Realitný agent Peter Klaven má veľké plány a milovanú snúbenicu Zooey. Keď jeho vyvolená zistí, že Peter nemá vôbec žiadneho priateľa, ktorý by mu mohol ísť za svedka na svadbe, nádejný ženích sa usilovne snaží nejakého nájsť. Pátranie po chlapoch v zoznamkách je pre heterosexuálneho muža dosť stresujúce, ale po tom, čo už vyčerpal všetky svoje možnosti, náhodou stretne istého Sydneyho Fifea. Okamžite si padnú do oka, ale jeho nový priateľ má čudné zvyky - je neslušne priamočiary, neupratuje po svojom psovi výkaly a najviac ho zaujímajú všakovaké intímnosti. Možno práve preto, že sú úplne odlišní, vytvorí sa medzi nimi neuveriteľne silné puto. Čím viac sa však títo dvaja rozdielni muži zbližujú, tým viac trpí vzťah Petra a Zooey. Peter pomaly spoznáva skutočnú podstatu priateľstva a nakoniec sa bude musieť rozhodnúť, či dá prednosť nudnému manželskému životu so svojou súčasnou snúbenicou, alebo si vyberie úžasný slobodný dobrodružný život s novoobjaveným najlepším kamarátom. Bude si musieť vybrať medzi Sidneym a Zooey, pretože život s obomi naraz by určite nebol možný... (TV JOJ)

Mikita

Já se výtečně bavila. Tenhle náhled do chlapáckého světa se mi vážně líbil. Když se chlap zaměří na přítelkyně a poztrácí přátele. Kde je najít? Nemohla jsem se vynadívat na Andyho Samberga. Při moderování MTV MA 2009 jsem si ho zamilovala a tady mu ta role dokonale sedla. Jeho linka příběhu s homosexuální tématikou příjemně pobavila, přišlo mi, že nebyla jen trapně zneužívaná. Milé. A Jasona Segela nejde nemilovat. 75% ()

Philcze

Velmi příjemná komedie, která sice není třeskutě vtipná, ovšem po humorné stránce minimálně uspokojující. Segel je frajer, Rudd nápodobně. 8/10 ()

01Zuzana10 odpad!

Možno ľudia, ktorí tomu chápu alebo majú radi takýto "chlapský svet" môžu oceniť tento film. Sorry, ja nie. Hlúposť, IMHO. A príliž vulgárna. Nemám to rada. A stopáž 105 min.? Panebože. Nemala som sa na čo pozerať. Zápletka o ničom, bez vtipu, neznášam nadávajúcich sprimitizovaných "chlapov" ale ani takých, ktorí sa ako chlapi nesprávajú. Strata času. ()

MATADOR

Peter Klaven a Sydney Fife. Dva přátelé, kteří se náhodou potkají. Oba dva jsou úplně jiní, jeden z nich je zaleklý, druhý nechá svého divného, zakrslého psíka kadit, kde se mu zachce. Popravdě jsem nečekal nic originálního, jen další z řady stupidních, neoriginálních srágor. Vyvedl mě z omylu především netypický průběh a skvělé fórky na téma "život". Vše je tak úžasně trefné, až jsem z toho měl strach :-) Ale opravdu takových fajnovek, jako je Kámoš k pohledání se mnoho nevidí a tak je hodnocení zaokrouhlené, ale přeci jen je k těm třem hvězdičkám smajlík jako taková třešinka. Působivá komedie ze života, o životě. ()

swed

Neuvěřitelně pohodový snímek, kterému se dá odpustit i zbytečně vulgární humor (nic proti němu, ale tenhle film by se bez něj klidně obešel) a předvídatelné finále. Navíc tak sympaticky zahrané postavy se vidí málokde. Takové komedie já prostě můžu. 8/10 ()

PogoJoe

Nadprůměrná komedie, u které jsem se několikrát hlasitě smál a téměř po celou dobu se skvěle bavil. Za mě rozhodně doporučuji :-) ()

Derek

sympatak rudd, dobre obsadene vedlajsie postavy ktore vsak nemaju skoro ziadne zapamatatelne hlasky a stopaz trpiaca nedostatkom humoru a hlavne dost otravny seagal, ak chcete vidiet dobry film s paulom tak si radsej pozrite role models... ()

Skip

Romantická komedie tak trochu na ruby, ovšem ne v gay podání. Docela zajímavý nápad ztroskotal na špatném zpracování a velmi vlažných hereckých výkonech. ()

Kopik

Tak u komdeií s Jason Segelem se mi ještě nestalo, že bych se nezasmál - ani tato komedie nebyla vyjímkou. Scenář nabitý vtípky, trochu předvídatelný příběh, příjemné obsazení. V rámci žánru dávám čtyři hvězdičky, já se bavil. ()

Hees

Výborná komédia ešte stále uvažujem, že jej dám 5 hviezdičiek.Rozhodne sa oplatí ísť na to do kina s niekým kto sa bude s vami smiať (pre chlapov samozrejme žena a opačne) lebo vtipných scén je požehnane a čo je ešte významným plusom vo filme sa nenájde žiadna trápna nechutná scéna (teda skoro jedna by ma napadla ale nie tak ako v iných komédiách).Dvaja kamaráti k sebe úplne perfektne zapadli.Po prvej pol hodinke keď sa mi zdalo,že to nebude ono sa začal film meniť na úplnú "pecku".Ak pôjdete na to do kina neobanujete.Vy čo dávate 3 a menej musíte potom uznať,že medzi komédiami táto svieti kvalitou. ()

M.i.k.e

pro mě osobně je Kámoš lehčím zklamáním.Jason Segel je tradičně výbornej,ale čekal sem větší komedialní smršť.Takhle Kámoš uvízl někde na pomezí Zbouchnuté (popřípadě Hitche) a výborných Kopaček...70% ()

Martin741

Klasicka US komedia, kde US styl humoru je Europa vzdialeny na 10 -ky kilometrov. Skor len taka konzervacka, obcas sa da zasmiat, ale teda dieru do sveta to neurobilo. To bude tym, ze Hamburg je len rutiner : 35 % ()

dezorz

Akokeby tvorcovia filmov nevedeli, ze hodina a pol je dost casu na poriadny scenar. Inac si neviem vysvetlit, ze vacsina dnesnych filmov nema scenar ale iba priamociare spracovanie jednoducheho napadu omalovane roznymi klise. ()

wampilenka

Komediím tohoto typu nemůžu dát víc než tři hvězdičky kvůli tomu věčnému, stejnému, pitomému schématu. Hlavně ty svatby na konci bych zakázala! Důvodů, proč nedám hvězdiček míň, je několik. Například: Jason Segel, pes, některé vtípky, téma. Na americkou "romantickou komedii" docela dobré. ()

shyster

Jako v akčním žánru, kde teď letí jen komiksy, tak v oblasti komedií teď letí Apatow a jeho styl humoru. A je toho už na mě dost. Všechno se tak opakuje a na jeden vtip je dalších tisíc trapnýcha vyznívajících do prázdna. ()