Oktapodi

(festivalový názov)
  • Francúzsko Oktapodi
všetky plagáty
Celý film

V klidném řeckém městečku se odehraje napínavý zápas o život dvou zamilovaných chobotniček prchajících před chtivým kuchařem. (Mertax)

Pethushka

Roztomilé chobotničky v kombinaci s překrásným Santorini a úžasnou řeckou hudbou. V lepším prostředí se za lásku snad ani bojovat nedá.:-) 4,5* ()

Dragoni

Drsnější hrdinská romantika dvou chobotniček z akvária. Trošku mi to připomínalo parodii na Hledá se Nemo. Nápadité, svižné s pěknou počítačovou grafikou, přesto mě překvapila nominace na Oskara. 75 % ()

Segrestor

Úžasné. Někteří si s tím vystačí na celovečerák, ale jiní to spláchnou za dvě minuty. Tohle se opravdu povedlo. Laicky řečeno, kam se hrabou kraťasy Scrat z Doby ledové. Kam se vůbec hrabe film Rio a vlastně kam se vůbec hrabou všechny animáky, kde nějaká zvířátka poskakují jako kreténi, aby se pár stovek tisíců dětí bodře zasmálo. ()

Hakha

Povedený komediálně laděný kraťas s roztomilými chobotničkami. Už od prvních okamžiků má drive a během těch tří minut se Vám kvalitně postará o zábavu. Mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

D.Moore

Ačkoliv ty slizké mořské potvory normálně nemusím, takhle animované jsou neškodné a dokonce i zábavné. Krásná hudba a skvělý závěr. ()

Tom_Lachtan

chobotničky jsou roztomilé, hudba dech beroucí, ale vtipné mi jejich příhody nepřišly, snad jen samotnému závěru na šňůrách sem se zasmál ()

Hrabka

Tohle mě teda vážně moc nezaujalo. Chobotnice a jejich divoká jízda z akvárka do moře. Něco jak scénka z Nema, jen ne tak vtipná a charizmatická. ()

Big Bear

Milé, vtipné, hezké i romantické, ale na Oscara 2009 mi to zas tak echt nepřišlo. Ovšem nevím co za snímky soutěžilo dále a z čeho se vybíralo... No a když vidím napravo na stránce v reklamním banneru reklamu na Lidl, můžeme děkovat, že film Lidl nedělal. Ten by určitě tomu kostelu v Santorini nechal umazat kříže - resp. nenechal udělat ! .-) * * * * ()

hippyman

animace sice není dokonalá, ale to ani u zelených a modrých kolegů z druhého patra... jednoduchý příběh, sem tam vtípek, vpravdě bondovská akce, romance, prostě měkkýší sladká tečka po obědě. 70% ()