Burianův den žen s Hilary Binder

Talk-show
Česko, 2007, 25 min

Účinkujú:

Jan Burian (moderátor)

Hilary Binder je americká bubenice, která žije už několik let se svým přítelem Chrisem v mlýně v jihočeském Táboře, kde pořádá hudební festivaly. Je obvyklejší, že naši muzikanti odcházejí do USA, kde se věnují hudební produkci. Jan Burian se amerických hudebníků ptá, co si o jejich životě v malé evropské zemi myslí jejich rodiče. Překvapí ho, že otec Hilary je vysoce postaveným úředníkem na ministerstvu a Chrisův otec byl vědec, který pracoval na neutronové bombě. Proč tady žijí, se ostatně ptají i jejich sousedé, kteří je považují poněkud zmateně za sektu. Ale otázka po smyslu jejich působení v malém městě, napadá leckoho. Hilary na to Janu Burianovi poněkud obecně říká, že chce změnit svět. A že chce pomáhat lidem a věcem. Jak to vypadá konkrétně? Organizuje různé semináře a založila Umělecké centrum, protože je přesvědčena, že přes umění je možné říci cokoliv. S Chrisem žijí ve společné domácnosti, ale jako bratr a sestra. Hilary vysvětluje sílu a oporu, kterou čerpá z partnerského vztahu, byť není založen na sexu. (oficiálny text distribútora)