Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

Apoxyomenos

mozem vidiet znova a znova pre mna to bolo este lepsie ako kniha, audrey ako krasna uletena lan vo svete v ktorom si nepripusta realitu a vtyvara vlastny svet. Osobne ked som cital tuto knihu som si nebol schopny predstavit ako to bude mozne natocit tak sialenu a zaroven elegantnu zenu ale dopadlo to viac nez vyborne pre mna urcite najlepsia uloha Audrey ()

ShadyCZE

Tento snímek je pro mě hodně originální a vyjímečný. Audrey Hepburn je nádherná a dokonale mne ponořila do děje. Můj cíl je jasný - stáhnou si další filmy s touto charismatickou herečkou. ()

micka999

Je to naprosto úžasný film o dívce, která jednouduše uniká do vlastní pracně vytvořené reality, romanťárna jako hrom :) Audrey předvedla skvělý výkon. ()

pavliCZECH

Nebýt závěrečného happy endu, dal bych 5. Už už jsem myslel, že to skončí tak, že chudák holka přijde svym chovánim jak o kocoura, tak o chlapa/y. škoda... ()

Enelya

Myslím si, že nebýt okouzlující Andrey Hepburn, která zastiňuje všechny ve svém okolí, film by rozhodně nebyl označován za jednu z klasických romantických komedií. A tak se díky ní a jejímu excelentímu výkonu snažím zapomenout na otravného japonského souseda,který mi tuhle trochu kýčovitou, ale velmi milou podívanou velmi kazil a dávám 4silné hvězdičky. ()

angorka

Ježiši, ta Holly je tak pitomá, rozmazlená a naivní až to neni hezký. První polovina taková nuda, že poprvý jsem to musela vypnout a napodruhý jsem to teda dodívala až do konce. A nesnášim, když někdo nedá domácímu zvířeti jméno. Hvězdička za ten gauč z vany a zlodějskou scénku z obchodu. ()

Jack.Pott

Kouzelná romance o tom, jak v sobě nafiflená, po pozlátku prahnoucí slečinka našla lepší já. Aby to neznělo banálně, je třeba slyšet píseň Moon River a vidět plačící Audrey Hepburn, kterak moknoucí mezi popelnicemi hledá vyhnanou kočku. Opravdu pohádkově dojemné a krásné. ()

LIAcek

Audrey Hepburn je bezkonkureční ve své roli mladé, spontanní a bláznivé dívky, která neví co chce a tak trochu hledá sama sebe...málo kdo ji dokáže odolat. Nakonec své štěstí najde a opustí od svých nároků, které si po čas cesty vytvořila. Dojemný konec na který jsme všichni čekali... ()

Insspektor

Hollywoodska superklasika ktorá ma potešila pri srdci pretože dokázala čo tvrdím už dávno že ženy dnes nie sú skazené viac ako v minulosti, ale iba rovnako... Film pôsobivejší než kniha v originále a nielen vďaka Audrey. ()

Diskantka

Může mi tady někdo vysvětlit za co tomu dáváte ty hvězdy? Ted nebudu řešit, že v dabingu má Audrey hlas jak padesátiletelej pedofil, za to by mě tu půlka lidí zlinčovala, že sem se na to sprostě nekoukla v původnim znění. Ale příběh stojí tak za jednu hvězdu , né li odpad. S Tiffanym to tam taky nemá co dočinění, jenom snad že nemá love a chodí tam čumět jak já do Sephory...... A to že si před vchodem sežere koblihu nic neznamená....Uniklo mi něco? ()

Mart2n

Holly je úplně šílená (tak nějak v dobrém slova smyslu) a Audrey Hepburn ji hraje naprosto neodolatelně. Snímek možná není dvouhodinovým maratonem filmové dokonalosti, ale závěr rozhodně napravuje všechny neduhy, kterých jsme byli v průběhu svědky. Navíc skvěle vykreslená poetika New Yorku. {7,5/10} ()

elanista1

Pozoruhodony film, ktory by bez Audrey Hepburn stratil vacsinu svojho povabu. Dost som sa nudil, bolo tu malo vtipneho, dost malo romantickeho, ja ani nedokazem povedat coho tu bolo dostatok, mozno trapnosti v podobe japonskeho suseda.Chcel som dat len dve hviezdy, ale logika nepusti, ked davam tri hviezdy inym somarinam, tak toto si menej jednoducho nezasluzi, aj ked ma film vobec nenaplnil. ()

hoffman.jan

Aneb jak samotářská, nezkrotná a divoká Holly ke štěstí přišla. Audrey krásnější a kouzelnější než kdekoliv jinde – jo, i více než v Roman Holiday. Jediné co mi vadí je to poleno jménem Geoge Peppard (podle komentářů nejsem jediný, ovšem je pravda, že by ho lépe zahrál můj retardovanýkamarád), které tam nemělo vůbec co dělat. Romantická komedie, kde romantiku je třeba hledat lupou, ale pohodová nálada je na každém kroku. Spolu s Amélií a Love Actually tvoří můj trojlístek romantických komedií. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) A dostávala od svých mužských společníků 5 dolarů, aby si šla napudrovat nos!!! - Audrey je Audrey! A Holly jí sedla jako ulitá. - ta holčička, co věří, že pozornost mužů je to hlavní a že se tak dostane, kam chce. Ta holčička, co nosí masky a baví se každý kousek cesty. Ta holčička, co nechce být zavřená v kleci! Než přijde Paul a všechno to změní a políbí ji v dešti. - Moon River se mi v hlavě přehrává pokaždé, když si na film vzpomenu. Holly mi vždycky předá neskutečnou energii a ten film, pánové a dámy, má neskutečně charisma, takové charisma jarního dne, kdy sedíte na balkoně, koupete se ve slunci, pijete vínko, pouštíte si písničky a vedle sebe máte někoho milovaného!!! "Paul, darling..." Please, darling, don´t look at me like that!" "Holly, I love You." "So what?" "So what!? So plenty!!!" ()

ajusinka14

Filmová klasika stvárnená v podaní pre mňa najlepšj herečky Audrey Hepbrun. Myslím, že tá rola jej sadla ako uliata a tá ľahkosť s akou to hrá robí z tohto filmu 110 príjemných minút pozerania. Naozaj tento film môžem vidieť tisíc krát a stále ho budem milovať viac a viac. Je to taká trošku rozprávočka so šťastným koncom, čo sa líši od knižnej predlohy, ale myslím, že to je v poriadku. Čo mi prišlo máličko ,,over the top" bola postava Mr. Yunioshiho. Aj sám režisér to potom oľutoval, ale tak dá sa nad tým zavrieť oko a u mňa 100%. :) ()

martins

Úchvatná Audrey Hepburnová v roli Holly, výborný George Peppard jako mladý začínající spisovatel a slušný Martin Balsam, který zde však vystupuje pouze ve dvou scénách. Zajímavý český dabing S. Postlerová, A. Pyško a Standa Zindulka, vyrobila Československá televize 1991. Určitě stojí zashlédnutí více než jen jedenkrát. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)