Burianův den žen s Olgou Šípkovou

Réžia:

Karel Žalud

Účinkujú:

Jan Burian (moderátor)

Olga Šípková se odmala věnovala gymnastice. Vystudovala sportovní gymnázium a Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Zaměřila se na učitelství, odtud pochází i její rétorická průprava, kterou později zužitkovala při moderování pořadů v České televizi. Aerobiku se začala intenzivně věnovat ve 23 letech. Stala se pětinásobnou mistryní České republiky, v roce 1995 vyhrála i evropský šampionát. Vrcholem její sportovní kariéry byl titul mistryně světa ve sportovním aerobiku v roce 1997 v australském Sydney. U cvičení stále zůstává, pod jejím vedením to můžete zkusit v několika pražských fit centrech. Je usměvavá, milá, pozitivní. Prostředí cvičících strojů zasazené do nákupního centra však nesedí Janu Burianovi. Neudělali by ti lidé líp, kdyby se proběhli venku na zdravém vzduchu nebo rozštípali hromadu dříví? (oficiálny text distribútora)

2mig1 odpad!

burian i režisér jsou naprostý magoři, kteří nechtějí ukázat danou ženu takovou, jaká opravdu je, ale takovou, jaká je dle jejich mínění... a vypadá to, že podle nich jsou všechny ženy neupřímné, prospěchářké a přetvařující se monstra.... hnus... šípková je měla oba nakopat do zadku,.. ()

ClimbVibe

Dobrý díl, ale problém je opravdu v tom, že Olga Šípková není představitelem "blbce z fitka", kterého chtěl Burian dostat otázkou: je krásné tělo tak důležité? (atd). OŠ je sympatická žena, která dřela ve svém oboru, snaží se pozitivně motivovat... A Burian, který evidentně nikdy neměl zájem vypadat jinak než "soudek", nemůže a hlavně nechce tenhle svět pochopit. Proto díl dopadne tak jak dopadne... v tomhle případě docela trapně. ()

alanP

Já myslím, že ta Olga Šípková nikomu neubližuje. Nechápu proto, co po ní autoři chtějí. Nesympatický jsou mně v tomto případě všichni zúčastnění. ()

Neth

Když budu lehce vulgární, tak tohle je katarze jako prase... Olga Šípková mi nikdy úplně nevadila, maximálně mě štvala tím věčně pozitivním výrazem, tady se však ukázala jako normální sympatická ženská. Ale tady se ani nejedná ani tak o Olgu Šípkovou, ale jako spíš o zamyšlení nad lidskou povahou. Burian s Žaludem decimující Špíkovou, která jim vzdoruje tak dlouho, že to dál už neunese, a následný Burianův rozhovor s Žaludem a jejich sebereflexe... A tam mi nějak došlo, že mám ráda Jana Buriana:o) ()

panFalář

JB: "... a pak je tu znervózňujou ty stroje, který sou na výrobu toho lepšího člověka, kterej má jenom větší svaly." Olga: "Ale to přeci není vůbec pravda." ()

estella

Olgy Sipkove si vazim za vybornou propagaci cviceni a pohybu. A vubec si nemyslim, ze je tak jednoducha, jak se z ni autori snazili udelat. Nechapu, proc takovym zpusobem decimovali cloveka, ktery se snazi pro lidi neco udelat. Ze by sonda do zenske duse? Jaka to hloupost !?! ()

MartinKontar

Někdy se mi jednání Buriana vyloženě líbí, jindy bych se asi musel ponížit k projevům násilí. Je to debatér první kategorie, ale velice nepraktický člověk, omezený v určitých kolejích, třebaže jsou z mého pohledu často správné. Nicméně fakt, že nedokáže akceptovat jiný pohled než svůj, který je vždy "ten správný", jej v mých očích degraduje téměř na stejnou úroveň jako všech těch "dělej to co my, páč to je ta cesta" blbečků. ()