Realitný agent Peter Klaven má veľké plány a milovanú snúbenicu Zooey. Keď jeho vyvolená zistí, že Peter nemá vôbec žiadneho priateľa, ktorý by mu mohol ísť za svedka na svadbe, nádejný ženích sa usilovne snaží nejakého nájsť. Pátranie po chlapoch v zoznamkách je pre heterosexuálneho muža dosť stresujúce, ale po tom, čo už vyčerpal všetky svoje možnosti, náhodou stretne istého Sydneyho Fifea. Okamžite si padnú do oka, ale jeho nový priateľ má čudné zvyky - je neslušne priamočiary, neupratuje po svojom psovi výkaly a najviac ho zaujímajú všakovaké intímnosti. Možno práve preto, že sú úplne odlišní, vytvorí sa medzi nimi neuveriteľne silné puto. Čím viac sa však títo dvaja rozdielni muži zbližujú, tým viac trpí vzťah Petra a Zooey. Peter pomaly spoznáva skutočnú podstatu priateľstva a nakoniec sa bude musieť rozhodnúť, či dá prednosť nudnému manželskému životu so svojou súčasnou snúbenicou, alebo si vyberie úžasný slobodný dobrodružný život s novoobjaveným najlepším kamarátom. Bude si musieť vybrať medzi Sidneym a Zooey, pretože život s obomi naraz by určite nebol možný... (TV JOJ)

EdaS

Chytrá, vtipná a strašně příjemná komedie. Víc takových! Chemie hlavní dvojky dokonalá, zejména Segel překvapil, že kromě ňoumy (Kopačky, How I Met Your Mother ) umí i frajera. ()

H34D

Zprvu musím podotknout, že tu onu chytrost a pohrávání si s klišé žánru bych bral opravdu s rezervou, náznaky tam jsou a skutečně I Love You, Man je o něco inteligentnější než běžné komedie a snad i Apatowské komediální dramata, ale jinak je překvapivě obyčejná a ke konci nepříjemně předvídatelná. Svou životní výpovědí o pokročilých mládencích se nechytá na Poslední polibek a na komediální rovině není víc než průměrná. Za zklamání se však označit určitě nedá, nic vážného proti Kámoši k pohledání nemám, je uspokojivý, milý a pohodovost se správným parťáctvím z nej přímo sálá a to i přesto, že přirovnání "jako ze života" bych zde zrovna nepoužil. 6/10 ()

dobytek

Tak tohle nějak nefunguje. A to jsem si původně myslel, že se mi to na 100% bude líbit. Myslel jsem, že to bude něco jako Pařba ve Vegas, ale to jsem se teda pořádně splet. Ústřední dvojice mi nepřišla ani zábavná, ani sympatická. Spíš mi připadali jako dva teplouši. Jít s kámošem na procházku po pláži se psem a pak si u něho v garáži pokecat o tom, kdy jsem si ho naposledy vyhonil, to mi teda nepřipadá zrovna moc normální. Jinak na začátku bylo pár povedenejch vtipů, při kterejch jsem se občas zasmál, ale asi tak od půlky jsem se už jenom nudil a odpočítával minuty do konce. O přiblblym happy endu nemá ani cenu psát, protože jsem stejně nic jinýho nečekal. Za první polovinu bych dal 3 hvězdy, za druhou tak 1. 40% ()

Shit

Pohodová zábava s příjemným obsazením, Jason Segel si tu tentokrát střihnul trošku jinačí roli než obvykle, Paul Rudd mi zase přestává vadit a tady byl celkem sympaťák + vyfasoval za přítelkyni rozhodně hodně milou Rashidu Jones, navíc v menších rolích se tu objeví i Jaime Pressly, jak jinak než jako tradičně neustále nasraná fúrie a dokonce i bejvalej kulturistickej soupeř Arnolda - Lou Farrigno. Možná to neni nějak extra vtipný, ale tu a tam se podařil i nějakej ten lepší fórek, i když nic u čeho by se člověk nějak vyloženě zasmál, ale bavil sem se rozhodně dobře ()

choze

Jason Segel a manželský pár Jon Favreu-Jaime Pressly ("Zato bude sex s rozsvícenými světly." - "Fakt jo?") jsou prostě boží. ()

Segrestor

Nejblbější na této komedii je, že by to fungovalo stejně, kdyby se role obou (nešťastně zvolených) herců prohodily. Pokaždé by to byla taková instantní umravněná komedie s poučením. A takových rošád by se v tomto filmu mohlo udělat hned několik a nikdo by nic nepoznal. K tomu smíchu by nepomohlo ale nic. Ani Lou Ferrigno. Velkou službu filmu dělá jeho český překlad. Přísahám, že kdyby se to doslovně jmenovalo Miluju tě, chlape, že nemám co hodnotit. ()

Psema

Kopačky musely na maximální hodnocení čekat opakovaně dobrý půlrok, u Kámoše k pohledání ale nepochybuji ani minutu - geniální film s úžasnou pointou, svěžím scénářem a především neokoukanými vtipy, mezi nimiž téměř výhradně absentuje lamoidní padání na prdel či jiné části těla. Boží Segel, boží Rudd, boží všechno... slapping my bass. 9/10 ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: V skutočnosti by som dal niečo medzi troma a štyroma hviezdičkamil, ale viac to ťahá k tým trom. Škoda, že Jason Segel hral až druhé husle, pretože on je práve ten faktor, ktorý robí tento film tým čim je. Je jasné, že takýto typ komédie je jednoduchý a priamočiary už od začiatku, ale práve herecké obsadenie a samotné gagy sú to, čo konkrétnu komédiu odlíši od inej ... V tomto prípade to bol Jason Segel, podľa mňa vynikajúci typ na samotnú rolu,... len to chcelo ešte trošku viac priestoru pre jeho kreativitu... (viď. Forgetting Sarah Masrshall). Ostatne má film obyčajné pasáže, ktoré su skôr také tiché miestečka a vypĺňajú priestor medzi funny scénami, ktorých by mohlo byť podstatne viac. Film, ktorý vôbec neublíži ... je príjemný (miestami však príliš obyčajný), ale vďaka "Marshallovi" (How I met your mother) zabaví a rozosmeje a o to hlavne ide. Taká pohodka. ()

Kryšpín

Opět další bromance a opět se povedla. Jenže z počátku jsem měl s filmem problémy. Nějak mě to nechytlo. Teprve až se na scéně objevil Jason Segel a já si mohl vychutnávat hlášku za hláškou. A to mi vynahradilo začátek filmu hledání kámoše. Přestože se oba znají jen krátce, tak prožívají tolik dobrodružství o kterým si někteří můžem nechat jen zdát. V podstatě se jedná o takovou dlouhodobou pánskou jízdu před svatbou. Jenže kámoši zůstávají i po ní a bavit se můžeme dál, jen s jistými manželskými omezeními. ()

Aluska88

Kámoš k pohledání mohl být slušně nadprůměrnou romantickou komedií s příjemným obsazením. Já se těšila zejména na Paula Rudda, který se mi zalíbil coby Objekt mé touhy:) A i když je scénář celkově vydařený, doplněn o vtipné hlášky, situace i charaktery jednotlivých postav, Kámoše k pohledání stahuje do průměru častá trapnost, přehnanost a lehká nechutnost některých scén. A všechny tyto zápory jsou ještě výstavně zabaleny do typického, praštěného amerického obalu. Zejména neustálý výskyt otřepané fráze "Miluju tě." - "Já tebe taky." začínal být s postupem času už značně otravný. I tak se ale jednalo o pohodovou podívanou, která mohla být v jistých směrech jen o trošku umírněnější. ()

genetique

Brilantná komédia, ktorá sa približuje apatowovmu štýlu viac, než samotné filmy z jeho režijnej/produkčnej stajne. Film prakticky nemá zlé stránky. Akýkoľvek pocit klišé tvorcovia stornovali už behom prvých pár sekúnd a prakticky až do konca sa im to podarilo udržať. Prv, než by som začal glorifikovať skvelé herecké predstavenie v hlavných úlohách, musím zdôrazniť, že vedľajšie postavy mali tak nesmierne podporný charakter vo vtipných scénach, že bez nich by film pred utopením v priemerných vodách asi zachránil málokto. Spojenie Paul Rudd & Jason Segel muselo byť požehnané z najvyšších miest, Jon Favreau ukázal, že hláškovať vie, len dúfam, že si nejaké vtipy nechá aj pri réžii svojho plecháča ('Iron Man 2') a Jaime Pressly svoju charakterovo najzložitejšiu rolu (berte s rezervou) zvládla s prehľadom. Rashida Jones už bola len malou, šťavnatou čerešničkou na tomto sýtom, sladkom koláči, ktorý bol upečený z čisto komediálneho cesta a romantická plnka bola decentne a triezvo pridávaná po malých kúskoch tak, aby sme neprepadli milnému dojmu klasických otrepaných výjavov, medzi ktorými tento pôsobí ako dar z nebies. Takýto koláč si dám niekedy znova a rád. I Love You, 'I Love You, Man'! 90%. ()

Hellboy

Zábavná komedie, která má hlavně ze začátku nepříjemně pomalé tempo, ale jakmile se poprvé rozezní RUSH (mimochodem coby nejlepší kapela na světě byla jmenována i ve Fanboys), tak už je to o moc lepší. Jenže to je až v 50. minutě. Jinak Paul Rudd podává skvěle uvěřitelný výkon, Jason Segal je pohodář jako vždy. ()

Spiker01

Velmi dobrá komedie, jejíž klonů existují tisíce, ovšem málokdy se to podaří takhle skvěle vybalancovat, aby se člověk bavil. Paul Rudd je celkem stálice podobných komedií, ale nečekal bych, že si tak dobře sednou s Jasonem Segelem (u jehož další komedií se jsem už tak dobře nebavil). Dobrá práce...70% ()

freddy

Občas se mi poštěstí vidět film, kdy hlavní postavě velmi dobře rozumím, protože s ní mám něco společné, a to si pak ten film užiju o to více. A bylo tomu tak i v případě filmu Kámoš k pohledání, kdy jsem Peterovi dokázal hodně porozumět, protože i já bych neměl koho požádat, aby mi šel za svědka, což je dáno mou velice introvertní povahou. Je otázka, jestli bych tento problém řešil podobně jako hlavní hrdina v tomto filmu, ale to nemohu vědět, dokud se do podobné situace nedostanu. Zde je hlavní, že ten nápad funguje velice dobře a právě z toho perfektního nápadu pak pramení gejzír povedených scének a vtípků, které zůstanou v paměti ještě dlouho po zhlédnutí filmu. Není to však jen zásluha scénaristy, že tenhle film funguje, ale docela důležitý podíl na výborném výsledku má především Jason Segel, který si tuto roli očividně velmi užíval a který se v ní zřejmě i hodně vyřádil. Právě takovéto lehkovážné typy hrdinů mám ve filmech snad úplně nejraději, takže když se v tomto případě spojil fakt, že jedna postava v tomto filmu je mi podobná povahově a druhá povaha je volnomyšlenkářský floutek, který si s ničím nelámu hlavu, tak to nemohlo prostě dopadnout jinak, než že budu z této komedie nadšený, což se také samozřejmě potvrdilo. Tenhle film jsem si rozhodně užil a uděluji tedy nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd. ()

Spooner

Správná bromance, jak má být. Příjemná, vtipná, plná hlášek a výborných postav. Ze začátku mi sice chvíli trvalo než jsem se naladil na tu správnou vlnu, ale jakmile se na scéně objevil výbornej Jason Segel ve svý prozatím nejlepší filmové roli, tak jsem šel do kolen a bavil jsem se už pořád. A cameo Lou Ferrigna nehorázně potěšilo. ()

Davies182

Rozhodně to není špatná komedie, tj. nuda zcela určitě nehrozí, příběh je originálně nepravděpodobný, desítky situací notně trapných a ústřední duo patřičně bláznivé... Tím ale bohužel výčet těch největších kladů komedie Kámoš k pohledání končí - za zmínku snad ještě stojí parádní přisprostlý mrzout Jon Favreau a jeho roztomilá postava, kterou si každý rád poblinká. Tak tenhle týpek natočil Iron Mana, wow! Psal-li jsem pak o trapnosti situací, tak zde je patrně nejslabší článek filmu, protože na každou vyvedenou trapnou scénku, která se do příběhu hodí a která je zcela záměrná, vyjdou dvě další, nad kterými jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Krásný příklad je, když se Klaven poprvé začíná více seznamovat s novým kamarádem: některé situace jsou tak debilní a nereálné, že takhle "podivně" si k sobě nemůže najít cestu snad ani párek dementů v Bohnicích: hlášky jsou suché a jako z jiné planety, a oba hlavní hrdinové jakoby rázem měli IQ 50, či si navzájem byli prvními bytostmi, ke kterým kdy na planetě Zemi promluvili. Vážně, tak ubohé to někdy je. Je mi jasné, že v prvních minutách to je účel, ale když se ke konci snímku vedou přihlouplé dialogy a debilní grimasy, je to mimo mísu. Jinak jsem se solidně pobavil, zabil dvě hodiny... ()

Xmilden

Pistol Petea čekal nelehký úkol, rychle někde zchrastit fungl nového nejlepšího kámoše. Tento pomalu nadlický úkol se samozřejmě podaří a na scénu se nám dostává dost svérázná postavička Sydneyho, kterého si určitě s chutí střihnul Jason Segel. I Love You, Man myslím mluví dost přesvědčivě řečí chlapů. Náš nejlepší kámoš je totiž něco co přetrvá na věky a každý jej potřebujeme. 60% ()

nunka

I love you man nemá veľký rozmer, iba ak trochu komédie, prvoplánovej zábavy a obohratého scenáru kde niekto poúča toho druhého ako správne žiť. Aj pre geniálne jamovania a skupinu Rush je to stále priemer. ()