Burianův den žen se Sabinou Slonkovou

Talk-show
Česko, 2008, 26 min

Účinkujú:

Jan Burian (moderátor)

Portrét investigativní novinářky Sabiny Slonkové, bývalé redatorky Mladé fronty DNES, která se dozvěděla o svém plánovaném zavraždění. Jan Burian v průřezu jejích nejvýznamnějších kauz (Olovo, Mrázek, Krejčíř, Srba) hledá tvář naší společnosti a zároveň se pokouší pátrat po podivuhodných okolnostech souvisejících s motivy jejího chystaného umlčení. Sabina Slonková se pohybuje na hraně a ví věci, které jsou pro ni nebezpečné. Konspirační setkání s Janem Burianem, osamocené podzimní rozhovory v parcích, ulicích a vestibulech či utajované výslechy na policii sledujeme jakoby skrytou kamerou. Představuje subjektivní oko nezaujatého pozorovatele, který chce vidět hru v zákulisí. Jaká je motivace Sabiny Slonkové, jak ji ovlivňuje její práce a prostředí, v němž se pohybuje? (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Někdo Vás chce zabít. Běžte domů, nic se neděje." Investigativní novinářka Sabina Slonková svědomitě při své práci rýpala do politického podsvětí a patrně si neuvědomovala, že není příliš chytré strkat nos tam, kde mají mocní prsty. Já jí tedy příliš nevěřím to, že každou získanou informaci zkoumala ze všech světových stran, protože prodávat noviny se musí svižně a na ověřování je čas jen do uzávěrky čísla. Nicméně jsem se dozvěděl nějaké ty informace o nejsmradlavějších kauzách nedávné minulosti, což je nezpochybnitelné plus, ale Burianův přínos tentokrát je, tedy kromě výslechu pana Citróna, v podstatě nulový. ()

alanP

Nejtrapnější scéna je, jak hodný Jan Burian křičí na citrón. Ani jedna nová informace kromě toho, že Pitr je syn Pitry. ()