil, celkově. I když ta část kolem Rowana Atkinsona byla nedostižná. To srdce a usínání apod. To jsem měl co dělat, abych smíchy nepustil do textilu (no, až tak směšný to nebylo, textil přežil). Námět je sice klasa a zpracování vlastně taky, ale hlavní je, že to celkem zábavně šlape na divákovu vnímavost. Je to jeden z těch filmů, u kterých se člověk nebude nudit ani po desátý prostě proto, že si je nikdy nezapamatuje dostatečně dobře a dlouho. Ne že by to bylo špatný, ale za pár dní nebo týdnů se vám to slije do kopy se všemi ostatními roadmovie o honbě skupiny lidí za pokladem. I přesto ale slušná zábava a skvěle zahraná. No a John Cleese je podle mě přímo archetyp milionáře, který už neví, co by se svými penězy dělal. jindy Zvláštní, ale tentokrát mi nepřišlo nejsrandovnější to kolem Beana, ale část kolem rodiny Jona Lovitze. V tom Hitlerově autě, ta rtěnka, jak si opařil jazyk a vystoupil na sjezdu veteránů druhé světové, to prostě nemělo chybu. ()

M.a.t.t.

Vcelku príjemná bláznivá Zuckerovská komédia nie úplne využívajúca talent niektorých hercov a s jemne premrštenou dĺžkou a ale čo mal znamenať ten záver ktorý sa k tomuto žánru hodí ako päsť na oko? Nezanevieram na možnosť, že ide len o mnou nepochopený sofistikovaný vtip ale o hodnotení by som mal viacmenej jasno aj bez neho. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 48 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Ve filmu To je ale bláznivý svět (1963), který byl Milionovému závodu inspirací, postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)