Burianův den žen s Helenou Třeštíkovou

Réžia:

Erika Hníková

Účinkujú:

Jan Burian (moderátor), Helena Třeštíková

Základním tématem dílu o dokumentaristce Heleně Třeštíkové bude lidský život v čase. Mění se člověk nebo ne a měl by se měnit nebo ne? Její princip dokumentování, tedy časosběrná metoda (sběr času) a princip nezúčastněného pozorování aktérů v jejích filmech, zcela jasně poukazuje na toto téma. Dialog s režisérkou ale povedeme i v osobní rovině - jak se prolíná její osobní život s její tvorbou a dokumentaristickou prací? Stává se život Heleny Třeštíkové součástí jejích filmů? Budeme sledovat ambivalenci toho, že změna může být únikem a absence změny zase úmrtím zaživa. (oficiálny text distribútora)

ClimbVibe

Jeden z vrcholných dílů této série. Už proto, že Helena Třeštíková je citlivá a chytrá žena a Burian jí položil pár otázek, které stojí za to zodpovědět.. nebo nad nimi alespoň přemýšlet. Jak už otázky týkající se její tvorby nebo týkající se jejím krátkým působením v politice. ()

m4xp4yn3

Skvělý díl. Ukázal v plné nahotě neochotu protagonistky se skutečně otevřít, místo toho jsme z jejích úst slyšeli fráze a průhlednou pózu pro kameru. Epizodka s ministerstvem byla jen třešničkou na dortě. Třeštíková u mě zůstane prodavačkou cizích emocí, autorkou snímků, jejichž hlavní hodnotou je chladné až bulvární zobrazování cizí slabosti. ()

panFalář

Mezi falešnými "dobrými dušemi" na Ministerstvu kultury: JB: "Tak já jenom konstatuju, že zůstává tajemství, který není tajmeství příběhu, není tajemství umělce, je to tajemství veřejný služby. A to tajemství veřejný služby, když je to veřejná služba, by nemělo bejt, já si nemůžu pomoct. Možná se pletu. Řekni mi, že se pletu." Helena: "Pleteš se." ... Helena: "..A já celou dobu koukám, jaký máte krásný boty, paní Urbánková, ale ty sou teda fakt tak nádherný..." ()