História je písaná krvou. Bojuj alebo zomri... Píše sa rok 117 nášho letopočtu. Rímske impérium sa rozprestiera od Egypta po Španielsko a na východe siaha až k Čiernemu moru. Len v severnej Británii sa nedarí dobyť územie obývané divokým a krutým kmeňom Piktov, ktorí hravo porážajú organizované rímske jednotky partizánskym spôsobom boja. Centurion Quintus Dias, ktorý ako jediný prežil piktský útok na rímsku pohraničnú pevnosť, tiahne spolu s legendárnou Deviatu légiou pod vedením generála Tita Flavia Virila na sever, aby splnili jasný rozkaz - zniesť všetkých Piktov zo sveta a zničiť ich vodcu Gorlacona. (TV JOJ)

Eeve

Podľa môjho názoru tento film nevie, ku ktorej strane by sa priklonil - zaváňa to históriou, no na historický film je tá história až príliš odfláknutá a nevyužitá, často sa to podobá skôr na masaker/krvák, pri ktorom mi absolútne chýbalo napätie. Olga Kurylenko a jej divožienka bažiaca za pomstou vo mne napodiv nevzbudzovala žiadne pocity (teda kus strachu alebo aspoň rešpektu som očakávala). Postavy nevýrazné, až na zopár výnimiek, aj o tých som tak málo vedela, že mi bolo vcelku jedno, či sa dožijú záveru. Svetlá výnimka - po dlhšom čase som sa potešila účinkovaniu Dominica Westa. Pekná výprava, extériery pekne sivasté a beznádejné, ale inak je toho pramálo, čo by som ocenila. ()

faktor_xx

Veľmi slušný historický film, ktorému dávam veľké plus pre jeho bojové scény a dobrého Fassbendera...príbeh drží divákov neustále v napätí, i keď si mohol pán režisér odpustiť toľko naháňačiek a útekov a behania...bojové scény sú prepracované a kvalitne spracované...to množstvo krvi a tie useknuté časti lietajúce vzduchom mi absolútne nevadili, veď predsa taká bola doba, takí boli ľudia a tento film nie je len o ideálnych momentoch, ale o vtedajšej brutalite medzi ľuďmi navzájom, ktorí sú ako vlci...dej je tak trochu klišovitý a trošku kašovitý, pretože na jednej strane mi príde pravdivý, originálny, nápaditý, skutočný, ale na strane druhej stále vidíme uhladených vytehličkovaných bojovníkov s bielymi zubami a ženy s hustými čistými vlasmi a neskutočným zmyslom pre boj a prelínanie jazykov....otrepané klišé historických filmov...z príbehu mi chýba vysvetlenie hlavnej postavy a taktiež mi vadili časté komentáre Fassbendera, pretože to vo mne evokovalo pocit, že sa jedná o nejaký dokumentárny film....to sú jediné veci, čo možno vytknúť...kamera perfektná aj s nasvietením, herci v slušnom výkone a tempe, zvuky a efekty nadštandardné...príbeh ma vtiahol jednou nohou dnu, ale už od polky filmu bolo ľahké predvídať čo sa udeje ďalej...bez problémov jeden z tých kvalitnejších historických akčných filmov...75% ()

Evbad

Kdyby se Centurion netvářil jako film inspirovaný Římem, ale třeba jako jen prostá fantay, udělal by mnohem líp. Místo epické podívané o zničení legie člověk dostane jen pár obrázků na hořící balíky valící se z kopce a lov na skupinku utíkajících Římanů. Olga Kurylenko mě vysloveně iritovala, to už by mě bylo příjemnější, kdyby své protivníky zabíjela pohledem a ne mečiskem nebo kopím. ()

Desmi

Jsem průměrný divák a jako průměrného diváka mě těší filmy jako je tento. Jo, nemá zrovna super skvělej scénář, teče tam zbytečně moc krve na efekt, ale neni to černobílej rádoby superskvělej film, kterej má výborné hodnocení a nedá se na něj koukat, viz first 300. Naopak tenhle flm běžel jak švýcarský hodiny. Sice si z toho filmu nic nevemete, ale jako akční oddechovka v sobotu po obědě to neni špatný.. =) ()

oli9

Filmy z touhle tématikou mám strašně rád. Těšil jsem se na něj. Výborný nápad na film, ale to je tak všechno.. Jediné + nápad, krajina . Jinak je to srašná slátanina a pro mě zklamání, většina děje nedává ani smysl a je tam spoustu chyb. ()

Legionar95

Centurion alebo more rímskej krvi. Pred sledovaním tohto filmu som sa tešil, že ide o nástupcu Gladiátora no nestalo sa. Zničenie IX. Légie Hispana v Škotsku je váčší masaker ako vo filme 300 a to už nehovorím ani o naivite bojových scén kde sú Rimania zobrazený ako úplný amatéry. ktorí si prišli do Británie akurát tak po anglický čaj. Ano, IX. Légia bola zničená ale az počas Bar Kochbovho povstania v Judey (131-135), čo je o niekoľko rokov neskôr a na úplne inom mieste. Kostými su podľa mňa veľmi dobré a tým narážam na legionárov- nepamätám si film, kde by bola Lorica Segmentata vyobrazená vierohodnejšie ako tu. Herecký výkon Michaela je podľa mňa vynikajúci. Na záver- nie je to najhorší film no naivita bojov kde sú Rimania masakrovaný ma irituje. ()

Kozlowski8

Římský bojovník Quintus táhne spolu se svými souputníky do severních končin Británie, kde bojuje proti divokým a krutým Piktům... Vcelku zajímavý film co se týče výpravy, kamery a hudby. Ani samotný příběh, byť prostý, nebyl nezajímavý. Dílo však mohlo dopadnout lépe, pokud by Neil Marshall kladl větší důraz na vykreslení atmosféry, emocí a charakterů postav. Přehršle useknutých údů a tryskající krve takto samo o sobě nemělo ten správný emotivní účinek. Kvalitních, žánrově příbuzných filmů není mnoho a tento patří mezi ty lepší. 65%. ()

Mr_Corny odpad!

Centurion sa tvári ako zaujímavý, záživný a akčný film v zaujímavom prostredí, no iba v trailery. Realita je taká, že sa jedná o nudný, nezáživný, dokonca až trápny film. Spartacus: Blood and sand je oproti Centurionovi umelecké dielo. Kurylenko lepšie zažiarila v reklame na šampón, než tu. Vsuvka milostného príbehu tomu moc nepomohla. ()

kelet

Realistická ukážka brutality a drsného sveta minulosti robí z tohto filmu veľmi zaujímavé dielo. Prinútilo ma to rozmýšľať nad tým aké kruté a nemilosrdné to v tých dobách bolo. Súboje sú spravené veľmi drsne no realisticky. Odvaha a vytrvalosť posledných rimanov z deviatej légie je ukážková aj proti súperovi, pri ktorom každá chyba je fatálna. Vo filme je aj ukážka hnusu politiky, ktorá zrazí každú hrdosť a znechutí život nejednému človeku. Prostredie filmu je krásne a dychvyrážajúce, čo len prispieva k celkovému pocitu z diela. Olga Kurylenko je famózna, až desivá v každej jednej scéne. Neviem kto by to zahral lepšie. Aj skupina utečencov je poskladaná dobre a ukazuje silu súdržnosti ale aj zrady. Relatívne krátka minutáž ukazuje, že historický, respektíve vojnový film sa dá stlačiť aj do menšieho rozmeru a pritom ostane plnohodnotný. Hodnotenie: 80% ()

Merenre

Nudnější, slabodušší verze Orla deváte legie. Tam kde je Orel syrový, celistvý a atmosferický - tam je Centurion praštěný, prvoplánově krvavý nebo trapně feministický. Slepenec vykradených, nejkýčovitějších scén z různých filmů, zoufalá snaha o emotivnost těmi nejlacinějšími prostředky. Naprosto imbecilní dialogy. O příběhu ani nemluvě. To vše korunované politováníhodnými výkony absolutních hereckých dřev v čele s Fassbenderem a Kurylenkovou. ()

Gregor_Samsa

Mám rád tyhle historické římské lehce krvavé záležitosti, a tady jsem se bavil náramně, o dost více, než jsem původně čekal. Jakože film století to není, ale pro fandy žánru krásná příjemná povinnost. [70%; 2014-05-23 Home sweet home] ()

notozjano

Za mně parádní podívaná. Již na začátku film zaujme vizuálem, na němž si dali tvůrci opravdu záležet a tak každá scenérie je opravdu povedená. Drsnost snímku se dokonale snoubí s příběhem, na nic se nečeká, nikdo se neptá, jen se jedná, seče, kosí a mlátí. S akčním dějem film i opatrně udržuje dramatickou linku a sbírá body na obou stranách "tábora." Zdá se ovšem, že v tomto případě měli Piktové přeci jen malinko navrch a to zejména díky skvělé stopařce. :-) ()

Shady

Dal jsem tři hvězdy, ale jsou to ty nejsilnější, co jdou. Tyhle historický dobrodružný akčňáky mě prostě bavěj a jak už tu psalo více lidí, co to má podobně, tak v jednoduchosti je síla. Dostal jsem to, co mám rád a nekoukám ani tolik na slabší výpravu a podobně. Vynahradilo mi to skvělý napětí, pěkný souboje s mečem a akce celkově. Jo a Fassbender v hlavní roli taky spokojenost. ()

mottleone

"Z lovce kořistí film" Historická dobrodružná Rková pohádka, sledující "možný" osud IX.Legie.. Určitě ideální volba, pokud máte chuť u něčeho vypnout mozek a jen sledovat něco s historickou tématikou (ikdyž přesností tu moc nebude). Fassbender zde předvádí standartní výkon, ostatní herci mi ovšem moc nesedli (odpusťte sere Davosi) a film bohužel trpí předvídatelností.. Pokud ale máte rádi římany, mečování a chcete poznat Val, který byl předlohou pro Zeď v GoT, jedná se o skvělou jednohubku, která neurazí.. 60% a krásné 3* ()

Mukade

zaujimave ze anglicania urobia film kde hlavni "kladni" hrdinovia su okupanti anglicka a "zaporni" hrdinovia su ich vlastni (pricom nas este poinformuju ako zversky s nimi rimania zachadzali). to je az dojimavo idiotskee. vobec som nedokazal drzat palce trapnym rimanom a tak , SPOILER:,ani nie som spokojny s koncom ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Pokud nás tvůrci čím dál sledovanější Hry o trůny něčím rozčilují, určitě je to vyhýbání se velkým bitevním scénám. Když už ale náhodou k nějaké akci dojde, stojí to za to. I proto byla epizoda… (viac)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Tvůrce Pádu do tmy, Soudného dne či Centuriona si loni odskočil do televize a bitevní epizodou Blackwater si vystřihl zdaleka nejlepší hodinku druhé série Hry o trůny. Není divu, že o jeho služby v… (viac)

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (viac)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (viac)