Rock zo strednej

• Česko Rock ze střední (viac)

Středoškolský outsider Will se spřátelí s dívkou, která na škole patří mezi nejoblíbenější. Prapodivnou dvojici svede dohromady jejich láska k hudbě, přidá se k nim i podivínka Sam a společně založí rockovou skupinu, s níž se přihlásí do hudební soutěže...  Když se mladík jménem Will přestěhuje s matkou do New Yersey, nezná nikoho. Na střední se spřátelí s podivínkou Sam a překvapivě i se školní hvězdou Charlotte. Charlotte se rozhodne společně s Willem a Sam založit kapelu, která by vyhrála v obří bitvě hudebních skupin, a zároveň se tak pomstít Charlottinu ex-příteli a jeho skupině "muzikantů". (oficiálny text distribútora)

Santino7

Táto tínedžerská záležitosť, ktorú som dnes chtiac-nechtiac (jasne prevládalo to druhé) musel pozerať dnes v poobedňajších hodinách, ma na jednej strane nijak a ničím neuchvátila, no na druhej strane treba priznať, že našťastie ma ani neunudila k smrti, ako-tak pozerateľná bola. A to i napriek tomu, že ono zameranie na cieľovú skupinu deciek v pubertálnom veku bolo po väčšinu času priam do očí bijúce, a prehliadnuť sa skutočne nedalo. Z obsadenia ma asi najviac potešila účasť Lisy Kudrow, hoci že by sa nejak výraznejšie blysla, to sa povedať nedá (ostatne pri danom scenári po pravde ani nemala šancu, podobne ako ostatní). Nuž a prečo dve hviezdičky? Keď už ma to nenadchlo hlavnou príbehovou líniou, potešilo ma aspoň zopár podarených vtípkov, ktoré sa celkom šikovne vysmievali viacerým zabehnutým klišé detailom - škoda len, že medzi klišé to nakoniec zapadlo aj samo, čo sa však ostatne dalo aj čakať. Čiže síce to bola v podstate tuctovka, kombináciou niekoľkých vydarených maličkostí sa z toho aspoň vykľula tuctovka vcelku pozerateľná, keď už nič iné. 2/5 ()

glamgirl

Film ktorý sa začína slovami Dear David Bowie a v ktorom sa nakoniec David Bowie objaví... si v záchvate eufórie zaslúži 5 hviezd. Keď eufória pominie, postačia slabšie 4. Banslam je veľmi pohodový film o počúvateľnej hudbe, šmrncnutý komplikovanými medziľudskými vzťahmi, pričom postavy nie sú prepracované do hĺbky. Tie dve hodiny strávené pozeraním však boli veľmi príjemné. ()

maty39

Možná hodnocení přeháním, ale v tu chvíli kdy jsem Bandslam viděl, to byl přesně ten film, co jsem vidět chtěl a potřeboval. (90%) ()

waits

Takováhle hudební záležitost pro teenageři mě neuráží, i když osobně pochybuju, že by třeba čeští náctiletí byli nadšením bez sebe z Davida Bowieho a kultovního NY klubu CBGB (já jo, dokonce jsem stihnul jeho návštěvu v době, kdy jel naplno, ale pro mě ten film nebyl:)). Obě slečny jsou k nakousnutí a Graff do děje co chvíli pustí nějakou slušnou vypalovačku Velveti, Peter, Bjorn and John , takže jsem se bez většíhé odporu nechal unést až k finále. Ucházející pop předvedou i samotní aktéři s muzikantkou Aly Michalkou v čele (velmi dobré Someone to Fall Back On nebo I Cant Go ON, I Go On). Celkem příjemná podívaná ()

Lilloos

Zezačátku jsme si myslela, že je to jen blbej vtip. Mami, řekni, že se stěhujeme. Jo, stěhujeme se. A následuje vlna naprosto nelogicky (ne)souvisejících situací ještě podtržených příšerným scénářem. Časem se to lepší, snímek sklouzne ke stereotypu o studentské kapele, občas proloženým nějakými hudebními souvislostmi, které já neznalá neocením, ale to je moje blbost. Štvalo mě ale hlavně obsazení, postavy jsou bezvyjímky protivní magoři a herci žádní. Kdyby byla Vanessa Hudgens alespoň z poloviny tak šikovná jako hezká, mohlo to taky vypadat jinak. Ona si ale pořád jede to svoje, což už mi začíná lézt krkem. Aspoň že písničky se daly. ()

Rehooo

Nečekal jsem, žádné terno. Spíš něco ve stylu HSM. Takovou pohodovou podívanou, která pobaví. A o to víc mě film nadchl. Úžasná hudební kulisa a zajímavá nová tvář Alyson Michalka. A hlavně ta úžasná hudební kulisa :-) ()

merigieren

Písničky byly, dokonce jich bylo asi dost, když je ten film o soutěži kapel. Co já si pamatuju je příjemná černovláska s knížkou, nebo prezenatci školního projektu. A to všechno bylo stejně se všude přítomnou hudbou, snad to není ani moc vtipný, ale je to příjemný. ()

atmen

Příjemný film s příjemnou "nejen rockovou" muzikou nahlížený pohledem loosera Willa (hudebního nadšence), který po přestěhování navštěvuje novou školu, kde poznává tajemnou uhrančivou Sa5m a hudebnici o pár let starší Charlottu. Will se stává manažerem Charlottiny kapely, kterou pojmenuje Nemůžu jít dál, půjdu dál, ta se připravuje na tzv. Bandslam. Právě muzika produkovaná touto kapelou je malinký škraloup. Je nereálné, aby kapela složena s x členů perfektně ladila na první zkoušce (i z patra zahraná hitovka na Bandslamu bez předchozího zkoušení je scénáristický úlet) Ale tohle nemůže zkazit výsledné pohodové naladění během celého téměř dvouhodinové počinu, při kterém jsem se ani na chvíli nenudil. Nezapomenutelných scén je tu pro mě několik - Návštěva Willa a Sa5m už zaniklého legendárího punkového klubu CBGM, školní práce na téma představení toho druhého či první polibek (ať už s Charlottou či Sa5m)... Sice zatím nedávám plný počet, ale v budoucnosti se na tenhle malý velký film znova podívám, to vím jistě... Podobné filmy - Zábavný park, Nekonečný playlist Nicka a Norah, Vyfič... ()

dj.kouba

Wow....tak to sem fakt nečekal. Film mě naprosto nadchl, písničky jsou chytlavé (hlavně poslední, tu si pouštím pořád dokola :)), příběh taky ujde. Je mně jasné že to není film na 5*, ale já mám takové typy filmů rád a vím že si ho ještě několikrát určitě pustím. Ještě ke všemu dobře hrající a úžasně vypadající Vanessa, pak bombastická hláška "Dowey Dowey Do we wanna rooock?!", takže já těch 5 hvězd s radostí dám :). ()

Olík

Nově přistěhovalí loser, školní kráska, samotářská knihomolka a další pár podivínů versus nejoblíbenější kapela, v které samozřejmě zpívá záporňák s velkým Z. Bandslam snad ani nejde nazvat teenager komedii, vypadá spíš jako další Hanna Montana, Camp rock nebo jiná pop disneyovka. Jedno varování - ačkoliv k tomu název vybízí a dokonce se dočkáme samotného Davida Bowieho (Davide proč????), hledejte tam cokoliv, jen ne ROCK!!!!! ()

fixaman

Nad očekávání příjemná podívaná.. Vanessa Hudgens hraje sympaticky zvláštní holčinu a hlavně se mi líbilo na začátku to dělení lidí podle hudebních stylů.. To jsem tak měl velmi dlouho taky :-) ()

darkreider

Príjemný relax s veľa VEĽA odkazmi do punk/rockovej hudby. Škoda len, že samotná tvorba miestnych kapiel bola odvarená. Hold mám radšej tvrdšie gitary, ako tie ich cajdáky. ()

Harts

To bylo tak nereálné, od skutečného života na míle vzdálené, až jsem se zasnil, jak to bylo hezké. A Vanessa Anne Hudgens, bože ()

maizze

Dobře vymyšlený, dobře natočený, dobře zahraný, dobrá hudba.Herci byly taky sympatičtí a pro mě tenhle film znamenal dost. ()

tranquill

Velice příjemná podívaná. Konečně film, který si podtitulek "romantická komedie" opravdu zaslouží. A to bez ohledu na to, že hlavní hrdina-outsider není zrovna sympatický typ. A bez ohledu na to, že původní punkový styl kapely mi seděl víc (ale závěr soutěžního ska songu byl skvělý). Ostatně, kdo by odolal těm dvěma zpěvačkám a jejich kukuči... :-) ()

sigf07

Moc milé překvapení v podobě netradičního středoškolského muzikálu. Bandslam na mě působil jako kříženec Muzikálu ze střední a Školy ro(c)ku, přičemž si z obou filmů vzal jen to nejlepší, přidal řadu dramatických momentů a rezignoval (díkybohu) na infantilní srandičky i fekality, tak typické pro filmy "o teenagerech pro teenagery". Postava hlavního hrdiny je skvěle vybalancovaná, Gaelan Connell je velmi sympatický a zaroveň dostatečně střelený na to, aby se s ním divák ztotožnil a napjatě sledoval jeho příběh. Za trefu do černého by se dalo označit i obsazení vedlejších rolí, ať už jde o Lisu Kudrow, která v posledních letech čím dál více herecky vyzrává, nebo hvězdiček Hudgensové a Michalkové, které tentokrát oslňovaly nejen svým zjevem, ale i hereckými a pěveckými výkony. Když k tomu připočtu ještě vynikající soundrack, je výsledný dojem více než uspokojující a velkoryse pominu několik drobných vad na kráse. Bandslam vřele doporučuji a nebojím se jej označit za nejpovedenější hudební film desetiletí určený náctiletému publiku. Jen tak dál. ()

LucyD

Při pár scénách jsem se zasmála, hudba nebyla špatná a dokonce i Vanessu Hudgens jsem docela snesla. Myslím, že to není totální propadák, taková pohodička no. ()